Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy érthessem jobban a...

Hogy érthessem jobban a mateket és a fizikát?

Figyelt kérdés
Rossz vagyok matekból és fizikából, járok matek korrepetálásra, aki a mateket és a fizikát is egyaránt begyakoroltatja velem. Matekból a házi feladatokat jól megcsinálom meg minden, de a dolgozatot elrontom. A múltkor is kaptam egy 2-est algebrából. A tanárunk szokott úgy csinálni, hogy beveszi valakitől a füzetet (mindig egy személytől), és leellenőrzi. A múltkor az enyémet ellenőrizte le, és amikor végzett ezt mondta: "Ha a dolgozatod is ilyenre sikerülni, csillagos 5-öst írnál." Fizikából ennél rosszabb az egész ügy, órákon sem tudom az egész számítást, kértem már a suli tanárt is, és a korrepetáló tanárt is, hogy magyarázza el, elmagyarázták, megértettem, de aztán elfelejtettem... És ez így van mindig. Elmagyarázzák a leckét, megértem, aztán elfelejtem az egészet. (??!!) Fizikából írtam egy 2-es dolgozatot, és ma feleltem egy 5-öst... Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy figyelj jobban, mert figyelek, de nem tehetek róla, ha ez a két tantárgy nem megy nekem. Ötlet? 12/L
2012. febr. 20. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizika szimpla logika. Én rossz voltam belőle, de csak mert sose figyeltem, egyébként érzék kell hozzá. A matekot meg nagyon nagyon sokat kell gyakorolni. Nem tudom, milyen a különtanárod, de az enyém egy hétre vagy száz példát is feladott. Sárga meg zöldcsíkos, geometriai feladatgyűjtemény stb. Egyébként ha matekból kell segítség, de nem éred el a tanárod írhatsz, nagyjából mindenre emlékszem.
2012. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden ember érthet bármihez.Mindenki más valamiben nagyon jó.Én személy szerint ezekből a tantárgyakból(fizika,matek,kémia,biológia,stb) nagyonjó vagyok.A nyelvekből pedig nagyonrossz...és azokkal énis úgyvagyok,ahogy te a fizikából és a kémiából.De őszintén mivel nem is túlságosan érdekel,örülök hogy kihúzom magam belőle és sikerül továbblépnem :)
2012. febr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem fizika és kémia, hanem fizika és matek. de megesik a tévedés. :)


Igazad van. meg van ez válogatva: valaki ebből jó, valaki abból rossz. nekem nagyon rosszul megy a fizika és a matek, a helyesírást pedig úgy vágom, hogy megyei szinten 4. lettem. :)

2012. febr. 22. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Na látod :) Nekem meg mondjuk az igazán nem menne :) 2. voltam.
2012. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!