Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Perverzé tehet a szorongás?

Perverzé tehet a szorongás?

Figyelt kérdés

Szóval láttam régebben egy műsort a discoverin amiben azt hallottam, hogy ha valaki tartósan szorong gyerekkorában, akkor az agyában valamilyen kéreg megvastagszik védekező mechanizmusként (vagy valami ilyesmi), és ez termel valamit (hormont azt hiszem) jobban mint más embereknél, és ez növeli a szexuális érdeklődést/aktivitást, így perverzé tehet.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan zajlik le a folyamat pontosan. Hogy az agyban ... történik és ez ....-t termel ami ....-ot csinál.

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. aug. 14. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom miért,de rám igaz.
2012. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem így:

szorongás => félelem => elfojtott indulatok => egyszer ki fog törni => fizikai bántalmazás/szexuális erőszak, kinél éppen melyik... Mindenképp ott van benne a megtorlási vágy a gyerekkori sérelmekért, és szegény ember sokszor nem is tehet róla..

2012. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azért a bántalmazás és a perverzség nem ugyanaz.

Szerintem aki szorongott gyermekkorában vagy bántalmazták,épp hogy nem akarja ,hogy mások is átéljék amit ő.

2012. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!