Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az olyan...

Mi értelme van az olyan kutatásoknak amelyeknek semmi hasznuk nincs?

Figyelt kérdés
Sok tudományos cikket olvasok és mindig csodálkozok hogy milyen értelmetlen kutatások vannak amik nemhogy hasznosak de még károsak is. Ilyen pl. hogy halott emberek agyát akarják újra működésbe hozni az idegsejtek aktiválásával. Vagy olyan szereket fejlesztenek ki ami megakadályozza a sejtek elhalását és így az emberek több száz ezer évig élhetnek. És még sok ilyen van. Én azt sem értem hogy a sok dollármilliárdba kerülő űrkutatásnak mi a haszna. Az hogy tudjuk milyenek a környező galaxisok nincs semmi hatása a Földre. Az ezekre irányuló pénzt inkább környezetvédelemre, a szegénység csökkentésére, népességnövekedés lassítására, és egyéb valóban hasznos dolgokra kellene fordítani szerintem.
2016. máj. 4. 16:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A zeccerű vidéki háziasszony gondolatai a tudományról! Köszönjük, Emese!
2016. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, hogy teljesen egyetértek az előttem szólóval :)


Tudod, kérdező, ez jól hangzik, amíg minden úgy van, ahogy megszoktad. Ha majd esetleg egy kósza meteor véletlenül úgy dönt, hogy eltörli itt az életet, akkor meg el lehet gondolkodni, hogy mi lett volna a fontosabb: a szegénység eltörlése vagy az űrkutatás.

2016. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó az űrkutatás hasznos. De azt ne mondjátok hogy az jó hogyha az ember halhatatlanná válik. Annál károsabb dolgot én el nem tudok képzelni.
2016. máj. 4. 17:23
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy ez nem úgy működik, ahogy te gondolod, hogy holnaptól kezdve felfedeznek egy csodaszert, és a tescóban lehet majd kapni kék-fehér csíkos konzervdobozban a "tescó gazdaságos életelixírt" 399 forintért (klubkártyával 299-ért), és ha ezt beveszed, akkor 1500 évig fogsz még élni. :D
2016. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mivel a "káros" - mint ahogyan egyébként az összes fogalom - szubjektív megítélésen alapszik, ezért a nem káros is szintúgy. Ez azt jelenti, ha feltételezzük, a halál beálltával az én is megszűnik, hogy nincs ember, aki igazolni tudná: a saját halála nem káros, azaz, hogy halhatatlansága káros. S minthogy az emberiség az összes embert jelenti, így kijelentésed saját magadra is vonatkozik. Ez ellentmond a hallhatatlanságunk megítéléséről szóló feltevésünknek, így nem lehet igaz. Ugyanakkor vizsgálnunk kell egy másik esetet is, amikor azt feltételezzük, hogy tudatunk nem szűnik meg létezni életünk után. Ez azonban máris megcáfolja a halandóság lehetőségét, így káros mivolta tulajdonképpen lényegtelen. Világos tehát, hogy ha módunkban is áll megítélni életünk hosszának és a világnak kapcsolatát, úgy értelme nincs. Ugyanakkor felmerülhet a gondolat, hogy nem ember kijelenthet-e halhatatlanságunk károsságárol bármit is, de ez inkább kultúrális, azon belül vallási kérdés, mint tudományelméleti (jelen ismereteink szerint).
2016. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Az nem emberiségről, hanem az ember általános fogalmáról volt szó.
2016. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Csak úgy megjegyezném, hogy pl. a mai napelem és digitális technológia kifejlesztése nagyon nagy részben az űrkutatásnak köszönhető.
2016. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A tudományos kutatások elég nagy haszna hogy megértünk valamit a világ működéséről, ebben az esetben az agy működéséről pl.
2016. máj. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tislerics Máté ***** válasza:

Természetesen nagyon sokan akarnak változtatni a jelenlegi gazdaság rendszerén. Rengeteg ideológia és szemlélet ütközik nap mint nap a politikában. Ebből próbálja valahogy az emberiség megtalálni az aranyközéputat, úgy hogy közben nem okoz kisebb-nagyobb gazdasági válságokat. Meg persze bekavar a korrupció is.


Esetleg állíts össze egy prezentációt és mutasd be egy komoly kérdéseket megvitató nemzetközi konferencián. Vagy juss be suttyomban egy G8-as csúcstalálkozóra és oszd meg mindenkivel a nézeteidet. Hátha alapjaiban átírják ez miatt a gazdaságunk roppant törékeny rendszerét.

2016. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy eszedbe sem jut, mire jók ezek a kutatások.

Hidd el, a világon rettenetesen kevés értelmetlen kutatást végeznek, és azokat sem ilyen magas tudományos szinten, mint amilyen példákat hoztál.

Minden emberbiológiai kutatásnak lehet orvosi haszna. Még olyan haszna is, amit nem lehet előre sejteni.

Egy biokémikus például fehérjékkel kísérletezve véletlenül felfedezett egy forradalmian új szerves alapú akkumulátor fajtát.

Egy orvosbiológus a moszkitók terjesztette maláriát és annak méhlepényre tett hatását vizsgálva új rákkezelési módszert fedezett fel.

A csillagászat, a több millió, milliárd fényévnyire lévő galaxisok kutatása rengeteg módon segíti a fizikát, finomítja, bővíti a tudásunkat, ami elképzelhetetlenül sok dologra lesz jó, a legutolsó szempont az esetleges csillagközi utazás.


És nem te vagy az első itt az oldalon, aki a tudománytól akarja elszedni a pénzt olyan dolgok megoldására, amit tudomány nélkül meg sem lehetne oldani.

Közben meg sem fordul a fejedben, hogy csak a bankszférában, csak gazdasági profit céljából mozgó iszonyatos összegek mellett mennyire hangyafxsznyi az a pénz, amit tudományra költenek. A világ fegyverkezésre költött pénze nem fáj, csak a tudományé, ami töredéke ennek? (és ne feledjük itt sem, hogy a hadifejlesztések milyen nagy része került már át mindennapi életünkbe).


Borzalmasan demagóg dolog ám a tudományra költött pénzt szapulni, miközben éppen a tudomány ajándékait használod.

2016. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!