Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A dezsávüt mi okozza? Ez egy...

A dezsávüt mi okozza? Ez egy zavar? Nem szabadna lennie? Ha túl gyakran történik baj?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból. A leedsi egyetem emlékezetkutató csoportja hipnózissal sikeresen előidézte a jelenséget. Ugyanez a kutatócsoport beszámolt egy vak emberről, aki szintén átélte a déjà vu-t halláson, szagláson és tapintáson keresztül. A vizsgálatoktól azt várják, hogy jobban megértsék a memória működését. Chris Moulin brit kutató és csapata szerint az emlékezet pillanatnyi zavara okozza. Egyik sem egyértelműen bizonyított tudományos magyarázat, sokan ezért a vallásban keresik a választ, mint például a reinkarnációban."

Forrás: Wikipédia

2012. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hiba a mátrixban.
2012. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
eh.. ketteske, megelőztél :D
2012. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt még ez a kérdés? Teljesen olyan, mintha már olvastam volna...
2012. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyik szemből hamarabb érkezik a kép jó nagy baromság. :DDD

Hasonló dolog már megtörtént veled és ezek az erről őrzött emlékezetmorzsákat az agy hasonló élmények hatására feleleveníti.

2012. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Szia.


Bocsi, egy régebbi válaszomat vágtam neked ide.


Kvantumfizika azt tanítja, ha jól tudom, hogy az anyag kvantumállapota minden értéket felvesz egyszerre, ergo az anyagnak van egy ömlesztett állapota, amiben nincsen elválasztás, amiben minden, ami van, létezik egyszerre, persze időben és térben nem szétszedve. S mivel minden kapcsolatban van mindennel, főleg ezzel az "ömlesztett állapottal", ezért az emberi elme is kapcsolatban vele, s olykor-olykor megesik, hogy az egyén öntudatlanul érintkezik ezzel az "ömlesztett állapottal" úgy, hogy tudomásába is jut, vagyis egyfelől tapasztal fizikailag, időben, szokásos módon, és másfelől tapasztal mentálisan ebből az "ömlesztett állapotból", és mindezt egyetlen pillanatban. Ekkor érzi úgy az egyén a megélt eseményre, mintha mér megtörtént volna.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!