Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy manapság az orvostanhallgatók egyáltalán nem okosak?

Figyelt kérdés
Mondjuk régen nem tudom, hogy volt, de mostanában annyiszor látok orvostanhallgatókat, akiknek az írása pl. olyan, mint egy diszgráfiásé, nagy partiarcok, tök hülyén viselkednek, stb... De a legjobb az volt, amikor valamelyik nap egy tv-s vetélkedőben volt egy orvostanhallgató csaj, és nem tudta, hogy tiszavirágzásnál kérészek vannak, de ez még oké, nem is lenne olyan nagy baj, na de amikor azt mondja, hogy "valamilyen bogarak".... most őszintén, ő ezt tanulja magas szinten, de amúgy is, ez egy alap dolog, hogy tudjuk, mi a különbség bogár meg rovar között, nem? Milyen orvos lesz az ilyenből? És az ilyenek hogy jutnak be egyáltalán orvosi egyetemre?
2011. szept. 13. 16:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztaltam. Én is orvostanhallgató vagyok, és tényleg hülyék, vagy legalább is nem okosabbak, mint más szakokon lévők.
2011. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem meg nem mindegy hogy ötösre tudja vagy valahogy sikerül neki a 2es... ha tudja rendesen a dolgot akkor menjen át ne akkor ha csak fogalma van róla, és mire odakerülne csak nézne"


Azért egy egyetemen a kettes a fontos tárgyaknál általában nem azt jelenti, hogy "csak fogalma van róla". Főleg orvosin, ha jól gondolom. Persze 1-2 tárgyból át lehet csúszni puskázással meg könyörgéssel, de azért ez ritka. Én programozó vagyok, de sokszor volt úgy, hogy megtanultam egy tárgyat nagyjából, 1es. Jó, akkor megtanulom alaposan a nagy részét: 1es. Jólvan bazeg, akkor átrágom az egészet, a legapróbb részletekig mindent megtanulok: 3mas vagy 4es, mert nem jutott eszembe egy kiegészítés/pongyolán fogalmaztam meg a lényeget.

2011. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%
régen az elhivatottak mentek oda, manapság aki jóül akar keresni.
2011. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
így van
2011. szept. 13. 20:18
 15/22 anonim válasza:
100%
nemtudom hogy egy embert miért kell pl. az írása alapján megítélni...vagy az alapján hogy "tök hülyén viselkedik"...mindenki szokott néha tök hülyén viselkedni...meg a partiarcság sem főbenjáró bűn...azért mert valaki orvostanhallgató ugyanolyan ember mint a többi...mellesleg 6 éven keresztül nem lehet seggelni...úgy nem lehet bentmaradni...a vizsgkon is általában csak a szivatás megy...ott egy kettes felér egy négyessel más gagyi szakokon...meg azért mert valaki orvostanhallgató nem kell feltétlenül a "bogarak"hoz értenie...elvégre azért mert hozzátartozik a biológiához nem ez a legfontosabb tudnivaló...szval összefoglalva ezt a kérdést teljesen megalapozatlannak ítélem...és véleményem szerint általánosítgatni hülyeség egy ilyen témában
2011. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Ez minden szakon így van. Tömegképzés hátránya. Bár az is igaz, hogy egy mondatból, illetve írásképből nem lehet ilyen messzemenő következtetéseket leszűrni, lehet, hogy csak nagyon izgult, de valójában tudja a választ.

Nekem addig semmi bajom az orvosokkal, amíg a saját szakterületükön kellően jártasak. A szigorlat jegye mindegy, ha kéősbb megtanulta a gyakorlat miatt azt, amit régebben a kényelmes egyetemi évek alatt nem tudott. A kórház sokakat megváltoztat, én meg optimista vagyok, hogy jó irányba.

Más szakterületek... ha a sajátjában jó, általában nem szakbarbár. Persze lehet az is. Ismerje fel a középfül-gyulladást és kezelje, utána beszélgethetünk a kérészekről, amondó vagyok.


