Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért fontos, hogy éjfél...

Miért fontos, hogy éjfél előtt aludjunk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 22:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
mert éjfél után jön a bakurász és ha nemalszol elvisz magával a túlvilágra
2010. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalat?:D
2010. márc. 1. 23:01
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
első válaszoló xd
2010. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
53%

ha tudni akarod igen.

szóval azt ajánlom, hogy későn feküdj le és akkor majd találkozunk de most kivételesen nem megyünk a túlvilágra hanem szétrugom a segged amiért flegmázol velem.bakurász voltam...

2010. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
:D:D:D
2010. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most megijesztesz...:SS

Van másik alternatíva is, esetleg?

2010. márc. 1. 23:46
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Mert ha ejfel utan fekszel le, akkor ma mar nem alszol! Es minden nap kell aludni!
2010. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biológus vagyok, és valójában még sosem bizonyították be nekem, hogy az éjfél előtti alvás minőségében más, mint az éjfél utáni. Mármint önmagában attól, hogy elmúlt éjfél.


Az biztos, hogy ha az ember nappal alszik, akkor a nappali háttérzajok kísérik az álmát (ehhez hozzászokik a fülünk, de igazából jelentős a nappali zajszint az éjjelihez képest), valamint ha nincs jó redőnye, akkor nagyobb fényben alszik (amit az agy csukott szemhéjon át is érzékel valamennyire). Elvben mindkettő okozhatja (de nem biztos, hogy okozza) azt, hogy az alvás nyugtalanabb lesz, vagyis kevésbé pihentető. De hansúlyozom, hogy ez a saját agyalásom, semmi bizonyíték nincs rá, hogy csakugyan emiatt alakult ki ez a mondás.

Másfelől, ha ki tudsz alakítani olyan zaj- (inkább csend- ) és fénykörnyezetet, mintha éjjel aludnál, akkor szerintem az alvás ugyanolyan lesz bármely órában.

2010. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az igaz, hogy itt inkább biológiai éjfélről van szó?

2010. márc. 2. 00:04
 10/16 A kérdező kommentje:
Itt nem inkább az alvás szakaszairól van szó? A nappal meg másra lett kitalálva...:)
2010. márc. 2. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!