Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy minden egyes...

TSkull kérdése:

Igaz, hogy minden egyes fosszilis tüzelőanyagokkal előállított KWh tüzelőanyagtól függően 300-500 g co2 kibocsátással jár?

Figyelt kérdés
Nem jön, hogy elhiggyem. Akkor egy teljesen villamos üzemű autó sokkalta több co2-t bocsát ki, mint egy belső égésű motorral működő. (alapul véve a Nissan Leaf-et, aminek ha jól tudom 16 KWh-s az akkucsomagja, és kb. 100 km-re elég). Ezt nem teljesen értem hogy is van ez.

2014. szept. 15. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy belső égésű motoros autó kb 130 g-ot bocsát ki km-enként. 100 km-nél az 13 kg CO2.

Leaf: 16 kwh * 400 g = 6,4 kg. Kevesebb mint a fele. Ráadásul a megújuló energia részaránya folyamatosan növekszik az áramtermelésben, ami nem jár CO2 kibocsátással. Jobb helyeken (pl Svájc) 0 g CO2 származik áramtermelésből, ugyanis 60%-ot vízerőművekben, 40%-ot atomerőművekben termelnek meg. Ezzeel szemben a belső égésű motoroknál mindig is lesz CO2 kibocsátás, bármit is csinálnak vele, legfeljebb csökkenthető valamennyivel.

2014. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

19:51,


Annyit azért tegyünk hozzá, hogy a megújuló termelés nem jár károsanyag kibocsátással, de a berendezés előállítása időnként több energiát igényel, mint amennyit az adott eszköz termel...

2014. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég nehéz elhinni, hogy pl. egy szélerőmű gyártásához több energia kell, mint emennyit a teljes élettartama alatt termel.


Már csak azért is logikai bukfenc van a dologban, mert így soha nem térülne meg anyagilag sem, ennek ellenére azért van jópár ilyen erőmű a világon...

2014. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én eddig tévhitben éltem, ugyanis úgy tudtam, hogy az autók co kibocsátása 100km-re nem 1-re van. Így már minden világos.
2014. szept. 16. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!