Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet mesterségesen...

Miért nem lehet mesterségesen embert létrehozni?

Figyelt kérdés
Ha tudjuk az emberi test miből áll, akkor miért nem lehet egy élő embert előállítani?
2010. nov. 29. 13:26
1 2
 11/13 dellfil ***** válasza:

A gyakorlati válasz az, hogy a jelenlegi tudományos, technikai, színvonal édeskevés egy olyan komplex dolog előállításához mint egy ember. Még egy nyomorult baktériumhoz hasonló -viszonylag "egyszerű" - "lényt" sem volnánk képesek megtervezni, és teljesen szintetikusan elkészíteni, hogy az működőképes legyen. Nemhogy egy embert...

Mindezzel nem azt akartam mondani, hogy elvi akadálya lenne, csak azt, hogy manapság lehetetlen. Előbb valósul meg a csillagközi utazás, mint a "szintetikusan" készülő - de egy az egyben "természetazonos" ember. És semmi értelme. Akkor volna - talán! - értelme, ha nem "természetazonosra" hanem sokkal "jobbra" "hatékonyabbra" konstruálnánk. Itt viszont annyira tágak a határok, hogy az elkészült "lény" valószínű nem is emlékeztetne "emberre".

Tehát a válaszom: Most még nem lehet, de idővel meg lenne rá a lehetőség, de akkor meg már minek... Vagyis - másképp fogalmazva azért, mert bárhonnan nézzük ma nem megy, holnap nem kell.

A kérdésed kiegészítő részéhez: Hiába tudod, hogy valami milyen elemeket, és milyen arányban tartalmaz, az semmi. Semmi, ahhoz a komplexitáshoz képest ahogy összeáll, együtt van, működik. Számokkal ki sem fejezhető a különbség.

Amúgy meg... természetesen létrehozni sokkal élvezetesebb. :)


dellfil

2010. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Visszakérdezhetek: mégis minek? lassan már 7milliárdan vagyunk, ég egyet hová tegyünk. Inkább hozzunk létre olyan fajokat amiket az ember pusztított ki, vagy éppen a kihalás szélén állnak (persze nekik meg nem lesz helyük, mert már elfoglaltuk a területeiket)

Régebben én is csodálattal néztem ezeket a kutatásokat, (ismerjük azt a gént ami megmondja melyik testrész vagy szerv hová kerüljön) de mára rájöttem, hogy feleslegesek, sokkal fontosabb dolgokat kellene megoldani a bolygónkon, mint embert létrehozni, vagy elutazni a Marsra (persze, hogy majd azt is tönkretegyük).

Ne haragudj, de ki kellett magamból írnom, egyébként, hidd el megfogják csinálni, ha még nem tették volna meg, mert az ember istennek hiszi magát, és ez fogja a vesztét is okozni.

2010. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Ákos13 ***** válasza:
Lehet. És jó is lenne, ha csinálnánk, mert akkor nem kellene szaporodni természetes úton.
2016. dec. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!