Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megéri Érettségi után festő-má...

Megéri Érettségi után festő-mázoló-tapétázónak tanulni?

Figyelt kérdés
Jövő tanévben fogok leérettségizni és szeretnék utána szakosodni és kíváncsi lennék hogy festőként mennyire lehetne elhelyezkedni illetve mennyire keresett és ha van az olvasók között akkor a véleményükre is kíváncsi vagyok:).Illetve ha ezt mégsem javasolnátok az iskolámban van még asztalos(nem ment valami fényesen)ács,kőműves,gépész,épületgépész,gáz szerelő. a válaszokat előre is köszönöm! 17/F

2014. febr. 24. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én fordítva csináltam,először kőműves voltam,utána leérettségiztem<ebből csak hátrányom lett,mert kinek kell egy gondolkodó szakember,de letettem a technikusit,így kinek kellett a gondolkodó vállalkozó?!:)Mert saját céget alapítottam!
2014. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a kőművessel mi volt a helyzet? mennyire nehéz,szerethető és mennyire lehet elhelyezkedni az országban? eredetileg tovább akartam tanulni de manapság minden sarki Mc'Donaldsban diplomás ember ül szinte jó szaktudású emberekből meg kevés van és szerintem egy jó szakma többet ér :)
2014. febr. 24. 21:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod 2009-előtt akár napi 15.000-et is megkereshetett egy jó szakember.Most nagyra tették a mércét és vagy lezüllöttek,vagy bevonultak a gyárakba,zsebpénzért melózni...A mai világban nem tudnak az emberek építkezni,ha van meló azért meg is kell küzdeni a konkurenciával:akik vagy a kontár fröccsös kőművesnek mondott akármik,vagy a talpon maradt nagyok,akik valakinek a valakije.A "fröccsös" kőműves elmegy 2-3 litykó borért és pár fillérért "melózni">iszonyatosan levitték a tarifákat,a nagyok meg lejmolják a jónépet> ezek nem matekoznak,hanem a mérnökkel kiszámíttatnak mindent és rezsi órabérbe dolgoztatnak,ami egy kőművesnél most óránként 2000ft,segédmelós 1500 körül,de ebből a kőműves örül ha megkapja a 600ft-os órabérét a többi a vállalkozó "ÚR" zsebébe vándorol!Aki meg külföldön van pl: a nagybátyám,ő is vállalkozó volt,de a válságba összeomlott ő is.Őt alkalmazottként az osztrákok fél évig nem fizették ki,havi 1 millát ígértek be neki!Így fél év után hazamenekült és most a nagy eszével bekóstolja a franciákat is!Én időben ki tudtam szállni,így megmaradt a tőkém!Hogy mennyire lehet szeretni?Nézd az első melóhelyemen iszonyatosan paráztam,mert a suli nem sok mindenre tanított,de a valós világ az igen.Nem szerettem hanem imádtam!Nem a pénz miatt,hanem ha végeztem egy melóval örömmel néztem vissza,hogy hibátlan,remek...alkottam valamit.24 évesen fővállalkozó lettem,az olyan nagyokat tapostam el akiknek 30 éve már kiterjesztett birodalmuk volt.Mert pörögtünk,3 brigáddal nyomtam,de nem a főnököt játszottam,hanem kollégák voltunk,így kölcsönös volt a tisztelet és a pénzkereset is!Mert a mostani vállalkozók csak a pénzt tisztelik!2005-ben már 10.000-ret fizettem egy kőművesnek,mert ő kitermelt nekem napi 60-70 ezret!Mindenki jól járt így!Soha nem voltam a körbetartozásnál,mert nem voltam alvállalkozó!Tisztellek téged is,hogy a fizikai melót választod és dolgozni akarsz,nem pedig valami főnök kiképzőbe járni,ahol csak elmélet van!Ja és 60ezer kezdő tőkével kezdtem egyedül amit 2 nap alatt meg is kerestem./egy kerítés javítás volt/,egyre több melóm lett így már rengeteg embert tudtam foglalkoztatni...Azt javaslom a tovább tanulás céljából,hogy vannak a gyorstalpalók,így több szakmát is egy időben kitanulhatsz,a felesleges tölteléktantárgyak ott nincsenek,csak a szakma!Még matek óra sincs:)!Neked ennyi előnyöd van,hogy te ezeket már az érettségivel letudod,sőt,már a jövőn gondolkozol,ami nagyon pozitív dolog,amíg más a fac.-et nyomja te a lehetőségeket keresed!A fac-függgők gondolom,mind az informatika irányába gondolkoznak,ami nagy konkurenciát vált ki!A jó kőművesnek minden szakmához kell konyítani valamilyen szinten.A kőműves az alapszakma amiből kiváltak a burkolók,az állványozók...Így bármit be lehet vállalni!Pl:csempézés kb 2000ft/nm.30 nm le lehet szórni egy nap alatt,másnap pihenésképp kifugázod,ehhez még ész se kell!Ha ezt választod és netán beindul az építőipar,akkor addig nem állsz neki amíg a szerződést alá nem írja a megrendelő,ezt soha ne felejtsd el!Ha akarod akkor adhatok még tanácsokat,de lépek,mert jelenésem van!

