Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor léphetnek...

Szerintetek mikor léphetnek emberek a Marsra?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
A mars csokira?
2013. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A NASA 2030-as évekre tervezi a Marsra szállást de addig még számos problémát megkel oldani.Például a mesterséges gravítáció problémáját.Mivel az asztronauták 6-8 hónapig a világűrben lesznek.Amíg elérik a vörös bolygót tartósan ki lesznek téve a súlytalanság fiziológiai hatásának( a mars felszínén is kevés a gravítáció kb a földi 38%) .Ki kell küszöbölni a vázrendszer károsodásait,gondolok most a csontritkulásra és az izomsorvadásra,csontvelőrákra vagy bármely más elváltozásra.Ezek mellet egy Mars bázis kiépítése is szükségszerű mivel az űrhajósok kb másfél évig a marson tartózkodnának.A vízellátás és oxigén ellátás is problémás de megoldhatók.Másfél két m vastag acél vagy beton panelek védenék a legjobban az űrhajósokat a kozmikus háttér sugárzástól,mivel a mars légköre elég gyér.Azonban a NASA olyan oxigénnel felfújt sátrat tervez amely spéci anyagának köszönhetően szintén véd ezen sugárzástól.Valamilyen kényelmesebb úrruha kifejlesztését is reálisnak tartom.Mondjuk valamilyen nanó szénszálakkal borított méregdrága szkafander azért túlzás.És végül a visszajutás.Az egész mars expedíció azért lesz majd ilyen hosszú mert ki kell várni azt amikor a mars közel lesz a földhöz.Az indulás is a tervezettek szerint egy ilyen pillanatban lesz.Az üzemanyag szempontjából így a leggazdaságosabb és legkivítelezhetőbb.Bár egyesek szerint egyszerűbb lenne ha az utazás nem retúrn lenne de szerintem egy mars kolónia létesítése macerásabb.Mivel sok még a megoldandó kérdés ezzel kapcsolatban én inkább 2050 környékére tippelem az első mars utazást.
2013. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Jövőre mehetnének, ha nem akarnának visszajönni.

Néhány évente kellene nekik küldeni az utánpótlást, és nem lenne garantált az életük (sem az úton, sem ott). Kolumbusznak sem volt az.

2013. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyenlő lenne az öngyilkossággal. Attól még hogy szondát juttattak a marsra az még nem azt jelenti hogy a mai technikai fejletség mellett sikerülne ezt megtenni egy emberrel.Ez olyan mintha néhány műhold fellövése után embert akarnának juttatni az űrbe :
2013. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:

#5:

Q kíváncsi vagyok, hogy ebből a Mars One projektből valójában lesz-e valaha több egy újabb Bigbrother-nél. Merthogy főként az élőshow bevételéből szándékoznak összehozni a repülést.

2013. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A mesterséges gravitáció kérdését nem lehetne azzal megoldani ami az űrállomáson van(egy szobabiciklit berakni az űrhajóba és azzal karbantartani az izomzatot)?

Amúgy olvastam hogy egy olasz motoros ruhákat gyártó cég a NASA-nak fejleszt űrruhát amit kifejezetten a Mars expedíciókra szánnak.


[link]

2013. febr. 21. 18:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ti mit gondoltok megvalósul az SLS(Space Launch System)Orion páros vagy 2-3 év múlva ezt is törlik mint a Constellation programot?
2013. febr. 21. 18:12
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

#3:

A Mars One is felvetette a Kolumbusz hasonlatot, csak sajnos sántít.

Ahova Kolumbusz ment, ott volt levegő, enni-innivaló és megvolt az energia és módszer/jármű a visszaúthoz is, meg nem kellett közben gyakorlatilag évekre röntgen-gépbe feküdniük.

Még így is jelentősen fogyott a legénysége.

A Mars küldetésben a legkisebb probléma az odaút. Utána kezdődnek az igazi bajok. Életfeltételeket teremteni a szinte semmiből, külső segítség és menekülés esélye nélkül. Olyan orosz rulett, ahol sokkal több helyen van golyó a tárban mint ahol nincs.

2013. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!