Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milesz ha meghalunk?

Milesz ha meghalunk?

Figyelt kérdés
lehet sok helyen leirták de milesz ha meghalunk? pl meghalok nem fogok többet sehol se ujra éledni csak fentröl nézek le vagy olyan lesz mintha nem tudnék levegöt venni be lenne csukva a szemem? vagymiylen lesZ??? felzaklatott most engem ez a kérdés nagyon
2011. dec. 22. 06:13
1 2 3
 11/24 tetris ***** válasza:
Akik azt állítják, hogy a halál után nincs semmi, azok ugyanúgy nem tudják bebizonyítani az igazukat, mint azok, akik azt mondják, hogy van valami a halál után.
2011. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
bízz abban, hogy van túlvilág, az emberi lét nem lehet felesleges. Ha nincs túlvilág, akkor is jobb meghalni abban a tudatban, hogy nem semmivé leszel
2011. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Utolsót osztom, és kiegészíteném annyival, hogy úgy talán élni is jobb...

G.

2011. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

En arra keszulok, hogy halalom utan megszunok testestul tudatostul... IJ.


Ez eletem igy nem felkeszules valami bizonytalan kimenetelu dologra. Arra oszpontositok, amit szertek csinalni, tisztelem a rendelkezesemre allo idot, nem pocsekolom el, mondvan, hogy majd "legkozelebbi eletemben"...

2011. dec. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Olyan, mint ha aludnál, de nem álmodnál, és sosem ébredsz fel.
2011. dec. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

ha már ezt boncolgatjuk, hogy milyen, ha nincs túlvilág: nem olyan, mintha aludnál, hiszen fizikai értelemben megszűnsz, újra atomjaidra hullasz, olyan mint születésed előtt. Születésed előtt is éltél, sőt magzati korod előtt is egy petesejtként anyádban. A különbség az élet és nem élet között az érzékelésben rejlik. Fejlett szervezetként megtanultad érzékelni a körülvevő világot.

Amennyiben van lélek, ez a testedet elhagyja halálodkor: "egy nagy elmének a halál csak egy új út kezdete" és egyben a megpihenés.

Döncike: az atesita világszemlélet nagyon rossz, ha tényleg igaz lenne, akkor is borzalmas felfogás, hidd el. Az ateizmus csak pusztuláshoz vezet. Azt hiszed, hogy van értelme úgy az életnek? Attól, hogy azt csinálod, amit szeretsz még nem vagy előrébb semmivel.

2011. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Az ateizmus csak pusztuláshoz vezet."

A hit is pusztulashoz vezet. Egyebkent nem tudom, hogy mibol vetted le, hogy ateista lennek. En nem tudom, hogy van-e isten, de nem is erdekel. Ha te biztos vagy isten letezeseben, az csak es kizarolag a te sajat erzekelesed, es biztos lehetsz benne, hogy semmifele relacioban nem all a valosaggal.


"Azt hiszed, hogy van értelme úgy az életnek?"

Azt hiszed, ha ragaszkodsz az orokeletu lelek letezesebe vetett hithez, attol lesz ertelme az eletednek? Es egyebken a kerdesedre a valasz igen. Van az eletenek ertelme akkor is, ha elengedjuk a tulvilag gondolatat.


"Attól, hogy azt csinálod, amit szeretsz még nem vagy előrébb semmivel."

Miert nem? Mennyivel van elorebb az, aki csak azert jar templomba es koveti a vallasos eloirasokat, mert akkor a tulvilagon jobb lesz neki? Szeretnem, ha erre nem csak annyit mondanal, hogy igen, elorebb van. Mivel van elorebb, mennyivel elt jobb eletet, mennyivel tett tobbet o a kozossegert, mi haszna volt az o eletenek? Szerintem semmi plusz sincs az o oldalan...

2011. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

az istenhit nem jelenti azt, hogy reggeltől estig a templomban ülsz. sőt én nem járok templomba. gondold el, ha az egyszerű embereket nem tartaná vissza a vallás (a pokoltol való félelem) mennyivel borzalmasabb lenne az élet. És ne a háborúkra gondolj, mert békeidőben legalább nyugodt az ember, nem félsz attól, hogy valaki megöl az utcán pár ezerért, ennek egyszerű oka a pokoltól való félelem(természetesen az emberek kis százaléka megölne pár ezerért)


szerintem nincs értelme az életnek, ha nem hiszel semmiben. annyi rossz van a világban, a rendszer csak a pénz körül forog, az emberi értékek eltűntek, az ember genetikailag egy szaporodógépnek van tervezve, ha ez az élet, akkor igencsak fájdalmas.

Mit tudsz tenni a közösségért? egy új felfedezés miben segít az emberiségen? semmiben. ez az én személyes véleményem. egyes embereket kielégít egy kocsi, egy nagy ház stb. ez is fontos, de a boldogsághoz nem vezet.

hidd el a Biblia tanításai igenis fontosak, semmit sem tudsz még az életről, én sem tudok róla semmit, de a szeretet parancsra nem lehet nemet mondani

kiforgatod a szavaimat, szó sincs vallási fanatizmusról, a vallásos emberek nem mind fanatikusak.

newton: egy korty a tudomány poharából ateistává tesz, de a pohár alján ott az isten

2011. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Pinocchio ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

20:31,


Ha téged a bűnelkövetéstől csak az tart vissza, hogy rettegsz a pokoltól, (vagyis a büntetéstől) akkor a lelkivilágodban valami rendkívül súlyos hiba van...

2011. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!