Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A matektanárom azt mondta,...

A matektanárom azt mondta, hogy menjek el pszichológushoz, mert valószínű valami diszkalkullám van, hogy menjek el, és milyen pszichológushoz? Simán beállíthatok elé, hogy a tanárom küldött?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szüleiddel beszélj
2012. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Pff... Bocs, de nem akarok nagyon csúnyákat írni...


Hányadikos vagy?


Normál esetben a diszkalkulia gyanúja már iskolakezdés táján, de legkésőbb 2. - 3. osztályban felmerül. Ekkor a pedagógus szokta kérni a vizsgálatot a helyi Nevelési Tanácsadónál, ahol egy előre megbeszélt időpontban megtörténik a felmérés, ami alapján kiadják a szakvéleményt. A vizsgálathoz természetesen a szülők beleegyezése szükséges; sőt, kezdeményezhetik ők is. De akkor sem értem a tanárodat: egyrészt, hogy nem segít; másrészt a vizsgálatkérő lapot ha nem is ő írja, de véleményt mindenképp kell küldenie...


Olvasd át alaposan ezeket az oldalakat, látni fogod, hogy a tünetek mekkora része jellemző rád:


[link]


[link]


Nos? :)

2012. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes Nevelési Tanácsadót kéne felkeresned.
2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szakközépsuli... amúgy nem feltétlen merül fel a gyanúja, haveromról is nemrég derült ki.
2012. nov. 29. 17:21
 5/12 A kérdező kommentje:
És a nagyrésze megvan azoknak a tüneteknek amiket a wikipédia ír... kb. 2 kivételével...
2012. nov. 29. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Viszont diagnózist,felmentést,akármit csak akkor kaphatsz ha már általános iskolás korodban megjelentek a tünetek.
2012. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Világ életembe ... voltam ezekből, és meg volt minden tünet, csak a tanárok a lustaságomnak látták be... Amúgy oké... beleegyezem hogy nem adnak, csak akkor 30 évesen is szakközépbe fogok ülni.
2012. nov. 29. 17:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyit mondtam,hogy nem kaphatsz disz-es diagnózist,ha gyermekkorodban nem volt tünet.Legalábbis hivatalosan nem.Ha nálad voltak előzmények,az persze más.
2012. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Alapból ezek a tünetek megvoltak mindig... egészen 1.-be is... csak meg volt a tanáromban az, hogy okos vagyok, és lusta... szóval valószínű azt hitte hogy szimplán lusta vagyok... viszont mostanság ez a tanárom már jobb fej, és elmondja ha valamit észrevesz, a többieknek idejük se volt ránk. Ha meg belegondolok, hogy ezek nélkül nem lesz se érettségim, se 10.-osztályom, akkor meg rámtör az hogy akkor egyáltalán minek járok iskolába meg tiszta f.. az élet így hogy megpecsételnek mert valamire nem vagyok képes.
2012. nov. 29. 17:51
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Látod, ez a gáz: megvoltak a tüneteid, csak a tanáraid voltak balfékek.

Tehát a gyanúnak fel kellett volna merülnie, így el kellett volna küldeniük vizsgálatra.

Csak hát sokaknak egyszerűbb, kényelmesebb televágni a kölyköket rossz jegyekkel, mint segíteni nekik, és intézkedni. Pedig ez kutya kötelessége lenne minden pedagógusnak. Vagy az is lehet, hogy a - közel sem tisztelt - tanerőnek halványlila dunsztja sem volt a diszekről (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia); ez szintén megengedhetetlen. Akárhogy is, de az érintett tanulók szívnak éveken át az ilyen sötét h.lyék miatt. :(((

2012. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!