Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fájdalomhoz hozzá lehet...

A fájdalomhoz hozzá lehet "szokni"?

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy fáj valamim, és egy idő után nem "érzem" vagy mást csinálok, és elfeledkezek róla. Pl. fájt a fogam, de nagyon mert megrepedt, vagy 2 napig nem mentem fogorvoshoz, mert nem olyan helyen voltam. És egy nap után valahogy nem éreztem a fájdalmat. Mikor az orvos szóba került, vagy mennem kelett oda, egyből elkezdett megint fájni. Lehetséges, hogy hozzá szokik a testem, és egy ideig nem fáj? És mással iz volt már ez, fájt a lábam a sok gyaloglástól, és nem tudtam leülni, és elmúlt. Ahogy megpihentem, leültem, és feláltam elkezdett fájni. Mitől van ez? A szervezet termel valamit ellene?
2009. szept. 7. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá lehet szokni. Ez is egyfajta stressz. Selye János felfedezte, hogy a stressznek három szakasza van (GAS): az első a vészhelyzet, alarm reakció (amikor fáj), a második a rezisztencia (amikor nem fáj), a harmadik pedig a kimerülés, amikor újra fájni fog.
2009. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:) pont ezt akartam írni
2009. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném azzal, hogy nagyon nagy fájdalomnál pl. szülés; a szervezet elkezd endorfint termelni, ami eufóriát okoz. :) Érdekes dolog ez :)

De nem csak szülésnél, azt csak példának írtam!

2009. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
(hm, hát én mindent éreztem szülés közben, csak eufóriát nem :D utána igen, de közben nem...)
2009. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen utána, néha közben is lehet érezni ha nem is eufóriát, de legalábbis kevésbé fáj, vagy egyáltalán nem. :)
2009. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen
2010. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyes katonai kiképzések is szoktatnak a fájdalomhoz. Hogy ez magát a fájdalom érzetét csökkenti vagy csak megtanít elvíselni azt, azt már az érintettektől kell megkérdezni.
2010. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
73%
A fájdalmat az agyad "idézi elő" azért hogy tegyél a baj ellen, viszont ha mással vagy elfoglalva akkor akkor nem arra koncentrál az agyad sem és nem kap jelentést és nem is küld vissza vagyis nem ajda ki azt a parncsot hogy érezd a fájdalmat. Viszont amikor menni kellett a fogorvoshoz akkor ismét arra eszedbe jutott hogy rossz a fogad vagyis az agyad kapott jelentést róla és így ismét kiadhatta a parancsot hogy fájjon amí rendbe nem hozzák.
2010. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!