Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha volt már a Földön technikai...

Ha volt már a Földön technikai civilizáció az ember előtt, annak elvileg sem maradhatott nyoma mára. Vagy igen?

Figyelt kérdés

A felvetés: már volt technikai civilizáció a Földön az ember előtt. Sok mindent alkotott ez a civilizáció, miként a mai: épületeket, utakat, gépeket stb.

És itt a kérdés: sok-sok millió éves időkerettel számolva vajon milyen nyoma maradhatott mára ennek a hajdani civilizációnak?

Vagy megfordítva a kérdést: vajon lehetséges-e egyáltalán BÁRMIT alkotni ami millió és millió évek múlva is felismerhető, értékelhető? Vajon képes lenne az ember olyan gépet, épületet stb. alkotni ITT a földön (és nem az űrben, a Holdon stb) ami ellenáll évmilliók eróziós hatásának? Nem évszázadok, nem évezredeknek- sok-sok tízmillió évnek.

Mert egy légkör nélküli égitesten alig van erózió (ld Hold)-de a Földön más an helyzet.

Nem évszázadok, nem évezredeknek- sok-sok tízmillió évnek.

Mi történne legtartósabb épületünkkel (még ha mélyen a föld alatt van is), ha elröppenne felette mondjuk 200 millió év?


Ki mit gondol erről?


2012. dec. 5. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, ezen már én is gondolkoztam. Ugye ekkora időtávlatban már nem csak az eróziós hatások, hanem a kontinensvándorlás, és az ezzel járó terraformálódás is erős szerepet játszik az épületek, szerkezetek megsemmisülésében. Mindenesetre ilyen fejlettségű civilizáció még biztosan nem volt jelen korábban, erre ugyanis a stacionárius pályákon keringő műholdak (vagy azok maradványai) utalnának, ám ilyeneket nem találtunk. (Ezek ugyanis megfelelő magasságban akár évmilliárdokig is elkeringenének - valószínűleg ezek lennének a legutolsó, civilizációnkra utaló jelek, ha civilizációnk valami oknál fogva hirtelen megszűnne).

Ezen kívül az atomerőművek által elhasznált fűtőanyagok, amelyek maradékait megsemmisítés céljából a föld alá ásnak, utalhat az atomenergia ismeretére. (Kis térfogatban koncentrálódó, radioaktív hulladéktömeg, ezek is akár sokszázmillió éven át egy kupacban maradnak.)


Ezen kettő dolog igen magasan fejlett civilizációra utal, igen komplex tudományos fejlődés előzi meg mindkettőnek a sikeres létrehozását és használatát. De ezeken kívül is van még esélye megkövesedni a vízparti-partközeli, később víz alá kerülő építménynek is, ezek is sok-sok millió éven át árulkodhatnak letűnt civilizációkról. Lásd a csontokat, melyek nem túl ellenállóak az időjárási viszontagságokkal szemben a felszínen, mégis rengeteg, többszázmillió éves csontlelet került elő. Ezen kívül a gyártástechnológia ma már lehetővé teszi, hogy különböző sav-lúg-rozsdaálló fémötvözeteket készítsünk, ezeken ugyancsak nem igazán fog az idő vasfoga, még mechanikai sérülés esetén sem. Az ilyen anyagokból épített szerkezetek, épületek is sokmillió év után is árulkodhatnak letűnt civilizációkról.


Mindezekből leszűrve valószínűsítik, hogy olyan civilizáció, amely a középkorinál fejlettebb lett volna, egészen biztosan nem élt előttünk ezen a bolygón.

2012. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, maradna nyoma. Ott lennének a kibányászott, feldolgozott ércek, sugárzás nyomok. Ezek megmaradnak, sőt, azért az épületek is ám, részben. Ha lett volna előttünk technológiát hasznosító civilizáció, annak a nyomai még millió éves távlatban is megmaradtak volna. Mint ahogy a mi nyomaink is itt fognak maradni.
2012. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy fosszíliák is fennmaradnak több milliárd éven át. Ha egy csigaház lenyomata ellenállt az időnek, akkor egy modern civilizációnak is marad majd hírvivője. A föld alatt pedig ezek a nyomok kiválóan védve vannak az eróziótól.
2012. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vernének volt egy kisregénye, Az örök Ádám, amelyben megsemmisül a civilizációnk és kevesen élik túl, de belőlük kifejlődik egy új civilizáció, bár újra végig kell járniuk a fejlődés útját.

Sajnos ez aligha lehetséges.

A primitív civilizációk nem képesek érceket bányászni, csak a felszíni rétegekből.

Ezeket már az ókorban jórészt kitermelték, egyre lejjebb kell menni. Délafrika híres az aranybányáiról, de ott is már több km mélységből kell termelni az ércet. Ezt csak a modern technika teszi lehetővé. Keszonoznak, komoly szellőztetés van és minden támogatás ellenére is borzasztóak a körülmények, pár órát dolgozhatnak csak a munkások.

Körmöcbányáról sem nyerne aranyat egy új Mátyás király és a szénkorszak is elmaradna.

Illetve, ha lett volna már fejlett technikai civilizáció, akkor nekünk nem jutott volna belőle.

Nincs mese, csak egyszer élünk, és a mi kultúránk lehet az egyedüli.

Elmaradna az ókori réz, bronz, vaskorszak, mert a könnyen bányászható érceket már kitermelték régen.

2013. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!