Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha főnökök lennétek egy...

Ha főnökök lennétek egy ügyvédi irodában és egy kövér nő jelentkezik a meghírdetett álláslehetőségre. S mikor meglátjátok és még nem beszéltetek vele, mit gondoltok milyen munkaerő egy kövér nő?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 01:47
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%

Szia 13:35! Mivel úgy néz ki, hogy már csak kevesen maradtunk az eszmecseréhez helyesbítenék azzal, hogy egyik mondatomban kimaradt egy szó, az hogy NEM. "Olyan viszont nincs, hogy valaki soha nem akar, s NEM csak a hétvégéken akciózunk, de gyakran akkor is amikor ti munkában vagytok." Így lehet teljesebb képet ad az egész gondolat.

Éppen ezzel akartam kimondani, hogy nem csak a sporthétvége a választható, de van benne színház és más kulturális elfoglaltság hétközben is s nem csak este. Ami a lényeg, nem azért csinálják hogy engem lessenek az akción, mert sokszor én sem vagyok ott. Nem csak én szervezem, s nekem is van családi életem is mint a többieknek. Egyszerűen arról van szó, hogy meg van a lehetősége mindenkinek akkor és oda menni nem saját pénzén ahova akar (bizonyos keretek között) csak azért, hogy megismerjék (-jük) egymást jobban, ha már együtt dolgozunk. Fel kell fogni, hogy nem csak rabszolgamunka létezik, és ilyen is van, hogy maguktól, csak úgy, a beosztottak néha a legjobb barátok is. Lehet sokan ezzel nem tudtok majd találkozni, ezért nehéz ezt megérteni.

Volt eleinte több molett beosztott is, nem vált be több téren is. Többek között ő ha reggel felébred, egy rakás ceremónia, míg nem lesz majd büdös hónaljú buszutazó, ha a postás csenget míg ő felemelkedik az asztalától, hogy ajtót nyisson neki... meg a többi dolog, mit sokkal komótosabban, petyhüdten oldanak meg mint a rugalmasabb, nem kövér társaik. A kérdező feltett egy kérdést, én válaszoltam rá magam szerint, s meg is indokoltam, mi meglehet nem lett szimpatikus válasz sokaknak (főleg annak, ki beleesik az említett kategóriába), mert ilyennel még munkahelyen nem találkoztak, s lehet nem is fognak. Nem sérteni akartam a kövér nőket, csak igyekeztem magam szemszögéből megközelíteni úgyhitt molettságuk hátrányát. Biztosan sok helyen őket is alkalmazzák majd, pláne ahol pontosan van a tízórai, ebédszünet, uzsonna és széles az asztaltól távolabbhúzott szék. Sok sikert nekik!

2010. febr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Salx Narval ***** válasza:
Igen én is sajnálom, hogy csak ketten hárman maradtunk. Bár lehet, hogy itt vannak, mert valakik pontoznak és mivel én nem pontozok, valaki más is olvashatja.Szerintem ez egy érdekes téma, főleg így , hogy mindkét fél képviselve van.:D Azt hiszem a munkahelyi programokat kivitattuk és így már számomra is elfogadhatóak az érveid. Maradt a duci kérdés.Itt egyetlen pozitívum van csak számomra,éspedig az, hogy nyíltan felvállalod a véleményedet.Nem mondom, hogy szép emberi vonás, látatlanban így vélekedni másokról, de még mindig jobb, mint a képmutatás. Nem szabadna általánosítanod ebben a dologban,nem minden kövér emberre igazak, a rosszindulatú és sértő megállapításaid.Nem beszélve arról, hogy ápolatlan és gyenge fizikumú ember az átlagos testalkatúak között is akad, szép számmal.Az sem egyértelmű, hogy többször és többet esznek, mind te vagy én.Természetesen ilyen is akad az ismerőseim között, csakhogy ő, kettő helyett eszik és három helyett dolgozik.Nehogy már sajnáljam tőle az ebédidőt.És igen, izzad is,azért van a fürdő, hogy letudjanak zuhanyozni az emberek, nos, én ezt az időt sem sajnálom. Minden esetre érdekes a felfogásod, egyik részről adsz, másrészről pedig 5-10 perceken lovagolsz.Feltételezem nem szigorú munkarendben dolgoztok, akkor viszont nem tökmindegy, hogy ki, mennyit eszik. Legyen kész a munka, a többi számomra mellékes.Valószínűleg nem fogunk megegyezni ebben a kérdésben, de szerintem ez nem is fontos.Te így gondolod én pedig másképp.Örültem, hogy jól elbeszélgettünk és talán a kérdező is választ kapott.Üdv.
2010. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Nagyonköszönöm a hozzászólásokat, örülök, hogy mindkét fél képviseltette magát, ez igazán fontos a számomra egy téma feldolgozásához!

KÖSZÖNÖM!

És akinek van kedve tovább kommentelhet!

2010. febr. 8. 08:39
 34/36 anonim válasza:
71%

Na ehhez én is hozzászólnék, elolvastam az összes kommentet és bizony nagyon utálom ezeket az általánosításokat!

Én is duci vagyok, szerencsére munkám is van és az én munkahelyemen szerencsére ezt nem nézik, elég sokan vagyunk ducik! És attól hogy valakin van túlsúly még nem biztos hogy azt jelenti hogy sokat eszik, pl. sok sovány ember jóval többet eszik mint én ducin, a melóban nekem 8 óra alatt 1X van lehetőségem enni és hozzáteszem ha vége a melónak is csak azután eszek mikor hazaértem, sokszor akkor se rögtön! És attól hogy én duci vagyok, hozzáteszem dohányzom is, nem vagyok többet beteg mint egy sovány, hozzáteszem sok sovány betegesebb mint én vagyok! Nálunk ahogy észreveszem a kollégák is sokkal jobban kijönnek a ducikkal mint egy némelyik vékonnyal, talán mert kedvesebbek vagyunk és azért a munkában sem vagyunk ám rosszak! Nálunk fizikai munka van és simán csinálják a ducik is és nem lassabban mint a vékonyabb társaink!

Ja és duci létemre én mondjuk simán elmegyek túrázni is ha arról van szó és szerintem ezzel nem vagyok egyedül!

2010. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

10:23-assal hasonló cipőben járok.

Ráadásul egy oylan cégnél dolgozom, ahol rengeteg csapatépítés van (amit személy szerint imádok), de tény, hogy amikor felmerült, hogy a hétvégén menjünk el valami uszodába, a hideg is kirázott, hogy én fürdőruhában a munkatársaimmal? :D

2010. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

23:41

Nálunk nincs csapatépítés, így kimondottan de van hogy valamelyik kolléga szervez ilyen csapat dolgokat és az eddig jó volt:D Mondjuk uszodába én se hiszem hogy szívesen elmennék, de nem is hiszem hogy itt ilyenekre lesz alkalom, szerencsémre:D Mert ha lenne meg lehet "muszáj" lenne mennem:D

2010. okt. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!