Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időjárás manipuláció, valóban...

Időjárás manipuláció, valóban megtörténhet?

Figyelt kérdés
Tudom jól, hogy ez a téma egy sokszor lerágott csont, én is szkeptikus vagyok mindezeket a konspirációs elméleteket illetően, de vak és bolond is egyben az, aki nem veszi észre a változásokat. A sivatagban havazott, Japánban tornádók sorozata, márciusban napokra megállt az élet országunkban akkora hó esett, nyáron soha nem látott szárazság uralkodott, és ezt nagyon hosszan sorolhatnám még, a világ minden pontjáról, és nem foghatunk mindent a globális felmelegedésre. Mit gondoltok erről? Értelmes válaszokat kérek.
2013. szept. 3. 14:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
Minden bizonnyal az időjárással is kísérleteznek. 100%.
2013. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sok mindent kitaláltak már az időjárás befolyásolására, no és nem az összeesküvés elméletekre gondolok, ez egy létező dolog, de azt nem hiszem, hogy ezeket a szörnyűségeket emberek okozzák, hiszen mindenütt ilyen szélsőségek vannak, akkor magukat miért sújtanák?
2013. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez kinek lenn jó?

De ha igaz lenne, akkor ez a kísérletezés már 75 éve tartana.

Gyerekkoromban Erzsébet nap táján leesett a hó, és tartott február végéig. A járdák mellet olyan magasra volt felhányva a hó, hogy gyerekként nem látszottunk ki belőle. Csak azért nem állt meg az élet, mert alig volt autó, mindenhol lovasszánokkal közlekedtek.

Vagy: 1942-ben olyan nagy vihar volt, hogy a főutca öreg gesztenyefáit tövestől kicsavarta. Nekünk és a szembe szomszédunknak a kerítését teljesen kidöntötte.

Vagy: 1962-ben József napkor derékig érő hó volt, és nem tudtunk kimenni a temetőbe.

1964 nyarán hetente volt vihar, sok helyre becsapott a villám, a földeken pedig állt a belvíz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Több, mint 7 milliárdan vagyunk, mindenki tudja, hogy ez túl sok, és elvégre ez humánusabb megoldás, mint egy vegyi bomba, nem? Akik meg ennek hátterében állhatnak, elhiheted, hogy biztonságban vannak.
2013. szept. 3. 15:13
 5/17 anonim válasza:
Másodikra a válasz: azért, hogy csökkentsék a népességet..
2013. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Gyémántlány ***** válasza:
Hát, ez meglátás kérdése, szerintem nem történhet meg. Lehet, hogy nem a globális felmelegedés okozta az említett eseteket, de a dolgoknak nagy eséllyel semmi közük az ezotériához, vagy ilyesmihez. Vannak véletlenek, változások, de nem kell mindjárt "csodát" látni mindenben, ami körülöttünk történik.
2013. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen váltzásokat? AZ a baj, hogy te is csak az orrodig látsz. A Földön sokszor akár drasztikus mértékben változott az időjárás, tami most van, az semmi egy-egy jégkorszakhoz képest. Nem években kell gondolkodni, ha időjárásról beszélünk, egyébként meg rövidtávon is hányoszor hallassz olyat, hogy ilyen még nem volt? Olyat hallasz, hogy megdőlet a rekord, ergó régen is voltak már furcsaságok, csak nem volt média, hogy eljusson hozzád a híre.
2013. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A magyarországi rendkívüli időjárásról: csak az én életemben volt legalább 5-6 hasonló, mint az idén márciusi nagy havazás.

Emlékszem olyan március 15-re, amikor el lehetett pusztulni olyan hőség volt. Pár héttel később pilisi gyalogtúrán útvonalat kellett módosítani a nagy hó miatt.

A kiegyezés évében augusztusban két hétig havazott. A megelőző másfél évtized pedig rendkívül aszályos volt.

A peru havazás sem volt egyedülálló.

2013. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oké, értem, nem kell támadni, mondtam, hogy én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, viszont történtek furcsaságok, megmagyarázhatatlan események, és ne Magyarországon ragadjunk le, hogy "régen is volt melegrekord, havazás nyáron, stb". Néhanapján skandáljátok az eget pár órát, Facebook helyett olvassatok újságot, ésatöbbi. Nem azt állítom, hogy itt valamiféle drasztikus manipulálás történik, ám nem zárom ki a lehetőségét, mert valami változott, és ezt kevesen veszik észre, vagy elkönyvelik a "média butításának". Megjegyzem, nem nézek televíziót, tehát az információmat nem az esti hírekből hallottam Szellőéktől.
2013. szept. 3. 15:59
 10/17 A kérdező kommentje:
Apropó jégkorszak. Jégkorszak volt, és lesz is, de annak más a kiváltója, az egy másik téma, ne keveredjünk bele.
2013. szept. 3. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!