Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy minél okosabb,...

Igaz az, hogy minél okosabb, intelligensebb valaki, annál kevésbé vallásos?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy minél jobb valaki a tudományok területén,és minél tanultabb, annál kevesebb a valószínűsége, hogy hisz bármilyen istenben. Mit gondoltok?
2011. dec. 12. 15:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

bölcs salamon: egykoron bölcs voltam és istenhívő. Később bölcsességem olyan szintre hágott, hogy elhagytam az Istent.Majd bölcsességem lerombolta birodalmam.

A fizikusok című műben vmi hasonlót mond Salamon

2011. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

az evolúció nagyban cáfolható sok sok bizonyíték hiteltelenségének kérdése miatt


az első a legjobb, a többi hosszú


[link]


[link]


[link]

2011. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Az tény, hogy a nagyon egyszerű emberek könnyen vallásosak, talán mert tudják, hogy úgysem érthetik meg a világot, és egy vallás tálcán kínálja nekik a magyarázatokat.

Egy fokkal "följebb" az ember már nem hisz el bármit, hanem kételkedni kezd, de mivel még nem elég intelligens, hogy átlássa a kérdést, általában átesik a ló túlsó oldalára és ateista lesz. Sokan ezek közül az emberek közül viszont már szinte vallásként tekintenek az ateizmusra.

Megint egy fokkal feljebb az ember belátja, hogy az, hogy nem tudja bizonyítani Isten létezését, még nem bizonyíték arra, hogy Isten nem létezik. Tehát a kérdés függőben marad, amíg el nem dől, már ha egyáltalán eldől.


Itt tartok, tovább nem tudom :D Persze vannak kivételek, és sok minden meghatározza, hogy az ember vallásos-e, de én úgy látom, hogy ez az általánosítás sokakra igaz.

2011. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: én is így vagyok vele. Nem azt mondom, hogy nincs Isten, csupán nem hiszek benne. De jó is lenne, ha biztos lennék benne, hogy van, lenne mennyország, zsír meg minden, de egy marhaság ax egész. Túl sokat tudok én már ahhoz, hogy higgyek ilyenekben.
2011. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Heller híres regényében A 22-es csapdájában Yossarian gyalázza az Úristent, vén bükkfagatyás idiótának nevezve azért, amiért a teremtésbe bevonta a taknyot. A barátnője sikoltozni kezd:

- Nem engedem, hogy így beszélj róla!

- Miért? Tudtommal te is ateista vagy, és nem hiszel Istenben.

- Igen, de az az Isten, akiben én nem hiszek, jóságos, igazságos, és szereti az embereket...Nem olyan utálatos, mint akiben te nem hiszel.

2011. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

H. S. Lipson fizikus kijelentette: „ Az egyetlen elfogadható magyarázat a teremtés. Tudom, hogy ez irtózatos egy fizikusnak, mint ahogy nekem is, de nem vethetünk el egy olyan elméletet, amely nem tetszik nekünk, ha azt kísérleti bizonyítékok támasztják alá.”


(Physics Bulletin. 1980, 31. köt., 138. o.)

2011. dec. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A válasz röviden: nem igaz. Vallás és a tudomány, intellektus, nem ellentétesek egymással. Vannak emberek, akiknek a hitét elmélyíti a "földi" tudás, másokét gyengíti. És a buták közt is vannak hívők és hitetlenek.


7/16


Az ember mindenképpen gyenge. Megszületik, él egy kicsit, aztán meghal, s mindvégig kiszolgáltatott rengeteg dolog. Vannak vallások (szerintem te ezekre gondolsz), amelyek segítenek ezt felismerni, és kimondják azt is, hogy ez így van jól, ez az élet rendje. Önámítás azt gondolni, hogy a vallás a gyengéknek való, mert a többiek erősek. Nem erősek, csak nem tudják, hogy gyengék.

2011. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint az intelligensség a Való Világ c. műsor nézésével áll fordítottan arányos kapcsolatban...

Témára térve.

Szerintem van benne némi (ha nem is sok) igazság.

Az ember azért "hisz" mert nem tudja megmagyarázni a körülötte zajló történéseket. Ha meg tudja (már pedig nem fogja tudni) akkor majd rájön, hogy van-e Isten... (remélem érezni a paradoxont)

Valaki írta, hogy az okosok is hisznek, mert a sok csodálatos összefüggést létre kellett hoznia valakinek.

Na, vele értek egyet. Hiszem, hogy van egy felsőbb hatalom, de az nem egy személy, aki megváltót küldött, vagy háborúba indította a népét... Szerintem.

G.

2011. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

IGEN!!! HELLER !!! Az megfogta!


Abban a regényében még írt erről:

Csak nem tudom pontosan hogy is... de kb a tartalma:

Hogy olyanok írták a Bibliát és adtak választ a világ keletkezésére, akik annyira primitívek voltak, hogy a víz körforgásáról se volt fogalmuk.... vagy valami ilyesmi

2011. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Nem igaz.
2011. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!