Üdv!És a lehetőségeket keresd ne a divatot!!!

2014. febr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!! elég tömören kifejtetted a tapasztalataidat és ez dícséretre méltó! én is rengeteget gondolkodtam hogy mit kéne választani de sajnos olyan dolgokat kergettem amiből rengeteg van és nem tisztelik(ergo rendészet,ezen gondolkodtam sokat).és hát sajnos igaz itt magyarországon nem nagyon lehet mit építeni és sajnos elég sok az ilyen bocsánat aljanép amikről te is írtál ezek az alkoholista "jóvanazúgy" munkások és még továbbá is fogok keresgélni de papám is kőműves volt és apám is és szeretném tovább örökíteni ezt a mesterséget még ha sok ember szerint már több évtizede kimúlt ez a dolog. Továbbá az iskolámban kőműves mellé azt hiszem burkoló szak is beletartozik.
2014. febr. 25. 14:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés ami foglalkoztat hogy az elméleti részek mennyire nehezek?mert belenézegettem a dolgokba és nekem kicsit kínai volt :) bár mondjuk ha azt tanulnám lehet pofon egyszerű lenne.
2014. febr. 25. 14:42
 6/11 A kérdező kommentje:
És festőként megérné? esetleg itthon vagy külföldön?Eléggé jól tudok rajzolni,festeni és gyakran szoktam segíteni itthon is vagy ismerősöknek családtagoknak is és szeretek is ezekkel foglalkozni és kíváncsi lennék hogy az megérné-e?:)
2014. febr. 25. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es válasz.:Bocs,hogy most írok,kissé le vagyok terhelve,itt pihenem ki magam:).Nos írtam,hogy több lábon kell a mai világban megállni,az első láb az a kőműves.Hogy miért?Mert neked van eszed!Ki akar már építőiparban melózni?Esetleg olyanok,akik kibuktak mindenhonnan és nem volt más lehetőségük...ezek lesznek a fröccsös kőművesek,akik 40-50 évesen már lerokkannak.Hidd el nekem is voltak olyan embereim,akiket reggel józanodásig kellett itatnom,hogy ne rezonáljon egész nap.Megmondtam az ilyeneknek,hogy a butykost ne előlem dugdossátok,hanem a tulajok elől,mert nem kell a rossz hírnév,nektek se lesz 10ezres fizetésetek így.Akit nem tudtam leállítani,arról a bornak nevezett valamiről,azt nem kirúgtam,hanem hordtam a sört nekik,így nem mászkáltak el és akkor álltak meg a melóval amikor megjelentem és nem a szemét főnök voltam így!Minden egyes nap egy olyan vendéglőben kajáltunk délben,ahol nem nézték le a melós embereket.Mert nem sajnáltam azt a 7-8 ezer forintot tőlük..láttam délig mennyit teljesítettek,így simán megérte.Pl:lerántottak egy 100nm -es betonplatzot délelőtt,azzal nekem kerestek 100 ezret!Jó abból maradt 50 körül,mert az embereket is fizetni kellett,tankolni stb...Nem fog kimúlni ez az ősi szakma,mert örök életű ház nincs!Apróbb melókból is meglehet élni,pl a hagyományos lábazat vakolás,az állandó,ezért nem is szokás 1 évnél több garanciát adni.A burkoló naná,hogy beletartozik,le nem írok,hogy még mik nem:),a zsaluzás is,amit most átvettek az ácsok,mert ők tényleg kínlódnak.
2014. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös válasz!Az elméleti része nehezebb,mint maga a meló!Mondok egy példát:Az ex asszonyka segíteni akart,na jó legyen kezdjük a legegyszerűbbnél,legyen ez a beton alapozás<innen indul a ház is!Már kiszámoltam neki mennyi beton kell bele,na de mennyi kavicsot rendeljünk?Segítettem neki,hogy a betonnál van az ülepedési tényező,ami 1 köbméter kavicsból 0.86 beton lesz.Hát nem értette.Na sebaj akkor kerekítsünk legyen 0.90,így könnyebb kiszámolni,na de még megmondtam,hogy 10%-os