Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nincs időm semmire. Mit...

Nincs időm semmire. Mit csináljak? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
még iskolába járok, de iskolán kívül is nagyon sok külön órára járok.zene,szolfézs,kajak,tánc,lovagolás,hittan,úszás,külön matek, külön német... .mindez egy hétbe sűrítve, némelyik különfoglalkozás heti több alkalommal is.. . és még tanulnom is kell. hetedikes vagyok és állítólag ez a legnehezebb év...főleg egy "gimnáziumban"... . nagyon kevés időm van , esténként 8-nál előbb nem érek haza,mindenhova sétálva járok a szüleim nem visznek sehova.. van, ahova nem megy tömegközlekedési eszköz és az út gyalog csak oda 1 óra.. . szóval nagyon későn, és fáradtan érek haza, aztán, vacsi, fürdés... stb. ... . és akkor jön még csak képbe a tanulás... .és szeretnék kitűnő lenni,mert akkor kapok egy saját laptopot.. . de hogy legyek kitűnő?? ahoz tanulni kell... . addig oké.. én tanulok is, de azért jó lenne valamikor aludni is.. általában éjszaka közepén a tankönyveim fölött alszom el.. .ez így nagyon rossz nekem,de a szüleim annyit mondanak csak, hogy ugyan már!! meg,hogy nem hagyhatok abba semmilyen különórát. most mit csináljak?? teljesen tanácstalan vagyok és össze vagyok zavarodva.. . ez így nem mehet tovább.
2011. nov. 1. 20:13
1 2
 11/13 opera válasza:
35%

az ido mindenkinek egyforma napi 24 ora,van aki jobban beosztja van aki kevesbe es ettol leszunk kulonbozoek es masok pedig mind emberek vagyunk!ki mire szan idot.egyy bisztos nem szabad elpazarolni de ha van akkor kell kihasznalnio amikor van legyen az pihenes,alvas,tanulas v barmi tehat amire te akarod es azt te dontod el h mire.

en pont most ertettem meg h hogyan nyugodjak meg es legyen idom amire akarom.igy nem fogod megerteni mert sok sirason es tanacsot meg kellett hallgassak ahhoz h rajojjek mirol beszelnek.mindenki jot akart csak nem ertettem meg akkor meg vagy csak nagyon keson mert akkor mar nem volt idom bepotolni amit elmulasztottam.A LENYEG a kovetkezo minnel tobbet tanulsz annal konnyebb lesz kesobb mert azzal mar nem toltesz idot es nem kell csomo idot elpazarolj h segitsegert konyorogj ami miatt tartozol valamikor es az is idobe telik.Az isot be kell osztani vannak koteleseggeid:iskolai feladatok hazifeladat,tanulas fuggsz a szuleidtol tehat tartozol nekik ok segitenek rajtad cserebe te eleget teszel az elvarasaiknak meg ha nem annal tovabb mert kesore mondhatod azt h koszi de mar nincs szuksegem a segitsegetekre mert meg tudom oldani egyedul.tartozol azoknak is akiktol segitseget kersz barmifelet mert egyszer ugy is viszonoznod kell es ez is a te idodbol megy el.kiskapuk h az idodet mire koltsd mindig vannak mert mindig elmarad valami amikor te azt csinalhatsz amit akarsz,pl nem jon a tanar, a szuleid beterveztek h ma ebedeltek de ok tuloraznak,a tesod megker h csak maskor jatszatok azt vagy menjetek el oda ahova akartok.CSinalj orarendet minden hetre:es idovel a rendszer sok idot meg sporolsz magadnak!Idomilliomos csak akkor leszel ha tudsz mindent marpedig olyan ember nincs a vilagon.mert h mi lesz azt senki sem tudja.de h most mi van azt te dontod el h mit akarsz csinalni azt h mi lesz holnaap tervezni lehet de ha kozbe jon valami te dontod el h meiket valasztod h bepotolod amit tegnap nem tanultal meg vagy inkabb az uj lehetoseget oldod meg.ha az ujat valasztod fogd fel h a regit ami volt elengedted,nem kellett.te azt csinalsz amit akarsz de vallad fel a kovetkezmenyeket en nem tanultam mert nekem mas volt fontosabb akkor amikor feladtak es azzal toltottem az idomet.en nem csinaltam meg mert akkor elhalasztottam es az utolso pillanatban mar nem volt idom.en nem mentem el orara mert ugy gondoltam h mindent tudok de ha tevedtem vallalom h rossz jegyet kapok.en elaludtam most orarol mert este nem fekudtem le idobe.tanulj meg ember lenni,de nem akarmilyen hanem felelossegteljes akinek gerince is van:Az ember teved hoz jo es rossz donteseket azert mert akkor ugy gondolta h jo lesz tevedett de neki kell megoldani bepotolni,ujracsinalni mert elsiette es nem nezett utana h is lesz jo.sose mond h nem tudom,mindegy,es de.a magyarazkodasod senki nem fogja meghallgatni mert nincs ideje egyszerun valaszolj a kerdesre igen vagy nem.en akartam vagy nem.toltottem eleg idot vagy nem.es ha nem toltottem eleg idot azzal h megertsem mert utolso pillanatra hagytam ...egyszeruen legy ember a talpadon h tevedtel rosszul dontottel mert azt csinaltal amit akartal es mar nem maradt idod.ha ember leszel es kepes vagy elfogadni megporolsz sok idot igy csak pazarlod mert azzal foglalkozol h mit nem tudsz.es a feladatok es tartozasok ellepnek kifaradsz es csak az idegeskedes lesz folyton.es sosem leszel fuggetlen mert visszajatszol mas es sajat idoddel mas bizalmaval.es hiaba akarsz mindenkinek megfelelni soem fogsz meg kell tanulni nemet mondani.es idoben becsulettel elvegezni azt amit tudsz,amivel eleg idot toltottel es aznap es abban a pillanatban kell.es ha masok elegedetlenek te sem leszel elegedett magaddal mert elhiszed nekik h igazuk van.eloszor is magadnak kell megfelelj csinalj meg mindent ma amit akarsz es tudsz amigt meg nem engedd el es vallad fel h meg nem vagy kepes ra.es lepesrol lepesre egyre tobbet fogsz tuni onalloan megoldani es ne fogglakozz azzal amit nem ertesz majd megkerded es akkor hozzafogsz es megcsinalod

2014. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Oh most adnék tanácsot, de már te is 18 körül lehetsz, ahogy én is. Remélem elköltöztél azóta. Ugyanez a szitu nálunk is, de még mindig nem változott eleget gyerekkorom óta a dolog.. Sőt, akkor többet engedtek ki, mint mostxd Plusz még a néhai sz.rrá verés is ott volt.. Már teljesen kész vagyok bele lelkileg, és ahogy tudok, menekülök innen. Nem tudom, hogy nálad mennyire durva, de fogd fel egy tapasztalatnak ha kikerülsz onnan. Legalább az biztos, hogy jó szülő leszel, mert nem teszed meg ezt a saját gyerekeddel. Emlékszem erre a "még hálás leszel érte"-dologra.. A hála helyett inkább dühöt érzek, amit arra akarok fordítani, hogy legyen erőm tanulni és megteremteni magamnak azt az életet, amit gyerekkorom óta szeretnék, még ha a nagyja nem is válhat valóra..
2018. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hát anyukám ezzel én is igy vagyok
2023. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!