Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fizikának mi értelme van?

A fizikának mi értelme van?

Figyelt kérdés
Jó a kémia még oké. De a fizika? Most nekem ettől miért lesz jobb? Ráadásul van egyáltalán aki érti ezt? Állítólag értelmes vagyok, de ez olyan mintha kínaiul íródna.. Tényleg van aki elé odatesznek pl. valami rohadt kapcsolási rajzot, és elvezi, ahogyan azzal számolgathat?
2014. jún. 4. 21:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A fizika minden; aki ért a fizikához, az mindenhez ért (kis túlzással). Mivel te csak általános és középiskolás szinten találkozol vele, így nyilván nem látod az értelmét (csodálom, hogy a kémiának egyáltalán látod), de elhiheted, hogy nagyon sokrétű, hasznos és az egyik leginkább a világot előrevivő tudományról van szó.
2014. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát nem mondom, hogy a kémiának túl sok értelmét látom, de szerintem még mindig hasznosabb, mint a fizika.
2014. jún. 4. 21:56
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Értelme semmi, csak aki megtanulja, legalább egy részét, az jobban megérti a világot.
2014. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kémia az a fizika ami büdös :) Szóval az is fizika hiszen anyagok energiák kölcsönhatások vannak benne. Kb az a különbség hogy a kémiában megváltoznak az anyagok a fizikában meg nem, ott csak kölcsönhatásba lépnek egymással.

Iskolás szinten tényleg nem sok értelme van és kb soha életben nem hasznosítja az átlagember az ott tanult dolgokat ,be kell magolni és kész hogy meglegyen a jegy, de mégis a technikai fejlődés motorja ez.

2014. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
-.- ha ilyen kérdést teszel fel, akkor az értelemtől messze vagy. Ha fizika nem lenne, akkor most konkrétan semmi sem lenne feltalálva. Nem pötyögnél a laptopodon, meg olvasgatnád telón a facebookot, nem ülnél autóba, még a kva székeden sem ülnél. Soroljam?
2014. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó.. ha nem lenne egyértelmű akkor a fizika TANTÁRGYRA gondoltam.
2014. jún. 4. 22:08
 7/23 A kérdező kommentje:
meg tudományra
2014. jún. 4. 22:10
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a halál értelme van, hogy megértsd egy kicsit a világot, hogy hogyan működnek a dolgok (igen, a laptopod is, amihez szerinted ugye semmi köze sincs a fizika tudományának).

És hogy ne legyél s*gghülye, már bocsánat a kifejezésért, aki azt se tudja, mi az a gravitáció, és a kezében lévő villát is simán a konnektorba dugja.

2014. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 reptoid ***** válasza:
100%
Ő is arra gondolt.
2014. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát én pedig még soha az életben nem hallottam semmi olyat fizika órán, aminek bármi köze is lett volna az élet bármely területéhez..
2014. jún. 4. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!