Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Só kristályosítás, hogyan...

Só kristályosítás, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék kristályosítani sót, mivel kaptunk szorgalmi feladatot kémiából. Sajnos kevés időm van... :C Hétfőre kellene hogy kész legyen, tehát még van egy egész napom.

Amim van: Desztillált víz, jódozott só (sajnos csak ilyen van, nem tudom, hogy jó-e), hurkapálca

Na és azt szeretném kérdezni hogy hogyan csináljam, hogy rövid idő alatt kész legyen? Hálás lennék, ha valaki leírná lépésről lépésre!

Köszönöm szépen előre is!! :)



2015. febr. 28. 17:07
1 2
 1/15 anonim válasza:

Mi is készítettünk ilyet:D

Leírom én hogy csináltam,nyugi szerintem meglesz:)

2015. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szóval:egy kicsi edénybe raksz sót,mindegy mennyit,jó sokat:D és öntesz hozzá annyi vizet,hogy éppen összeálljon(ne többet!!).ezt közben melegíteni kell,kályhán,gázon,mindegy:).szerintem nem kell hurkapálca,egy fonalat belelógatsz,rárakod az edény(csésze)szélére és mikor nagyjából elpárolgott a víz leveszed a tűzhelyről.Éjjelre ha van,rakd csempe tetejére,kályha szélére,minél melegebb helyre!aztán hagyd hogy száradjon,és mikor kiveszed,a fonalon apró (ha nagyobb,darabosabb sóból készíted,akkor nagyobb)sókristályokat fogsz látni.:))
2015. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!! :D

Annyi kérsésem lenne, hogy nem baj-e az hogy desztilált vizet, és jódozott sót fogok hozzá használni? Mert azt olvastam hogy a desztilállt vízben szebbek lesznek, de sima vizet is használhatok ha azt mondod.

Ja, és az is jó ha radiátorra rakom utána? Bocsi a sok kérdésért!:D

2015. febr. 28. 17:26
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy rakjam bele a fonalat? Mennyi víz párologjon el? :o
2015. febr. 28. 17:29
 5/15 anonim válasza:
Bocsi itt vagyok: D én is igy izgultam mikor készítettem,igen én is azt olvastam,hogy desztillált víztől szebb lesz!:)talán jobb lenne más sóval, de szerintem az is megfelelő.a fonalat akkor rakd bele mikor a radiátorra teszed,úgy tedd,hogy legyen a csésze alján is,hogy ,,ragadjon,, rá :Dnem tudom mennyire érted,kérdezz:Dcsak
2015. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
megtapogatod a tetejét és amikor száraz,akkor kb.:)
2015. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy pici elpárolgott belőle, akkor vegyem le a gázról? És rögtön rakjam bele a cérnát, meg rakjam a radiátorra? :D
2015. febr. 28. 18:07
 8/15 A kérdező kommentje:
De így edényestől rakjam a radiátorra, vagy öntsem át valami pohárba vagy ilyesmibe?
2015. febr. 28. 18:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Dehát így egyszer ki fog hűlni a benne lévő víz.. hogyan pótoltad utána?
2015. febr. 28. 18:28
 10/15 anonim válasza:
bocsi,hogy nem válaszoltam,az a lényeg,hogy a víz elpárologjon,így lesz a kristály:)
2015. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!