Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az olyan...

Mi értelme van az olyan kutatásoknak amelyeknek semmi hasznuk nincs?

Figyelt kérdés
Sok tudományos cikket olvasok és mindig csodálkozok hogy milyen értelmetlen kutatások vannak amik nemhogy hasznosak de még károsak is. Ilyen pl. hogy halott emberek agyát akarják újra működésbe hozni az idegsejtek aktiválásával. Vagy olyan szereket fejlesztenek ki ami megakadályozza a sejtek elhalását és így az emberek több száz ezer évig élhetnek. És még sok ilyen van. Én azt sem értem hogy a sok dollármilliárdba kerülő űrkutatásnak mi a haszna. Az hogy tudjuk milyenek a környező galaxisok nincs semmi hatása a Földre. Az ezekre irányuló pénzt inkább környezetvédelemre, a szegénység csökkentésére, népességnövekedés lassítására, és egyéb valóban hasznos dolgokra kellene fordítani szerintem.
2016. máj. 4. 16:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem szapultam a tudományt és nem is sajbálom rá a pénzt. Sőt úgy gondolom a tudomânyra kellene a legtöbbet költeni mivel hosszú távon megtérül. Csak elgondolkodtam hogy annyi abszurdnak tűnő kutatásről lehet olvasni ami látszólag csak arra szolgál hogy a kissé őrült tudósok fantáziáját kielégítse. Megint felhozom a példát: én nem látom értelmèt annak hogy feltalálják az öregedés ellenszerét mert nagyon káros lenne ha minden ember örökké élne. Vagy azok a kutatások amik ùj bolygókat kutatnak fel hogy majd ha a Naprendszer összeomlik odaköltöztetik az emberiséget. Én nem tudom elképzelni hogy ez megvalósítható lenne.
2016. máj. 5. 12:13
 12/19 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Sajnos a Föld nem lesz mindig itt nekünk. "Legjobb" esetben is a Nap felfúvódik és a Földön az összes víz elpárolog. Életben lehet esetleg tartani a Napot egy ideig, vagy megóvni a Földet valamilyen technológiával, de sokkal valószínűbb az, hogy el fogjuk hagyni a szülőbolygónkat, és más naprendszerekbe kukkantunk el, hogy még tovább élhessünk.


A legbiztosabb lépés, ha elkezdjük mihamarabb kolonizálni a többi Föld típusú bolygót, esetleg terra-formálni azokat. Az űr egy nagyon mozgalmas hely és a Föld egyáltalán nem tekinthető biztonságos helynek benne. Persze egyik bolygó sem, de azért jobb esélyeink vannak, hogy túléljük, ha benépesítjük a galaxist. A Föld egy idő után már csak a történelem része lesz. Amíg tehetjük persze megpróbáljuk majd fenntartani, de hát ez nem mehet örökké.


A halhatatlanság szerintem sem jó ötlet. De idővel az is megoldható lesz. Szerintem valószínűbb, hogy digitális formában fogjuk elérni előbb a halhatatlanságot. Például kimentve tudatunkat egy virtuális valóságba. Így nem kell majd a túlnépesedéstől tartani.

2016. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A képzelőerő emberenként változik, így nem várható el, hogy képességeiden túlmutató rendszerek okát, értelmét és következményét átlásd. Kérdésed - már megfogalmazásából is következtethető - inkább tűnik véleményed kinyilvánításának, mint valódi kíváncsiságnak, emiatt segíteni sem tudunk neked. Ha azomban tényleg szeretnéd megérteni a dolgok miértjét, kevesebb akadályba ütköznél, ha elengednéd eddig kialakult világképed, és újból gyermeki kíváncsisággal tekintenél mindenre. Emellett talán hasznos lenne itéletalkotásod folyamatát is újragondolnod.


Mint előbb írtam, az örök élet és a világ kapcsolatának minősége mentén haladó gondolkodás vallási meggyőződés nélkül nem vezet sehova, így továbbra sem értem, hogy jutottál arra, hogy "nagyon káros lenne ha minden ember örökké élne".

