Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért fontos, hogy éjfél...

Miért fontos, hogy éjfél előtt aludjunk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 22:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert reggel felébresztenek a bunkó családtagok és nem tudod kialudni magad, ha későn fekszel le.
2010. márc. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Milyen igaz ez is!:DD
2010. márc. 2. 10:22
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Melatonin szabályozza az alvás-ébrenlét ciklusát. A pupillán át jutó fény hatására csökken a termelődése, nő az éberség, vica-versa. Azt is hallottam, hogy a pupilla tágulása maga is hatással van a melatonin termelődésére. A legújabb altatókban már hatóanyagként szerepel, révén természetes módon befolyásolja az alvás-ébrenlét ciklust.

Tudomásom szerint 10 és hajnali 1 óra között a legalkalmasabb az idő alvásra, ilyenkor tudnánk a legjobban, leghatékonyabban pihenni. Hogy miért, azt nem tudom, talán erre is van valami magyarázat, aki ismeri szóljon, mert engem is érdekel.

2010. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal fontosabb lenne, hogy ne a tikokkal kelljünk. (Elcseszett 6, meg 7, meg 7:30-as munkakezdések, 8 órás iskolakezdések, fél ország egész nap, mint a mosott rongy)

Én speciel sokkal jobban kipihenem magam éjféltől 8-ig, mint 10-től 6-ig.

2010. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igaz! Apropó, a "keltető tablettát" ilyen alapon miért nem vezetik be?
2010. márc. 2. 21:44
 16/16 anonim válasza:
2012. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!