Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen apróbb és durva tudomán...

Brain Storming kérdése:

Milyen apróbb és durva tudományos és technikai hibák vannak a Star Wars sorozatban?

Figyelt kérdés

Különösen azokról szeretnék válaszokat kapni, hogy melyek azok, amik félrevezetik a filmsorozat nézőit és rajongóit, és hamis világképet alakíthanak ki bennük?


Természetesen nyilvánvaló, hogy a Star Wars egy igényesen elkészített, a sci-fikre jellemző, tudományosnak és technikainak ható fogalomrendszert szólaltat meg és mutat be a filmekben - de mégis inkább a mese- vagy fatasy-kategóriába tartozik, ha összehasonlítjuk pl. az Alien-sorozattal, amely valóban sci-fi.


2010. jan. 7. 00:53
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
A kardnak csak a neve fény, valójában lézer:D + 1 kristálythasználé bár ez nemtom h hogy jön ide:S
2010. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A star wars világában, azok nem lézer fegyverek, valamint a fénykardok kristálymaggal rendelkeznek, bár olvastma leírást róla de nem tudom hirtelen fejből.

Másrészt az űrcsatában a hajók lángoltak illetve füstcsíkot húztak. Szerintem a felső légkörben nincs anyi oxigén, hogy ez létrejöhessen.

2010. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy ismerős azt is mondta, hogy az is hiba a SW-ban, hogy egy olyan nagy bolygó, aminek a Szaturnuszhoz hasonlóan már gyűrűje is van, az nem lehet szilárd felszínű, lakható bolygó, csakis egy gázbolygó. Gondolok itt most ugye pl. a Geonosis-ra a második részből. Persze nem vagyok csillagász vagy fizikus, így nem tudom ez igaz-e.
2011. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, elég jó magyarázatokat találtak már ki.

A hivatalos verzió szerint például a fénykard valójában nem fény, hanem plazma, amit egy erőtér tart egybe:

[link]

A lézerfegyverek pedig nagy energiájú, koncentrállt részecskesugarat bocsájtanak ki:

[link]

2011. jan. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy gondolom, h egy űrbéli égitestet nem lehet egy bolygó felszínéhez képest egy rögzített v adott ponton "megállítani" v "pozícióba" helyezni, ha nem állítjuk geoszinkron pályára. "


Nos, ez így nem igaz. Egy bolygónak vannak un. Lagrange pontjai. Ezek olyan pályák, vagy inkább pontok, ahol ott lehet hagyni a bolygóhoz képest nyugalomban bármit, és nem stacionárius pályáról van szó! Alapesetben 5 ilyen pozíció létezik, és ezekből kettő olyan, hogy energia minimuma van az adott helyen. Ez azt jelenti bármely irányban kimozdítjuk az otthagyott testet (persze bizonyos korlátok között) az visszatér az adott helyre.


valaki említette a gyűrű létezését kőzetbolygónál. Nos elméletileg ne zárható ki, de azt hamar meg kell jegyezni hogy egy gyűrűrendszer csak relatíve rövid ideig (pár millió év - pár száz millió év) lehet stabil egy egy bolygó körül.


Hogy írjak valami kérdésben felvetett hibát is, nos az egyik epizód elején amikor visszatér egy hajó a légkörbe, és alig bírják felhúzni a zuhanásból a sérült hajót, ami persze lángol rendesen. és a megközelítés során odajön egy tűzoltóhajó, és elkezdi oltani a hajót valami folyadékkal, mégpedig tömlőből :DD Na ezen jót mulattam. Különösen ügyeltek arra, hogy jól érzékelhető legyen az iszonyatos sebesség, amivel a hajó lefelé tart, erre a szomszédos hajóról átívelő folyadékra mintha nem is hatna a légkör, simán eléri a lángoló hajórészeket, ahelyett hogy azonnal szétporladna és elmaradna a hajók mögött páraként vagy ködként... :)


maci

2011. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Lagrange-ügyben megkövetlek: valóban, ezt kihagytam. mentségemre legyen mondva, h nem volt tudomásom arról, h az adott bolygónak vannak-e holdjai. Kiderült, h vannak:

[link]

... így elképzelhető, h ezek tartották a "hiper-kereteket" pályán.