2016. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Engem tényleg érdekelnek ezek a dolgok csak némelyik már annyire extrémnek tűnik hogy lehet az ên képzelőerőm kicsi hozzá igen. Éppen az a baj hogy sokszor csak gyermeki fantáziálásnak tűnik pedig komoly tudósok ötletei. Pl. van tényleg bármi reális esélye annak hogy majd egysze összeszedjük a Föld összes lakóját, betesszük őket egy űrhajóba, fénysebeséggel elutazunk egy több millió fényévre lévő bolygóra és majd ott boldogan élünk? Vagy mi az hogy lassítjuk a Nap öregedését? Vagy Föld-szerűvé vâltoztatunk egy bolygót? Honnan lesz rá nyersanyag, technológia, pénz? Szerintem a legnagyobb kutatók is beláthatnák hogy igenis van olyan hogy lehetetlen, amit még az ember sem tud megcsinálni. És ha a galaxisok összeomlanak akkor keresünk egy másik univerzumot? Arról lehet szó hogy nem merik belátni hogy az ember is mulandó és egyszer biztosan el fog tűnni.
2016. máj. 5. 13:05
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőződni valamiről, beletörődni valamibe, elfogadni, hogy az úgy van, és soha nem kételkedni, éppen annak a különleges tulajdonságunknak az elfojtása, ami emberré tesz minket.
2016. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tislerics Máté ***** válasza:

Minden bizonnyal el fogunk tűnni. De a technológia segítségével kitolhatjuk ezt az időt. Nézd meg 100 év alatt mennyit fejlődött a tudomány és technika. Ha ez a tendencia folytatódik még egy pár millió évig, (Ami abszolút nem lehetetlen) akkor a Nap "üzemanyagát" a hidrogént akár saját technológiánk segítségével is tudnánk pótolni a Napnak. így a felfúvódását is tudnánk lassítani. Tudom elszállt gondolat, de 1 milló év technológiai fejlődés még elszálltabb dolgokat is eredményezhet. Akár bolygók terraformálása is lehetséges lehet.


A sors különös fintora, hogy Teller Ede ,,a hidrogénbomba atyja" ahhoz is hozzájárult nagy mértékben, hogy ma termonukleáris reaktorokkal kísérletezzünk (fúziós reaktorok). Amit, ha egyszer sikerül energiatermelésre bírni, akkor az elektromos áram akár ingyen is lehet majd a Földön. És ez már a közeljövőben pár 100 év alatt is bekövetkezhet. Ja és káros anyag kibocsájtással sem járna.... :)

2016. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Wadmalac ***** válasza:

"én nem látom értelmèt annak hogy feltalálják az öregedés ellenszerét mert nagyon káros lenne ha minden ember örökké élne"

Az ilyen kutatások célja nem az örök élet.

A cél az öregedés folyamatának pontos megismerése. Lehet, hogy nem ismered, de világszerte vannak olyan betegek, akik túl gyorsan öregednek. Pár éves gyerekként meghalnak ráncos öregemberként. A sejtek öngyilkossága, illetve annak hiánya, korlátozatlan újraosztódása is legalább részben ide tartozik, ezek jobb megismerése meg a rák elleni harcban fontos.


"Szerintem a legnagyobb kutatók is beláthatnák hogy igenis van olyan hogy lehetetlen, amit még az ember sem tud megcsinálni."

Igen. Vannak olyan dolgok, amelyek mindig lehetetlenek maradnak. Ezt nem is kutatják.

De vannak olyan dolgok ,amelyek MA lehetetlenek, de nem lesznek mindig azok.

Ezek kutatását, ha sosem kezded el, tényleg mindig lehetetlenek maradnak.

A lézerek elvi lehetősége sok évtizeddel régebbi, mint az első lézer létrehozása. A lézer, a koherens fénysugár létrehozását is lehetetlennek tartották, akkor nem kellett, volna, hogy kutassák?

Lehetetlennek tartották a gépi repülést, a Holdra szállást, sorolhatnám. A te gondolatmeneted szerint ezeket sosem kellett volna elkezdeni kutatni, kísérletezni a megvalósításukra.


"van tényleg bármi reális esélye annak hogy majd egysze összeszedjük a Föld összes lakóját, betesszük őket egy űrhajóba, fénysebeséggel elutazunk egy több millió fényévre lévő bolygóra és majd ott boldogan élünk?"

Van. Hogy mikor, hogyan, az még a jövő kérdése.

2016. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Wadmalac ***** válasza:

A #15 mondata nagyon jó.

Ha minden nehézségen, lehetetlennek látszó dolgon leültünk volna sírni, hogy lehetetlen, még mindig szakócát pattintgatnánk valahol a szavannán.

2016. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Űrkutatás és haszon? Tessék:


[link]


[link]


[link]

2016. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!