Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lehetséges lenne az időutaz...

Ha lehetséges lenne az időutazás, lehetséges lenne megváltoztatni a történelmet?

Figyelt kérdés

időparadoxon-ha elintézem, hogy meg se szülessek, akkor nem tudom elintézni hogy meg se szülessek, tehát megszületek, tehát elintézem, hogy meg se szülessek...

mi a franc történne? két alternatív valóságág keletkezne?


2007. szept. 13. 16:40
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
84%
én visszavinném az összes szinkronizált dragon ballt, és jópénzért eladnám
2010. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
84%
egyszerűen képtelenség hogy valaha is visszamenjünk az időben hiszen akkor ott állna a törikönyvünkben a bizonyíték
2011. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
ez az alternatív világ dolog nemrossz...erről is sokat hallottam,illetve olvastam...feltételezzük rengeteg ilyen alternatíva létezik,és mindegyik alternatív univerzumban másként alakult a történelem,másként is van a jelen,és a jövő is más(pl.:az egyik alternatív világban I. Világháború nemvolt,a másik alternatívában II. Világháború nemvolt,vagy csak annyiban különbözik az egyik a másiktól,hogy én az alternatívában elejtettem egy üres üveget).Az elmélet szerint ha a saját világunkban mennénk vissza a múltba és megváltoztatnánk benne valamit akkor az annak megfelelő alternatív jelenbe kerülnénk vissza.(remélem érthető voltam)
2011. aug. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem az időutazás csak úgy lehetséges, hogy mondjuk most ebben a pillanatban készült el az első időgép, és csak idáig lehet visszajönni az időben, amikor elkészült, távolabbi múltba nem, mert akkor még nem létezett, nem volt, tehát nem tud mivel abba a korba kerülni (tudom hülyén, és nehezen fogalmazom meg, bocsi! :D) és akkor a múltba te nem voltál ott, ezért nem kerülhetsz oda, de mivel most elkészült, innentől, vagy csak a jövőbe és az időgép elkészülésével egy időbe mehetsz (tehát a jelenbe), vagy csak a jövőbe (mert ott még megjelenhetsz, anélkül h ott lettél volna), vagy csak a múltba lehetséges, feltéve, h abban a pillanatban akkor tényleg ott voltál, mert ha nem az elég ellentmondásos helyzet, és az ilyen ellentmondásos helyzet miatt nem tudom, h mikor hova lenne lehetséges, de az időgép létezése előtti időkbe szerintem nem lehetséges.

Ez egy egyéni vélemény, nem tudok erről semmit, ha nem így gondolod nem kell leszólni, ha nem értettem meg a mondanivalóm, bocsi. :D

2011. aug. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%

A jelenből a jövőbe lehet időutazni, a múlt azonban csak egy volt dolog, nem hogy utazni nem lehet oda, nem is létezik... Csak a történelemkönyvekben...

Az idő felgyorsítására azonban már ma is van lehetőség, az elméletét tudjuk, csak technikánk nincs még hozzá.

Nem hiszem, hogy valaha képes lesz az ember megszakítani az idő folyását, azaz az idő gyorsításán és lassításán kívül más módszert, időugrást nem fogunk találni soha.

2011. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Meg Nem Mondom válasza:
100%
Ez egy nagyon érdekes kérdés. Lehet, hogy logikátlan a dolog, de mi van akkor, ha az idő befolyásolható csak a annak eredményét nem vesszük észre mivel mi lineárisan haladunk az idővel, tehát a változás ténye nem bizonyítható, mert számunkra természetes megtörtént tény, ezért csak az idő utazó számára lehetséges a változás érzékelése, mivel Ő kiszakadt az idő lineáris mivoltából.
2012. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 LezlieG válasza:
92%

képzeld el a világot(idősíkot) úgy, mint egy kötelet: egy nagy szálnak néz ki, de ha jobban megnézed, akkor látod, hogy sok-ezer kisebb szálból áll. Mi most az egyiken vagyunk a végtelen számú "világvonal" közül. ha visszamész a múltba és hagysz egy üzenetet az akkori énednek, hogy vegyen egy kólát a boltban, akkor a "világvonal" kettéválik egy olyan ágra, amin megveszed a kólát és egy olyanra, ahol nem. De a kóla mégsem lesz a tiéd (valahol valami megakadályozza, hogy a tiéd legyen) Ugyanis ez is mint a kötél végtelen szála EGYETLENEGY pontban "egyesül" . Tehát a múltat nem tudod úgy megváltoztatni, hogy az eredmény más legyen, mint a jelenlegi "világvonalon".

