Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy háromszög két csúcspontja:...

Egy háromszög két csúcspontja: A (-5;-2) és B (3;1), súlypontja S (1;2). Határozd meg a C csúcs koordinátáit. Ezt hogyan kellene megoldani?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. jún. 20. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv,


Koordináta-rendszerben a súlypont a 3szög három csúcsának megfelelő koordinátáinak átlaga.


vagyis S(x) = [ A(x) + B(x) + C(x) ] / 3


az első koordinátája súlypontnak 1 vagyis felírhatod, hogy


1·3 = A(x) + B(x) + C(x) = -5 + 3 + C(x)


innen C csúcs első koordinátája --> C(x) = 5


előző egyenletbe, csak beszoroztam 3-mal meg beírtam S(x)-et S(y) pedig ugyanezzel a gondolatmenettel megkapható

2016. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Másik lehetőség: kiszámolod az AB oldal felezőpontját: F(-1;-0,5), majd felírod az FS-> vektort: (2;2,5). Tudjuk, hogy a súlypont a súlyvonalat az oldaltól mérve 1:2 arányban osztja, ezért az FS-> vektor háromszorosa, (6;7,5) az FC-> vektornak fog megfelelni. Ha ezzel a vektorral elmozdulunk az F pontból, akkor a C-be jutunk, tehát a keresett pont: C(-1+6;-0,5+7,5)=C(5;7). De persze az előttem hozzászóló megoldása jóval rövidebb, viszont ahhoz plusz dolgot kell tudni.
2016. jún. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszii! :) mentek a zöldek! :D
2016. jún. 21. 21:53
 4/4 kori80 ***** válasza:

Legyen "a" az A pont helyvektora, "b" a B-é, "c" a C-é, s, pedig S-é.


(a + b + c)/3 = s

a + b + c = 3s

c = 3s - a - b =

= (3;6)-(-5;-2)-(3;1) = (3+5-3; 6+2-1) =

= (5;7)


Ezt ideírom, mert szerintem jól tükrözi, hogy a vektorokkal lehet úgy egyenletet megoldani, mintha számok lennének. De csak apró részletkérdés :)

2016. jún. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!