Ami jobban aggaszt, az a látvány, mikor néhanapján elsétálok az orovsi előtt. (Havi egyszer.) Az egy dolog, hogy a lágymányosi kampusz előtt tíz perc ácsorgás felér egy passzív láncdohányos képzéssel, de amikor az orvostanhallgatókat látom, amint tömegbe verődve cigarettáznak, az lehangoló. Tudom, a politikusok meg lopnak, holott példát kéne mutatniuk törvénytisztelésből (vagy az ügyvédek), de azért az orvosokban jobban bízunk... nekik kéne a legjobban tudniuk, hogy tönkreteszik a saját egészségüket és a környezetükét is. (Jó, legalább lesz munkájuk.) Nem kívánhatom, hogy tegyék le a cigit, ha ez segít, ha nekik ez a jó, de akkor is. Az ilyen után az ember kevésbé bizakodó.

2011. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát sok igazságot leírtak már előttem.

Egyrészt mindenhol vannak idióta/nem odavaló/link/buta/stb. emberek. Sajnos ez alól az orvosi sem kivétel:) Én is az orvostanhallgatók népes táborát gyarapítom, és azt mondom, vannak olyan emberek az évfolyamon/egyetemen, akihez akkor sem mennék el, ha ő lenne az egyetlen orvos a közelemben. Csak abban tudok reménykedni, hogy az ilyen embereknek nem sikerül elvégezni.

Ez az általános műveltség dolog meg...azt kell mondjam, hogy az orvosokból lesznek a legnagyobb szakbarbárok. Sajnos magamon is tapasztalom, hogy a sok tanulnivaló mellett már nincs annyi időm/kedvem mondjuk szépirodalmat olvasni. Egyébként is azért mentem orvosira, mert kb. ez az egyetlen dolog, ami tényleg olyan szinten érdekel, hogy hosszútávon foglalkozzam vele. Szégyenlem is kicsit, hogy nincs olyan nagy általános műveltségem, és megpróbálok rajta segíteni, de sajnos ez van:)


Amúgy szerintem nem csak az orvosi "hígult fel", hanem sok más szak is. Nincs normális felvételi, és a jelentkezők kb. 70%-a bejut vmilyen felsőoktatási intézménybe. És ez szerintem nem normális. Orvosin pedig egy normális felvételi mellett szükség lenne elbeszélgetésre is, mert vannak olyanok, akik bár okosak/értelmesek/intelligensek, egyszerűen nem orvosnak valóak.

2011. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

tegnap 16.43: A Földnek tényleg két holdja van:-))))


[link]

2011. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt szintű biosz érettségin is lehet pl választani, hogy ökológiás/rendszertanos, vagy embertanos esszét írsz. Az a pici rész, amit etológiáról, ökológiáról tudni kell érettségire, hidd el, hogy villámgyorsan kikopik a hallgató agyából. Amint bekerült az egyetemre, csak az emberről tanul. Már az első vizsgaidőszakban olyan mennyiségű anyagot kell megtanulni, ami kvázi "kiszorítja" ezeket a felesleges ismereteket az agyukból. Én nem hibáztatom őket. Inkább legyen tudatában annak, hogy hogyan kell a bemetszést elvégezni egy vakbélműtéthez, mint annak, hogy a kérészek milyen rendszertani kategóriába tartoznak...
2012. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Az viszont akkor sem járja,hogy orvosnak készülnek és idiótán viselkednek,egy orvosnak nagyon is komolynak kell lennie,mert ember életeket menthet akár,ha komolyabban űzi majd a dolgot.Kb olyan,mint egy statikusnak lemérni a terhelést.Ha félreszámol,emberek halnak meg az ő hülyesége miatt.A link embereket igen is szépen szűrjék ki és távolítsák el és tényleg csak az olyan emberek járjanak ilyen komoly szakra,akik tényleg oda valóak.Ha valamelyikőtöknek egy tumort találnának mondjuk a gerincén,de gyógyítható lenne,azért csak egy komoly orvost akarnátok,hogy elvégezze,mint egy ilyen partiarc kis majmot,nem?Igaza van a kérdezőnek,aki iszik,bohóckodik,linkeskedik,az egyetemre nem való,az menjen ki építkezésre és talicskázza a több száz köbméter betont,azzal majd megkomolyodik.Noha sokan vagytok az első évben,a másodikban már fele annyian lesztek és így tovább,mert sok tanuló a gimi után még mindig nem tudja,mit kezdjen magával,de dolgozni nem akar.Ekkor az egyetem a megoldás,a szülőknek is tetszik,ha a gyerek egyetemre jár,még ha segg hülye is a témához.És az ilyen szülők is megérdemlik,ha nem látják,hogy a gyerek egy naplopó,semmi több.
2012. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!