Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit szólsz ahhoz, hogy tudósok...

Mit szólsz ahhoz, hogy tudósok egy termit nevű robbanóanyagot találtak a 911 romjaiból vett mintákon?

Figyelt kérdés

[link]


A Koppenhágai Egyetem professzora Niels Harrit, a nano-kémia szakértője nano-termitet talált a WTC romjai között.


Egy interjú vele a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=8_tf25lx_3o


Ez a hír 2009 áprilisi. Feltenném a költői kérdést, ki hallott róla? Esetleg a 10 éves megemlékezés évfordulója alkalmából? Neeem? Hát biztos becsuktátok a fületek vagy nem figyeltetek...


2011. okt. 4. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

"Acélmagvas lövedék robbanás és hő nélkül is áthatol elég vastag vaslemezen!"


Át. Épp ezért fejlesztették ki a kompozit páncélzatot ami nagyjából már hasonló egy betonágyban lévő acélpillérhez.

És kitalálod mit fejlesztettek ki ezután?

Inkább elárulom:

A kompozit páncélzaton áthatoló lövedéket.

Ezért vált szükségessé a robbanókazettás ún. reaktív páncélzat kifejlesztése. És akkor lassan el is értünk oda ahová akartunk, mérnökök meg vegyészek nélkül, hogy a pillér robbantható volt.

Másrészt efelől szerintem eme önmagukat mérnöknek és vegyésznek valló egyedeken kívül senkinek nem is volt kétsége.

2011. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"Az a baj hogy én több évtizede bizonyítom a kémiai hozzáértésemet"


Az lényegesen nagyobb baj, hogy most csak a hozzá nem értésed sikerült, amit ez a mondat is igazol:


"Honnan veszed hogy a lövedékben vasoxid + Al keverék van és nem más?"


Mint vegyésztől kérdem: Szerinted mi a rák van egy kommutatív töltetben? Nátrium-klorid és kálium-permanganát?

Aszongya honnan veszem... xD

2011. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:27


Én vagyok ismét. Akármi is történt (ugyan szerintem nem az arabok "érdeme"), szörnyű, amit Amerika csinált utána. Minek képzeli magát, hogy más kultúrát tönkretesz, terrorizál az olajért? Szégyen... a nagy "demokratikus, emberbarát liberalizmust favorizáló" ország pfuj.

2011. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

Ha már termit, és megolvadt acél, ezt a képet belinkelném:


[link]


Olvadt acél folyik ki a déli épületből, ez még a ledőlés előtti.


Ugye azt már megbeszéltük(előző 911-es kérdésnél), hogy a kerozin okozta tűz nem tudja megolvasztani az acélt. (Az, hogy meg tudja-e gyengíteni, az most más téma.)


Tehát mégis mitől olvadhatott meg az acél?


Erre a termit amit találtak tökéletes válasz, nemde?



Dantesnek üzenném, hogy olvassa el a tudományos cikket amit belinkeltem. Nem hiszem, hogy 9 tudós a nevét adná egy "nevetséges összeesküvés-elmélethez"...

2011. okt. 4. 16:45
 55/61 anonim ***** válasza:

"Tehát mégis mitől olvadhatott meg az acél?"


Termittől. Keresem is azt a videót ahol azok a személyek nyilatkoznak akik a tölteteket elhelyezték, mert még bemagyarázzák itt nekünk, hogy nem is volt robbantás.

2011. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

Termit tölteteket fúrtak be, és mikor rákérdeztek:

Ugye ez gyakorlat?

Azt a választ kapták nem, ezek valódi töltetek. De gondolom vegyész és statikus barátunk még nekik sem fog hinni.

2011. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

Több szakértő adott már értelmes választ a termittel kapcsolatban. Nem értem a hozzá nem értők miért kötözködnek apróságokon. Nem ez volt a kérdező kérdése.

1. Lehet, hogy nem 4000 fokon ég de 3000 fok fölött, ez biztos.

2. A tüzérségi kumulatív lövedék így néz ki: [link]

Elöl üreges, fenékgyújtóval. Nem a csúcsban van a gyújtó.

Ezek mind lényegtelen dolgok a témához, csak szócséplésre jók.

2011. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
A "tanulmanyban" kozolt modon nem lehet bizonyitani, hogy az valoban nanotermit volt. Az lehet sima termit is, es bizony maradhatott az epitkezesrol, mert sosincs 100%-os reakcio, es kello erzekenysegu modszerrel akarmit ki lehet mutatni.
2011. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 A kérdező kommentje:
És ez amúgy miért lett tudomány témakörbe áttéve?
2011. okt. 5. 19:34
 60/61 anonim ***** válasza:

Azért mert egyesek a műszaki ismeretek hiányában kétségbe vonják a lehetséges-e kivitelezni. Ezeknek a meggyőzése miatt ment félre az egész.

Vissza a témához: ma már mindenki tudja, a képeket könnyű manipulálni. Filmet összevágni, hogy egészen mást jelentsenek. A média szenzációvadászata.

Ahogy mondják: mindegy milyen áron, csak címplapra kerülni. Mindegy, hogy később megcáfolják,lényeg hogy egyszer odafigyeltek a hírkeltőre.

De akkor hol voltak ezek a tudósok? Kissé olyan ennyi idő után mesélni, mint az aztékok építkezéséről előadást tartani.

Nos, ezért van az emberek bizalmatlansága...

2011. okt. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!