Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik könyvben magyarázzák...

Melyik könyvben magyarázzák el bővebben és érthetően a százalékszámítást?

Figyelt kérdés
Ami találtam, abban két mondatot szántak rá.
2011. máj. 2. 03:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehát, két mondattal többet nem igazán lehet pazarolni rá :)


Van egy tortád, amit tíz egységnek veszel. Elveszel belőle két szeletet. Tehát:


(2 / 10) * 100 = 20%


Tehát a tortád 20%-át vetted el. Ennyi. Erre nem igazán lehet sokkalta több szót vesztegetni :)



Veszed azt a mennyiséget, amit elvettél az eredeti egészből (ami ügye a 100%) elosztod őket egymással, az eredményt meg megszorzod 100-al, és megkapod a százalékos értéket.

2011. máj. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pár mondanban:


A százalék annyit jelent, hogy századrész.


Az egész (torta, bankbetét, vagy akármi) az a 100 %.


A valahány százalék csak annyit jelent, hogy annyi századrész: a tortát elvágod 100 részre, egy része az az 1 %. Ha több részt veszel, akkor az annyi századrész, azaz annyi %. Ha pl. csak 5 részre vágod, akkor egy rész az 1 ötöd, ami kettö századrész, azaz 2 %.

2011. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kis javítás, 1/5 az nem 2%, hanem 20%


Egyébként meg fogd fel törtszámként. Mondd magadban százalék helyett azt, hogy század. Fejben át is válthatod:

1% = 1/100

15% = 15/100

37,5% = 37,5/100 = 375/1000


Tehát mint látod, a százalékjel semmi mást nem jelent, mint /100. Így tudsz vele számolni, innentől már csak egy sima törttel van dolgod, ami ráadásul még tizedestört is.

1% = 0,01

15% = 0,15

37,5% = 0,375

2011. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 10:04-es:


KÖszi, hogy kijavitottad, annyira a százalék/századrészre figyeltem, hogy rosszul irtam a számot.

2011. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

" Liza von Staunhoff válasza:


a net nem jó ? Ha már óvodában nem tanulétad meg holnapra sem megy, bízz a többi tudásodban"


Nem jó!

A könyv nem nekem kell, hanem valaki megkért, aki nincs lehetősége netezni. El vagy szakadva a valóságtól, ha ezt hiszed, mindenkinek van internet elérhetősége! Ő kérte a könyvet, mert ami van neki, abból nem érti.



Te meg egy ne írogass, ha nem tudsz választ!

Már egy csomószor láttam, hogy a kis agyadban prekoncepciókat állítasz fel, és ez alapján írsz marhaságokat!


A százalék nem óvodai anyag, hanem hatodikos!

2011. máj. 2. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Ezt a legtöbb matematika tankönyvben leírják az adott résznél, és ott általában érthető.


A négyjegyű függvénytáblázatokban, nem tudom, van-e szó róla, de érdemes lehet ott is megnézni.


Ha egyikben sincs akkor javasolnám Obádovics J. Gyula: Matematika c. könyvét.

Ez egy vaskos mű, de ha valakit érdekel a matek, vagy esetleg szeretné jobban megérteni, talán érdemes beszerezni. Én sosem voltam penge matekból, de néha ez a könyv segítségemre jött. Itt egyéb hasznos dolgok is benne vannak, amikre talán nem is lesz soha szükségetek, de segít később a szögfüggvények és a logaritmusok megértésében is.

Remélem, tudtam neked segíteni.

2011. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 2. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Előre is bocs az off-ért.


De teljesen egyetértek a kérdezővel, ma már senki nem használ könyveket, aztán bemegy egy könyvtárba, kezébe nyomnak egy szakkönyvet, és csodálkozva látja, hogy abban 50 oldalon van összeszedve az, amit ő 2 hét keresgéléssel tudott összegyűjteni netről, kb. 5 oldal terjedelemben.

Arról szót sem ejtve, hogy a netes tartalmak mezbízhatósága olykor igen kérdéses.


Szóval mindenkit csak buzdítok a szak, és egyéb témakörű könyvek forgatására.


On, és sry hogy nem tok fejből egy címet sem :D


Baleys

2011. máj. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!