(Korábban csak a Trójai-csoport-Jupiter-Nap háromtestrendszert ismertem ebből a szempontból; filmes szempontból konkrétan a 2010-ben említett Discovery-pozíció volt a Jupiter- és az Io-hoz képest Lagrange-ponton... Sajnos nem emlékszem pontosan, de mintha a Star Wars-ban nem lenne látható egyik holdja sem az adott bolygónak...)

2011. jan. 31. 11:38
 27/31 anonim ***** válasza:
91%

Nos, egy bolygónak a Nappal együtt is van lagrange pontja. Mitöbb a naprendszer bolygóinak is vannnak ilyen pontjai. Sőt, mostanában kutatják az ott "lébecoló" kisbolygókat. Ezek az un trójai kisbolygók. Egyetlen dologban azért sántít a filmes esethez képest. Ugyanis a stabil Lagrange pontok a bolygó pályáján, de attól előre illetve lemaradva 60° távolságban (ez a teljes keringési pályahossz hatoda!!!), ahonnan ugye ritkán látszódna jó nagy szög alatt az adott bolygó. Nem nevezném tehát ezeket a pontokat bolygó-közelinek, márpedig a filmben így volt ábrázolva.


maci

2011. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Az űrben elvileg nem lehetnének robbanások, mert nincs oxigén.

Nekem kicsit az is fura, hogy mindenki beszél angolul, de lehet, hogy csak lefordították a Basic nyelvről...


Amúgy, aki azt nehezményezte, hogy Luke megtalálta Yodát a Dagobah-n, Darth Maul meg Anakint a Tatuinon, annak üzenem, hogy ez a mindent átható ERŐ akarata volt!:d Hisz végülis mind a négy személy erőérzékeny volt.


Amúgy ez nem a témához kapcsolódik, de sose értettem: üldözik a II. részben Dookut egy csapatszállítóval. Anakin azt mondja: -Ez Doouku! Lője le! Mire a rohamosztagos: -Nincs rakétánk, uram!


És a lézert még nem találták fel b*zdmeg?:D

2011. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

"Gábormaci válasza:

Nos, egy bolygónak a Nappal együtt is van lagrange pontja."


Jut eszembe - hát a Soho is a Nap és a Föld közötti lagrange pontban lebeg! Csak most ugrott be.:(((

2011. febr. 1. 01:03
 30/31 A kérdező kommentje:

"Az űrben elvileg nem lehetnének robbanások, mert nincs oxigén."


Úgy valóban nem lehet robbanás, ha csak nincs a robbanóanyagban oxigén, és persze kémiai alapú, oxidáción alapuló robbanásokban gondolkodunk. Sok minden más is robbanhat az űrben, oxigén nélkül is.


"Nekem kicsit az is fura, hogy mindenki beszél angolul, de lehet, hogy csak lefordították a Basic nyelvről..."


Ez lenne a legkisebb prob:)))


"Amúgy, aki azt nehezményezte, hogy Luke megtalálta Yodát a Dagobah-n, Darth Maul meg Anakint a Tatuinon, annak üzenem, hogy ez a mindent átható ERŐ akarata volt!:d Hisz végülis mind a négy személy erőérzékeny volt."


Valahol persze ez jogos - a jedik tudhatták volna, h az erő konvergenciát az arra érzékenyek nyomon tudják követni, ugyanakkor számos oan jelenet és szitu volt, ahol a erőérzékenyek abszolút nem érezték mások erőterét...


"Amúgy ez nem a témához kapcsolódik, de sose értettem: üldözik a II. részben Dookut egy csapatszállítóval. Anakin azt mondja: -Ez Doouku! Lője le! Mire a rohamosztagos: -Nincs rakétánk, uram!"


Ne tévesszen meg a látszat - valóban lőttek rakétákkal a filmben, nem is egy helyen húzták alá a látvánnyal; ugyanakkor arra az epizódra már közhelyes volt a sugárvédőpajzsok használata: lásd az I. epizódban, amikor Anakin hajójáról lepattantak a droidok lövései.


"És a lézert még nem találták fel b*zdmeg?:D"


No prob - a második eresztés egyik újítása éppen az volt, h szakítottak a lézer-mániával.

2011. febr. 1. 01:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!