Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sikerült egy komolyabb függősé...

Sikerült egy komolyabb függőségemtől megszabadulnom, de számomra szinte érthetetlen, hogy hogyan ment ilyen könnyedén. Hogyan tudnám ezt alkalmazni a dohányzásról való leszokásban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pszichológiailag igen addiktív vagyok a számítógépes játékokra, most konkrétan a minecraft csábított el nagyon, nem is hittem volna, hogy valaha abba bírom hagyni.


Újabb küldetésem az volt, hogy találjak egy falut, de sehol nem leltem fel egyet sem, így az a megoldás maradt, hogy egy trükkel új játékot kezdek egy falu mellett, de az összegyűjtött tárgyakat egyszerűen semmilyen módszerrel nem tudtam átvinni, ezért teljesen motiválatlan maradtam az újabb játszásra, de ez számomra érthetetlen, hiszen nagy fanatikusa voltam, és ugyanúgy tudnám folytatni a játékot, de mégsincs kedvem, ami nem is nagy baj, több időm marad a kötelességeimre.


A nagy kérdés az, hogy milyen pszichológiai dolog lehetett az, ami miatt ilyen könnyedén befejeztem a játékot, és hogyan tudnám ezt más függőségeknél alkalmazni, mint pl a dohányzásnál?



2013. máj. 22. 18:12
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

Nos, szerintem ahhoz, hogy valaki az életvidámságból átváltson öngyilkos hajlamú depresszióba, nem elég egy cigiről leszoktató gyógyszer. A depresszió meg mint mellékhatás eléggé érthető annál a személynél, aki CSAK a cigiből nyer némi örömhormont. Egyébként nála tökéletesen ugyanezt a hatást váltja ki a cigi lerakása a gyógyszer nélkül is! Elvonási depresszió.

Ez nem a gyógyszer mellékhatása, hanem magának a leszokásnak.

2013. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!