anyagveszteséget is adj hozzá!Erre elővett egy számológépet:)!Mondom az egyszeres szorzó tábla se megy akkor miben tudnál segíteni!?Na azt találtam végül neki is melót,azt hogy diktáltam félálmomban a szerződéseket,anyagszükséglet,munkadíj...stb,stb.Na ez ment neki,de egy számlát nem tudott kitölteni,az már röhej volt.A kp-t gyorsabban megszámolta,mint egy számlálógép,hogy a szerződésben 500.000 ft szerepel,de itt miért csak 475 van?Bevallom az agyamra ment,ezért is váltunk el főként!Mondom szerinted a kocsit úgy toljuk,vagy vízzel megy?!Mondtam ott a füzetem és vedd ki az emberek bérét belőle!Majdnem elbőgte magát,hogy a pár napos keresetünkből maradt abból az egy melóból kb 200 ezer azon a héten.De a nagy pénzeket meg havi szinten számoltattam el a tulajokkal!Így volt a szerződésben,hogy egy adott munkafolyamat után fizet!Így nem több millás munkadíjat bukok el pl egy kulcsra kész háznál,hanem a befejezetlen melót,tehát rávoltak kényszerülve,hogy becsületes munkáért becsülettel fizessenek,trükközés nélkül!Hidd el egyszerű ám!Igaz,hogy osztályelső voltam,de semmit se ért kint a nagyvilágban.Ott a tök egyszerű kétlyuku kémény,amire 3 megoldást ismerek,hogy kötésben legyen a tégla.A suliban 3/4-es téglakötést tanítanak,ami szép és jó és gyorsan elfelejteni:),mert a a semmire való negyedes téglákkal együtt hajtott volna el bármelyik tulaj:),hogy ott hagyok neki sittként pár köbméternyit.
2014. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és sajnos valóban vannak ilyen emberek hogy nem értenek semmihez csak a pénzhez hogy jóvan ez így kérem a pénzt de semmi háttértudás nincsen.A nagy világban akadnak sajnos ilyen egyedek és az elméleti részek azok mennyire nehezek?érthetőek? és a rajzok?józan paraszti ésszel is meglehet érteni vagy csak amikor már sokat tapasztalt,látott az ember kapásból leolvassa? Örülök hogy ez a gyönyörű szakma még tartogat jó szakembereket nem csak a lebukott egyéneket.
2014. febr. 26. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os Ha a kőművesség a kisújadban van,akkor csak összetudod kenni a falat:).A festőkkel soha nem jöttem ki,mert meg se nézte a szűzfalat,már leszólta a munkánkat,hogy ehhez dupla glettelés kell.ha jól tudom 300ft/nm-e.Ott bizonygatják egy léccel,hogy ez nem tükör sima felület.Nem tudom milyen lakásban laksz de egy léccel nézd meg,hogy találsz-e légrést,amit idáig észre se vettél!Tutira lesz!Megérni megéri,ha te is a kőművesek hírnevét alázod!Soha nem szabad nyilvánosan leszólni más munkáját!Nem tudom most hogy működnek a gyorstalpalók,de érettségi mellett is letudnád rakni,így előnyben leszel a többi korodbélivel.Mert van egy kulcsszavad,hogy jól tudsz rajzolni,így rátudnál mozdulni a tervező mérnökire is.Ha meg van az alap, a kőműves óriási előnnyel ugrasz neki a mérnökinek!Én a technikusira szinte csak aludni jártam be:).Még tankönyvem se volt!Vállaltam festést is,rábíztam egy öreg kőművesre,kellett húzni egy díszcsíkot!Mondom: Feri bátyám leesett a sámliról,vagy mi van?-Miért?Mert mintha egy kissé görbe lenne az a csík!"Ne foglalkozz vele fiam,majd reggelre kihúzza magát":),hát szakadt mindenki a röhögéstől még a tulaj is,de megsúgtam a gazdának,hogy holnap kijavítom,nehogy megsértsük az öreget ezzel!Persze,hogy rábólintottak,ezzel a dumával komolyan szétröhögték magukat!A külföldi munkavégzés nagyon rizikós szakmunkásként!Ezt neked kell eldönteni!
2014. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!