Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emberek helyét átvehetné...

Ha az emberek helyét átvehetnék intelligens gépek, akkor támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gépek intelligenciája eléri az emberét, mondjuk meg is haladja. Kevesebbet hibáznak, nem agresszívak, folyamatosan fejlesztik magukat és eszközeiket. Ehhez képest az emberek szétszórtabbak, butábbak, gonoszabbak.


Melyik mellett érvelnél, hogy ha választani kellene a két "faj" közül melyik "éljen" tovább?



2014. júl. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Isaac Asimov az Én a robot könyve jut eszembe (köze sincs a filmhez)

Én nem igazán örülnék annak ha mindent a robotok csinálnának, mert így az ember élete értéktelenné válna, és éhen halna..

2014. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
9%
Az összes robotot felkéne robbantani és visszatérni a természethez, nagyon kisiklott ez a világ.
2014. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

#2, mutass példát az internet előfizetésed/telefonod/TV-d lemondásával és az elektronikus eszközeid száműzésével! :)

Kérdező: Nem, nem tervezek kihalni. Ugyanakkor hiszek egy ember-gép szimbiózisban. (mármint nem kiborg módon, hanem "nekem segít robot meg én is neki" kivitelezésben)

G.

2014. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
#2 gratulalok, bizonyitvanyt allitottal ki arrol, hogy mennyire kepmutato vagy:)
2014. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nemhogy tamogatnam, de en lennek aki uzemelteti es programozza ezeket...
2014. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Sam Harris beszélt egyszer hasonló dologról a vegetarianizmus kapcsán. Szerinte az erkölcsösségnek a "jól léthez" van köze (well being, nem azonos a jóléttel). A jól lét pedig attól függ, hogy a faj milyen mértékben képes megtapasztalni az életet. Milyen mély élményei vannak, vagy hogy fogalmazzak (utálom, mikor angol filozófiai fejtegetéseket kell átvinnem magyarba). Szóval ha a robotok eljutnak egy olyan szintre, hogy mélyebb élményeik lesznek, mint az embereknek, akkor az ő jól létük előbbre valóvá válik, mint az embereké.

Rövidebben nem az a kérdés, hogy a robotok milyen hatékonyak, hanem hogy hogy tapasztalják meg a létüket. Akármilyen intelligensek, ha az életről való tapasztalatuk alacsonyabb szinten áll, mint a miénk, akkor a mi jól létünket kell támogatniuk. Ha viszont fordul a kocka, akkor nekik több alapjuk van tovább "élni", mint nekünk. Persze ezek nagyon homályos fogalmak így, de szerintem nagyjából érthető.

2014. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az emberek önzőek, maguknak követelik a jogot az élethez "holmi gépekkel" szemben. Én is azt mondom önző emberként, hogy mi maradjunk fent.

Pártatlan, harmadik fél azt mondaná, minden és mindenki jobban járna a gépekkel, de hát itt emberek válaszolnak és döntenek.

2014. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
53%
Ha egy gép eléri arra a szintre, amire mi emberek eljutottunk, akkor tök mindegy lesz, támogatom-e vagy sem, egyszerűen kiszorítanak bennünket. Egyébként amit szétszórtságnak nevezel, az pont az intelligencia velejárója, mégpedig hogy egyszerre rengeteg apró részlettel tudunk foglalkozni, esetleg teljesen tudattalanul. A butaságot inkább hagyjuk, egyszerűen nem igaz. A gonoszság meg erkölcsi fogalom, és, mint ilyen, meglehetősen bizonytalan.
2014. júl. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én áthelyezném a tudatomat egy robot testébe, és ezt javasolnám mindenki másnak is. Sokkal praktikusabb. :D
2014. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!