Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kivitelezhető lesz-e vajon a...

Kivitelezhető lesz-e vajon a mesterséges gravitáció? (Part 2)

Figyelt kérdés

Tehát én tettem fel kb 1 hete a kérdést. Nos eszembe jutott valami miközben szivacsot vágtam ollóval. Ugye a szivacsdarabkák a kezemmel ellentétes töltést vettek föl, úgyhogy hozzátapadtak. Nos, nem lehetne e az embereket meg a tárgyakat feltölteni mondjuk negatív töltéssel(nyilván nagyobb mértékben), az űrhajónak vagy az űrállomásnak a 'padló' része meg pozitív töltésű lenne? Bár elképzelhető, hogy kockázatos lenne, de magát a mesterséges gravitációt létre lehetne hozni egy rövidebb időre. Aztán bizonyos időközönként újra bemennének a negatív töltésű kamrába feltöltődni.

(Megjegyzem, laikus vagyok a témához, ez csak puszta feltevés..) Mondjuk ez annyira kézenfekvő ötlet szerintem, hogy már biztosan gondoltak rá, vagy elvből elvetették.



2013. aug. 14. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A töltések mind a padló felé vándorolnának, így végül csak a talpadat vonzaná a padló, a tested többi része súlytalan maradna. Ha valódi gravitációs élményt akarnál, akkor biztosítanod kéne, hogy a testedben a töltések mindig egyenletesen legyenek elosztva, ami elég kivitelezhetetlen.


Szóval ha így akarsz gravitációt, akkor már egyszerűbb egy mágneses cipő és egy vaspadló.

2013. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És egy speciális ruha ami folyamatosan fel lenne töltve negatív töltéssel--mondjuk feszülne a testre, szal nem is lenne zavaró.
2013. aug. 14. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: attól még a felszínen lennének csak a töltések (és akkor is lefelé vándorolnának), tehát a tested belseje, az izmaid nagy része és a belső szerveid akkor is súlytalanságban lennének. A töltés mindig a felületen oszlik meg.
2013. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem gravitáció hanem elektronhiány lépett fel a szivacson.

[link]


Gravitációs hatás érhető el egyenletesen gyorsuló mozgással, ez lehet egyenes irányú egyenletesen gyorsuló mozgás vagy lehet egyenletes sebességű körmozgás.

Einstein általános relativitáselmélete kimondja hogy egyetlen kísérlet sem tud különbséget tenni lokálisan a homogén gravitációs tér és az egyenletes gyorsulás között.

2013. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt arról van szó, hogy kétféle erőtípus létezik: a térfogati és a felületi. A gravitáció térfogati erő, vagyis a test minden kis darabkájára a térfogatával arányos mértékben hat (már ha a test homogén sűrűségű). A mindennapokban használt erők többsége viszont felületi, azaz csak az érintkező felületeknél hat.


Lehetne esetleg valami para- vagy diamágneses úton térfogati erőt produkálni, bár ez is eléggé függene az anyagi minőségtől, de ha azt vesszük, hogy az ember nagy része víz, akkor valami agyon erős mágnessel talán el lehetne érni hasonló hatást, mint a gravitáció. De ehhez bazi nagy szupravezető tekercseket kéne elhelyezni az űrhajóban, és perce a vas és acél alkatrészeket, eszközöket el kéne felejteni.

2013. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!