Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szörp + Tej a mélyhűtőben?

Szörp + Tej a mélyhűtőben?

Figyelt kérdés

Első hallásra furcsa lehet de van egy ilyen kérdés a másodikos környezet könyvben. Leírom ide szóról szóra ugyan azt: "Tegyél tejet, szörpöt kis tálkában a mélyhűtőbe! Mit tapasztalsz?"


Az én kérdésem: Mit tapasztalsz?


2009. szept. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, h. a szörp nem keveredik el rendesen a tejben (nem úgy, mint pl. vízben), és ha megfagy, akkor ilyen "pöttyökben" kiválik. Vagy hogy valamelyik hamarabb megfagy, és mondjuk lesz egy fagyott "tömb" szörp a jéghideg, de folyékony tejben. Vagy fordítva. :) Még sosem próbáltam, csak tipp. De sztem próbáld ki, biztos érdekes. :)
2009. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ilyen házit feladni egy másodikosnak. majd jól beolvasok a tanárnéninek hogy ő ugyan szokott-e minden nap szörpöt fagyasztani tejben....
2009. szept. 24. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én kíváncsiságból megcsináltam :)

Hát összekevertem a tejet szörppel, és így nem lett semmi extra dolog... nagy rózsaszín fagyott izé lett csak.

A tetején lett egy vékony jégréteg (mármint vízjég) de az gondolom azért van mert bolti tejből csináltam nem pedig valódiból..


Egyébként lehet, hogy nem kellett volna elkeverni a tejet meg a szörpöt, mert mikor összeöntöttem a kettőt, akkor először még a szörp az alul volt, a tej meg felül, és tök jól nézett ki... Ha így fagyasztottam volna le, biztos érdekesebb lett volna a dolog :)

Amúgy még az íze is jó volt, olyan volt mint a joghurt :)

2009. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi hogy kipróbáltad :)
2009. okt. 1. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!