Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fizikának mi értelme van?

A fizikának mi értelme van?

Figyelt kérdés
Jó a kémia még oké. De a fizika? Most nekem ettől miért lesz jobb? Ráadásul van egyáltalán aki érti ezt? Állítólag értelmes vagyok, de ez olyan mintha kínaiul íródna.. Tényleg van aki elé odatesznek pl. valami rohadt kapcsolási rajzot, és elvezi, ahogyan azzal számolgathat?
2014. jún. 4. 21:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A fizikának az élet (szinte) minden területéhez köze van, ha ezt te nem ismered fel, a te problémád.
2014. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Fizika nélkül nem lenne semmi, amit magad körül látsz. Kezdve a számítógéptől, folytatva a radiátorral, befejezve magával a házzal. :)
2014. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én pedig még soha az életben nem hallottam semmi olyat fizika órán, aminek bármi köze is lett volna az élet bármely területéhez.."


- Meg jó eséllyel semmilyen más órán.

2014. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én pedig még soha az életben nem hallottam semmi olyat fizika órán, aminek bármi köze is lett volna az élet bármely területéhez.."


Semmi olyat nem hallottál, mint mondjuk a gravitáció, a mozgási energia, Newton törvényei, súrlódás, hullámok? Ez esetben nem mi tehetünk arról, hogy alszol órán :D



Ha nem lennének minimális fizikai ismereteid, akkor konkrétan egy elemet nem tudnál betenni egy távirányítóba. Ha nem lenne fizika, egy nyomorult métert sem tudnál megtenni autóval, mert nem léteznének az ahhoz szükséges mérnöki számítások. Nem lenne tető a fejed felett és áram a lakásban, ahol laksz. Ezek elég hétköznapi példák? :) Ha ne adj' isten autóval karamboloznál és a légzsák mentené meg az életedet, akkor lehet, hogy hálát adnál a fizikusoknak, akik kiszámolták, mekkora térfogatú és nyomású légzsák kell ahhoz, hogy elnyelje a testednek életveszélyes nagyságú mozgási energiát...

2014. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Na pontosan ezért lesz belőled is egy jó nagy magyar bunkó, aki pár év múlva majd azért fog itt évekig nyavalyogni, hogy hiába küldi be az életrajzát bárhová, még árufeltöltőnek sem kell a Tescoba.
2014. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Természetesen a sok fizikaszakértőnek a szövegértés komoly kihívásokat okoz. A gyakorlati életben alkalmazható fizika nem egyenlő a primitív középiskolás fizikával. A középiskolai matek, fizika, kémia legfeljebb arra jó, hogy aki később szeretne ezzel hobbi vagy komolyabb szinten foglalkozni, akkor kapjon belőle valami hellyel-közzel használható alapot. Ha valakit sose érdekelnek a természettudományok, akkor természetesen az iskolában oktatott fizika és kémia 90 százalékát teljesen feleslegesen tanulta meg. Biológia esetén ez nem teljesen igaz. Bonyolítja persze a helyzetet, hogy az ember érdeklődése változik, és néha jól jönnek az előzetes ismeretek is, ha valaki egy új dologgal kezd el foglalkozni. Viszont az tény, hogy a középiskolás fizika komoly, számolós fizikának túl primitív (még a szükséges matekháttér sincs meg hozzá a tanulóknak), kvalitatívabb, mesélősebb fizikához meg túl feladatorientált. Szóval ez két szék között a padlóra.
2014. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

Na jó, akkor elmondom, miért kell egy árufeltöltőnek is tudni a fizikát:


Hogy ne sózzanak rá bioptron lámpát, mágneses matracot, aurafotót, pi-vizet, radiesztéziai vizsgálatot, horoszkópot, energiakristályt, csodaszereket sok tíz és százezerért.

2014. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Fizikában nincsen kapcsolási rajz.

Az villanytan, amihez közöd se lesz soha, mert egyetemi tárgy.

A fizika gyakorlatilag minden körülötted, ami mozog vagy mozoghat. De még az atomerőmű is.

Ha ennek szerinted nincs értelme, akkor nem a fizikával van gond.


Amúgy az oktatást is ideje lenne már átalakítani valami olyanra, ami magával tudja ragadni a diákokat, mert így tényleg nem sokat ér.


Menj el egy gimnáziumba nyílt napra, ott láthatsz pár érdekes fizikai alkalmazást is, vagy menj el a Csodák palotájába (jól tudom, hogy megszűnt?) ha még megvan.

2014. jún. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem lehetsz értelmes ha nem tudod felfogni a közép iskolás fizika anyagot.
2014. jún. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18-as szerintem a kérdező arra gondolt hogy össze kell kötnie két fogyasztott párhuzamosan egy áramforással.

Bár ezt tényleg nem nevezném kapcsolási rajznak. :D

2014. jún. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!