Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A jelen tehnológiával hogy...

A jelen tehnológiával hogy nézne ki egy olaj utáni társadalom?

Figyelt kérdés

Pl 80 év múlva,mikor már átállt az olajról az ipar/közlekedés/stb nagyrésze.


-van az életnek olyan területe ami jelenleg a kőolajra épül és ne lehetne pótolni mással?


Az én véleményem annyi, hogy mindent lehet mással helyettesíteni, és csak az életmód formálódik, változik majd. Katasztrófáról szvsz szó sincs.


Egyik kedvenc idézetem:


"A kőkorszak sem azért ért véget mert elfogyott a kő"


2011. nov. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
miaz hogy hogyan nézne ki? ugyanígy csak az olajat helyettesítenénk valami mással...
2011. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, jogos a válasz :D


Úgy értem, hogy mi az amiben jobb lehetne és szerintetek miben lenne rosszabb.


És továbbra is ott a kérdés, hogy van e olyan nélkülözhetetlen szerepe, amit valóban nem lehetne helyettesíteni (ilyenről nem tudok)

2011. nov. 7. 21:12
 3/6 anonim válasza:
Nyilván rosszabb lenne, ha jobban meg tudnánk oldani rég megtettük volna. Egyébként amire az emberek többsége gondol, hogy elfogy a benzin az talán a legkevésbé érdekes, sokkal fontosabb lehet, hogy a festékek, műanyagok is kőolajból készülnek és még ki tudja (valószínűleg egy vegyész igen) mi minden. Szóval nem olyan könnyű helyettesíteni, de 80 év nagy idő, addig még sok minden változhat. Mai technológia mellett azért jelentősen drágulnának bizonyos dolgok, talán egy időre is el tűnnének vagy csak rosszabb minőségű lenne mivel nincs meg az alapanyag.
2011. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Súlyosan visszaesne a társadalom "fejlettsége". Kőolajat még samponjaink is tartalmaznak, hogy csak egy példát említsek. Az alternatív energiákban van a hosszútávú megoldás, és talán akkorra már jól fogják tudni raktározni is. Az autók elektromos árammal működtethetőek a legcélszerűbben. A fűtés nehéz dolog, mert egy része geotermikus, más része napelemes technika, de ott vannak a nagyvárosok amiknek vissza kell venniük a fogyasztásukból, hogy ez elegendő energiát biztosítson.

Tehát megoldható, de sajnos sokkal nagyobb bajok is vannak annál, mint hogy elfogy a kőolaj és földgáz. Tehát ez csak egy utópisztikus gondolat. Ellenben a jövőnk háborúkkal, természeti katasztrófákkal, éhséggel és járványokkal "kecsegtet".

2011. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jelen technológiával hogy nézne ki egy olaj utáni társadalom?


Kb. ugyanígy, néhány apró eltéréssel. Az autók vagy elektromos üzeműek lennének, vagy tüzelőanyag-cellásak. Ez attól függ, hogy melyik ág fejlődik erősebben az elkövetkező pár tíz évben. A tüzelőanyag-cellával nagyobb hatótáv érhető el teljesen tisztán, olcsón és biztonságosan, viszont sajnos még gyerekcipőben jár a dolog. (jobban mondva b@sznak pénzt áldozni rá) Keress rá Oláh György munkásságára. (metanol tüzelőanyag-cella) Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy etanol-hajtásra állnak majd át, mert ez elég kényelmesen kivitelezhető, csak pár apróbb átalakítást igényelnének a benzinkutak és a gépjárművek. Hátulütője, hogy a hatására az egekbe szöknének az élelmiszerárak. A közlekedést én úgy képzelem el, hogy az alsóbb kategóriás autók villanyhajtásúak lennének, a középkategóriásak tüzelőanyag-cellásak, a luxusautók pedig továbbra is fosszilis tüzelőanyaggal mennének, felvágásként. Persze mindez csak addig, amíg valamelyik technológia elég fejlett nem lesz ahhoz, hogy mindenkinek megérje arra váltani.

A műanyag termékek ára lehetséges, hogy megnőne, mivel azokat kőolajból állítják elő. Eltűnnének az ingyen, vagy fillérekért osztogatott műanyag gagyik, ezekért szerintem nem kár. :) Létezik azonban már biológiai alapanyagból készült, biológiailag lebomló műanyag is. Ha ezt a technológiát kellően fejlesztik, akkor az kiválthatja a most használt tömegműanyagok egy részét. A műszaki műanyagok meg főképp a technológia miatt drágák, szóval a nyersanyag ára nem nagyon befolyásolná azokat.


A kieső elektromos teljesítményt a legolcsóbban, legtisztábban, leghatékonyabban és legcélszerűbben atomerőművekkel lehetne helyettesíteni, azonban a zöldek "jóvoltából" ezt a lehetőséget vélhetően elvetik majd. Helyette méregdrága megújuló energiaforrásokra mennek majd rá, tehát az áram jelentősen drágulni fog. (kb. 50%-ra saccolom) Persze boríthatja az egész energiaellátást a hidrogénfúzió megszelídítése, tehát a fúziós erőmű megalkotása.


Olyan területe szerintem nincs az iparnak, ami nem tudná helyettesíteni valamivel a kőolajat idővel. Ahol meg nélkülözhetetlen, ott nem használnak belőle annyit, hogy a készletek apadása gondot okozzon.


A kőolaj soha nem fog elfogyni, csak idővel elég drága lesz ahhoz, hogy megérje más technológiát alkalmazni.

2011. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, főleg az utolsónak. Én is hasonlóképpen látom a helyzetet. A kölekedés rész tetszik a legjobban, jól kifejtetted :)
2011. nov. 8. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!