Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha főnökök lennétek egy...

Ha főnökök lennétek egy ügyvédi irodában és egy kövér nő jelentkezik a meghírdetett álláslehetőségre. S mikor meglátjátok és még nem beszéltetek vele, mit gondoltok milyen munkaerő egy kövér nő?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 01:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
97%

kedves 02:10!

most szreinted egy 56 kg-os, 185 centis nő kövér?

egyébként nem tudom miért csodálkoztok, ha ilyen elvárásaitok vannak, hogy sokna anorexiásak és bulimiásak.

2010. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

Én pont most jelentkeztem egy állásra, amit meg is kaptam. Volt ugyan interjú, de azóta már elmondták a lányok, hogy az gyakorlatilag nem is számított, mert az önéletrajzban írt dolgok alapján már tudták, hogy 99%-os valószínűséggel kit vesznek fel.

Nem tudom elképzelni, hogy egy ügyvédi irodába ne kelljen előzőleg önéletrajzot küldeni. Akkor meg a fent vázolt eset elképzelhetetlen.

Egyébként tényleg vannak ilyen cégek, ahová most kerültem is mindig vannak közös programok. Az ok: fiatal munkaadó és munkavállalók, magáncég, ergo így osztja be a pénzt. És nyilván tudja, hogy sokkal jobban motivál, ha azt mondja, hogy ha befejeztük ezt a munkát, elmegyünk ide vagy oda, mintha óránként 50ft-tal magasabb bért adna.

Jahogy akkor ide csak cicababákat vennének fel... 163/68 vagyok, ezzel sajnos beleesem a túlsúlyos kategóriába. Mégis felvettek - mert megvan a tudásom, ami kell nekik.

2010. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

azért azt nem ártana tudni, hogy mennyire kövér.

de nem hinném, hogy bármiben is küömbözne a többitől, mármint munka téren.

külső alapján csak az válogat, aki mást is szeretne

ha nős vagy, és félrelépős, akkor rá tudod fogni, hogy vele maradtál bent, rá pedig nem féltékenykedne az asszonyka :D

ez persze csak tipp :S

2010. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

pl.tikárnőnél sztem állati mindegy milyen testsúlyú a nő..



nem ez számít.szakmai alapon dönts.

2010. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes a kérdés és érdekesek a válaszok.

Úgy gondolom hogy eny molett-duci-akár kövér nö is tud jo munkaerö lenni..

Egyébként..a tulsulyos nök pont az ilyen szempotok miatt vannak elnyomva..vagyis..kevesebb lehetöség adódik életben mint egy csinos átlagos nönek.

Elönyök ás hátrányok az élet már csak ilyen!

én tulsolyos vagyok akkor ezek szerint 170/85kg-val..

de üzenem minden tulsulyos nönek..-Ha te igy érzed jol magad akkor elöször magadnak felelj meg ne másoknak!

Sokan vagyunk akik tennénk a sulyaink érdekében..valaki anorexiás valaki bulémiás...de van olyan aki saját maga jo közérzetén akar változtani.Ebben a kategorában vagyok ugyanis 3honnap ezelött közel 100at nyomtam..

mindegy nem ez az érdekes.

De ha példát akarok mondani vagy a kérdésre válaszolni...

az amerikai filmek többségében a titkárnö duci alkat...

lehet rossz szempontbol közelitem meg..de ha csak egy kicsit lenne a magyar ember realista mint az amerika...nem ezen civódnánk..vagy vitatkoznánk

2010. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%

"amerikai filmek többségében a titkárnö duci alkat..."



ha a filmben a titkárnő karaktere okos,megbízható,a főnök jobb keze.stb..akkor ez igaz.



DE! sok filmben meg ponthogy cicababa a titkárnő!...őket pedig ugye nem a atomfizikusi képességeik miatt veszik fel:))tisztelet a kivételnek


de valóban ha JÓ munkaerőt keresel(és nem mást:))akkor nem számít a testsúly.

2010. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
91%

az emberekre biztosan hat a külső megjelenés, főleg az alkat. mondjuk én a kövérrekre izgulok rá. és nem a

90- 100kilósokra gondolok. (barátnőm is ennél jóval több) de mindenképp a szakmai tudás nenne a döntő. de egy kezdő is beletanulhat rövid idő alatt , annyira mint aki akár több évet dolgozott abban a szakmában.

(volt olyan főnököm akinek mi melósok mondtuk a tanácsokat, és elég volt egyszer elmondani. utánna már új kérdése volt. de egy éven belül többet tudott mint elődje, aki éveket volt ott) 30f

2010. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 inspector callahan válasza:
16%
Nekem semmi gondom a kövérekkel, de nem alkalmaznám őket, mert számomra a kövérség akaratgyenge ember benyomását, aki nem képes tenni a céljaiért. Másrészt a kövérek gyakrabban betegszenek meg, többet vannak távol a munkától stb. Ugyanígy dohányost sem foglalkoztatnék, mert ők is fenyegetettebbek a betegségektől, meg egy csomót lógnak cigiszünet címén, ráadásul büdösek is.
2010. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
84%

Én (kövér nőként) azt gondolom, hogy rengeteget számít a súly. Több, mint fél éve vagyok pályakezdő munkanélküli, sok-sok helyre pályáztam már, de semmi. Nem azt mondom, hogy aki kövér, azt egyből figyelmen kívül hagyják, de sajnos tetszik-nem teszik, a külső az, amivel az emberről az első benyomást kapja a munkáltató/ akármilyen másik ember.


Szerintem ami számít ma a felvételinél, fontossági sorrenben:

- van-e protekciód

- van-e gyakorlatod

- megfelelő-e a végzettséged

- hogy nézel ki


Engem még csak interjúra se hívtak be sosem. Sajnos pályakezdő vagyok, korábban diákmelóként ruhabolti eladóként dolgoztam. Az egyetemi diplomáim csak júliusban lesz a kezemben, és sajnos az is bölcsészdiplomák lesznek. Így most van, gimnáziumi érettségim, angol középfokúm, B-s jogsim, értek a számítógéphez, beszélek kicsit németül is =>>>> Nem kellek a kutyának sem.


Azt gondolom, hogy szinte bármilyen ügyintézői, adminisztrátori, irodai, assziszensi munkát kiválóan el tudnék látni, mint ahogy eddig minden más egyéb feladattal megbirkóztam az életben.


Tény, hogy nehéz ma munkát kapni, különösen az én helyzetemben, papírjaimmal, illetve lakhelyemen (Csongrád megye). Szóval szerintem nem a kövérségem az elsődleges ok, amiért nincs állásom, sok-sok tényező van, de azért abban véleményem szerint mindannyian egyetértünk, hogy a kövérség mindeképpen ROSSZ PONT, bárhol az életben.


25/L

2010. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

10:44


sztem ez se igaz!!...én is molett vagyok,és kb.6 éve nem voltam beteg,vagy ha igen,az megfázás volt esetleg valami vírus...de semmi több..

2010. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!