Csak akkor érhetsz el más eredményt, ha túllépsz a mostani kötélen (alfa idősík) és átlépsz egy másikra (béta idősík)

2012. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Tuti1 válasza:
84%

A múltba utazás nem lehetséges mivel az univerzum minden egyes atomját egymáshoz képest ugyanarra a helyzeti pontokra kéne állítani amire csak Isten képes vagy az univerzum maga. Akkora energia kell ehhez ami az egész univerzumot létrehozta.

Irányítottan ráadásul egy tökéletes memória lenyomatból ami mindent tartalmaz.

Viszont minden meg van írva ha úgy tetszik, mivel a Big-Bang pillanata óta van egy helyzeti esemény terjedése az energiának ami mindenre kihat ergo van vég pontja az egész robbanásnak ebben a robbanásban vannak esemény szeletek. Amik ebben a rendszerben vannak azok a robbanási energia útjain játszódnak maga az anyag az , emberi gondlati is. Szóval a lenyomat létezik szeletenként eltolódva fénysebességgel egymáshoz képest a térben. Kvantált energia adagokban terjed a tömeg pont és a tér graviton helyzetének függvényében. Fénysebességen egy számunkra ismeretlen helyen történő graviton gyorsulási ponton lyukadnánk ki ami nem része az szilárd univerzumnak (az anyaginak) ergo szanaszét esnénk energia csomagokra és meg döglenénk. Nagy gyorsulási erővel fénysebességet közelítővel hibernálva tudunk maradni miközben eltelik x idő de az nem időutazás a jövőbe hanem hibernált térhelyzet változtatás. Mivel az idő energiaszínt ugyan úgy telt csak kivontuk magunkat az egyenletből, amely lehetőség szintén a kezdet pillanatában meg volt írva... Fénysebességet csak hullám formában tudnánk elérni életben maradás ezen a szinten lehetetlen mert vissza kéne alakulnunk szintén egy külső memóriából külső irányítással anyagi szerkezetünké.

A fénysebességnél a metszés pontoknál helyén léteznek nagyobb sebességek a fényénél ezek rövid pont fel villanások az egészben, olyan gyorsak, hogy már állandóak ez maga az anyag. Itt a paradoxon. Kifordítottan működik az univerzum egy hitper sűrű környezetben ritkulások közben bekövetkezett energia találkozások lecsengése.

2012. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Tuti1 válasza:
43%
A ritkulás úgy nézhet ki a sűrű fekete-energia hullámokban mint egy fényes csillag amit egy kifli hold zár be. Két csücske össze ér ott ahol képzeletbeli csillag van. Ez az univerzum anyagai világunk.Szétrobbant a feka energi de befele robban. Robbanás oka ismeretlen a mindenható tette aki itt lakik a Földön tök jól be rendezte azt magának különböző teszteket folytat itt akárki lehet az.
2012. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
85%

A múltat nem lehet megváltoztatni. Tegyük fel, hogy van egy asztal 15 éve a szobádban, az ablak alatt. Visszamész 15 évvel ezelőttre és átrakod az asztalt az ajtó mellé. Mikor visszajössz a jelenbe nem lesznek myomai annak, hogy az asztal az ablaknál volt, hisz a dolgok már úgy történtek, hogy az asztal az ajtónál volt 15 évig. Pl.:dolgok odapakolása az ablak alá.

Megpróbáltam hétköznapi nyelven elmagyarázni, nem ilyen tudományosan...

2012. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!