Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mobiltelefon tényleg befolyá...

A mobiltelefon tényleg befolyásolhatja az álmainkat?

Figyelt kérdés
Öm... Talán 2 éve olvastam még, csak most eszembe jutott, hogy rákérdezek: azt olvastam, hogy ha mobiltelefont hagyunk magunk mellett, s úgy alszunk, az befolyásolhatja álmainkat... Nem tudom ez igaz e, avagy hülyeség? Nem mintha számítana, de kíváncsi vagyok... Esetleg a nagyon okos Brit tudósok nem bizonyították ezt is be? ;) :D
2009. ápr. 29. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugy, ha bekapcsolva hagyod, hatással lehet rád, ugyanugy mint a tv, szám.gép. Hogy az álmodra hatással van-e, azt nem hiszem.
2009. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban biztos, hogy ha tudod, hogy bármikor felhívhatnak az éjszaka közepén, akkor mások lehetnek az álmaid, mintha nyugodtan aludnál, mert tudod, hogy reggelig senki nem fog zavarni. Más módon nem tudom, hogy befojásolja-e, én nem .
2009. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromágneses hullámok, rezgések állítólag hatással lehetnek az agyhullámokra , interferenciát kelthet, stbstb. Mióta esténként áramtalanítom a szobát, kikapcsolom a telefont, minden hoszabbítót, és kihúzok minden tekercses adaptert (az is rezeg ám) tök jól alszok. Ahhoz képest is, hogy négy emelettel fölöttünk van egy pannon GSM átjátszó-antenna :D
2009. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bekapcsolt mobiltelefon nem sugároz ki folyamatosan nagyfrekvenciás jelet, csak amikor beszélsz. És nagyritkán (több óránként néhány másodpercig) amikor a bázisállomás kapcsolatba lép vele.

Nem hiszem, hogy hatással volna bárki álmára is.

2009. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pont erre a nagyritkánra gondolok. de szerintem az is elég, hogy egy zárt rezgőkörben apró alkatrészek számolnak folyamatosan, és nézik meg 5 percenként, hogy mi a helyzet az adóállomással.
2009. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!