Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen elmélettel magyarázható...

Milyen elmélettel magyarázható ez?

Figyelt kérdés

Meg tudja valaki fogalmazni (úgy, hogy egy hétköznapi ember is értse) hogy hogyan lehetséges az, hogyha egy háromszögben lévő síkidomokat másképpen osztunk el, akkor keletkezik egy egységnyi üres hely?

kép -> [link]


2011. jan. 15. 15:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

köszönjük a válaszokat, bár ezt a meredek nemegyenes dolgot nem vágjuk :D (6 pálinka és 4 sör után :D) szóval megnéztük a painttel készített rajzok nem teljesen fedik egymást, ugyanis a felső képet az alsóra másolva felül lesz egy vékony vonal. köszönjük a válaszokat,

Buék! :D

2011. jan. 15. 17:56
 12/20 anonim ***** válasza:

Én is rajzoltam egy kicsit (szintén Paint).

[link]

A "zöld négyszög" területe egy négyzetnyi az eredeti képeken.

2011. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A paintes ábrátok nem pontos, a csúcsok nem mindenhol vannak rácspontokon. Mondhatnánk, hogy ez nem számít, de a feladat épp arra megy rá, hogy ezekből az apró különbségekből jön ki az egy négyszögnyi terület.
2011. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Rajzold le egy lapra, és vonalzóval húzd meg a második háromszög átfogóját. Mit veszel észre? :P


Vagy pedig: Egyszerűen hosszabbitsd meg a kék háromszöget:

Ha 2 kockát növekedett felfele, mig 5-öt oldalra az átfogója, akkor a következő pont lehet ezeknek a kétszerese: 4kocka fel és 10 oldalra.

Ha még mindig nem látod a különbséget folytatsd. A következő pont koordinátái: x=4+2=6 y=10+5=15

Csak ekkor meg kell rajzolnod a másik háromszög árfogójának meghosszabbitását is, hogy látsd a különbséget. Egy idő után nagyon jól látható, hogy nem egyezik a kettő... Ezek után, csak olyan arányban kell felosztanod a lapod, ahogy a képen a kockák vannak és rájössz mindenre...

2011. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés népszerűségére való tekintettel csináltam róla ábrát én is, Painttel is lehetett volna, csak úgy sokáig tart, mindenesetre nesztek egy 20 MP-es, torzítatlan ábra:


[link]


Egy másik, amin látványosabb a lényeg:


[link]


Itt a háromszögek befogóit nem 2, 5; 3, 8; 5, 13-nak, hanem 1, 3; 2, 5; 3, 8-nak választottam.


És ajánlom mindenkinek a figyelmébe a Pick-tételt a rácssokszögek területének kiszámításáról:

[link]

2011. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

wow milyen alkotások születtek itt :D

akinek van még kedve rajzolni annak a rajzát szívesen várjuk, kap érte egy like-ot :D

2011. jan. 17. 14:36
 17/20 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Pick-tételt is, ha az elméletére kérdeztél rá!
2011. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Drága válaszoló én szívesen elolvasnám azt a valamit ha

1. tudnék nem magyarul

2. nem 23 óra 30 perc lenne most az idő

3. ha nem lenne hányingerem már első pillantásra attól a sok számtól meg mindenféle jeltől amit ott látok. O.o


Továbbá ha elolvasod a kérdésemet ott van( )-ben az a szöveg, hogy "úgy, hogy egy hétköznapi ember is értse"! Na így első ránézésre ez a Pick tétel nem úgy néz ki mint egy hétköznapi olvasmány. Nekem elég annyi, hogy józan paraszti ésszel nagyjából felfogtam ennek a dolognak a lényegét ;)

Tiszteletem kedves válaszoló, neked is jó éjt

2011. jan. 17. 23:29
 19/20 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem bele sem néztél. Nem én írtam azt a Pick tételes tételt, én is itt néztem meg, de ennél egyszerűbbet terület számitásra még nem láttam.


Magyarul:

Egy olyan sikban lévő alakzatról van szó, aminek minden csúcsa egész számú koordinátákon helyezkedik el. A koordináta rendszer összes pontját jelöljük egy ponttal, ahogy a képen is van a wikipédián.

Ekkor az elekzatot lerajzolva:

i-vel jelöljük a belsejében található pontok számát

b-vel azoknak a pontoknak a számát, amin átmegy az egyik oldala.

Ekkor a területe az alakzatnak pontosan annyi lesz, amennyit a wikipédián levő képlettel kiszámolhatsz.

( T=i+b/2+1 )

Ez a képlet, mint ahogy aki írta is gondolta, nagyon jó a te esetedben, mivel meg fogod kapni, hogy a képeden az alsó és felső alakzat területe pontosan ugyanannyi. Ebből a területből rajzolhatsz egy hasonló magasságú háromszöget T=a*m képletből kifejezve az a-t, vagyis az alapot, a magasságot pedig behelyettesítve. (A magasság mindkét ábrán 5, ez szemmel látható :D) Ebből meg fogod kapni, hogy a háromszög, és az első ábrán háromszögnek kinéző dolog nem esnek egybe, vagyis az ábrán lehetetlen, hogy háromszög legyen.

2011. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy mondjam pálinkás srácoknak teljesen felesleges volt beírni ezt a Pick-tételes dolgot, szerintem bőven elég, amit addig kapta válaszoknál.
2011. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!