Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit érez az a 120. 000 ezer...

Mit érez az a 120. 000 ezer ember aki jelentkezett a mars one programra? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tehát miért akarnak egy kietlen halott bolygóra menni örökre,mert ugye nincs retúrn jegy,az túl drága lenne.Meg nagyobb gondot okozna,(na nem mintha maga az odaút nem okozna elég problémát).Most tegyük félre hogy az odautat se élnék túl,akkora sugár dózist kapnának az űrhajósok.Tegyük félre hogy nem ölik meg egymást.Tegyük félre hogy magán a marson se halnak meg a sugárzásba.Nem válnának meddővé meg a szokásos ezzel járó probléma.Akkor is miért válalják el,nincs ott semmi,nem nagyon lehet a kutatáson kívül mást csinálni.És mikor felébrednek hogy hoppá,milyen jóvolt a Földön,tulajdonképpen miért is jöttem ide?,akkor már késő lesz,és beleőrülnek.Az oké hogy az emberiség túlélése szempontjábol nagyon fontos hogy több bolygón telepedjen le,de ahhoz hogy ne csak "faszkodás" legyen a marson,terraformálni kéne.Ugye egy "mesterséges" klímaváltozást kéne előidézni,meg még sok terv van,de ez még sokáig csak scifi marad,mert se pénz se technológia nem áll rendelkezésre."Majd 500-1000 év múlva terraformáljuk a marsot türelem",igen csak ha jól megnézitek az emberiségnek 200 éve sincs hátra,ha valami nagy változás nem lesz.Ígyhát szerintem a mars nem jelent azonnali,hosszabtávú menedéket az emberiség számára.Na de lényeg hogy MÉRT VÁLalják egy ezt az öngyilkos küldetést?

2014. aug. 29. 13:55
 1/5 A kérdező kommentje:
120 ezer akart lenni,csak nem figyeltem és elírtam:)
2014. aug. 29. 14:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az egyes jelentkezők miért, azt nem tudom, őket kellene megkérdezni.


Ha mehetnék, én is mennék. Hogy miért? Hm... hát az jó kérdés.

Kétségtelenül más lenne ott az élet. Nem az van, hogy reggel felkelsz, elmész a melóba, amit jó esélyel rühellsz és még nem is fizet jól, ennek tetejébe ahol tudnak, ott próbálnak ellehetetleníteni. Ezzel szemben a marsi telepeseknek feladataik vannak, amit meg kell csinálni a túléléshez. Mindenki tudja mi a dolga és ha mindenki teszi, akkor nincs gond. Azzal, ha valaki nem teszi a dolgát, a többiek feloszthatják a munkát, a "lázadó" meg majd kap kaját, vizet, ha tesz a közért, vagy termel magának máshol, ha tud egyedül. Betegségtől nem nagyon kell tartani, ugyanis, ha mindenki egészségesen indul, akkor kicsi az esélye, hogy baj legyen. Megőrülni nem hiszem, hogy fognak, rengeteg munka van ott, nem nagyon lesz idejük arra és nem is pszichopatákat küldenek.

2014. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne barátnőm, és nem élnének a szüleim, én is jelentkeztem volna gond nélkül :)


Elsőnek lenni valahol csodás lehet. Világéletemben érdekelt az űrkutatás, legnagyobb álmaim közé tartozik, hogy eljussak egy másik bolygóra (de legalább az űrbe, legalább egyszer...).


Első embernek lenni a Marson, először végezni ott kutatást, sőt, ásatásokat, egy olyan helyen járni, ahol nem hogy ember, de földi élőlény soha nem járt, felderíteni egy marsi barlangot, vagy esetleg először bukkanni egy földönkívüli életformára (sejtre, vagy legalább a nyomára, fosszíliákra) szerintem akkora dolog, ami megér egy életet.


Sajnos erre csak a saját életem tudnám odadobni, a családomét nem :) A többieknek marad az álmodozás :)

2014. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Napfonat ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem felszólalókkal. Én is örömmel mentem volna. Ráadásul szakmába vágó feladatot végezhettem volna, amit imádtam volna.

Ami a terraformálást illeti, éppen mostanában, 2020-ban kezdik el. Igaz, hogy először csak egy űrszonda egyik berendezése a 7 közül, de a marsi légkörből állít majd elő oxigént.


[link]

2014. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, hogy belehalnának a sugárzásba. Az odautat meg lehet úszni úgy 300-500 mSv-ből, ami sok, de messze nem halálos. Hogy a Marson milyenek pontosan a dózisviszonyok, azt nem tudom, de a Földön is élnek emberek, akik éves szinten 100 mSv-et kapnak természetes forrásból. A Mars felszínén sem lehet sokkal több.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

[link]


Labilis pszichikumú embereket nem engednek oda.


A többieknek pedig valóban nem lesz könnyű élete, de amit cserébe kapnak az simán jelenthet nekik annyit, amiért érdemes elmenni. Az előttem szólók ezt már leírták. És még az sem biztos, hogy 10-20 év múlva nem tudnak majd hazajönni.


Kockázatvállalás nélkül soha nem fogjuk a Marsot "bevenni"

2014. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!