Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak egy egyik oldala...

Miért csak egy egyik oldala piszkos a cipőmnek? (Komoly kérdés, érdekes felvetés)

Figyelt kérdés

Egy fehér magasszárú cipőm van(márka mindegy, azt hiszem).

Arra lettem figyelmes, hogy (két hetente tisztítom), két hét alatt a bal lábamon lévő cipő külső oldala teljesen bepiszkolódik. Tényleg piszok, hiszen egy kis tisztítószer, és víz azonnal lehozza, amíg a jobb lábamon lévő cipő csak minimálisan piszkolódik.


Mi ennek az oka?



#cipő #piszkolódik #mint a másik.
2017. febr. 20. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

😅😅 ilyenkor megkönnyebbülök hogy nem csak én vagyok ilyen idióta aki ilyeneken filozofál😅😅.

Ehez jó lenne megfigyelni egy napodat hogy mit csinálsz. Én pl tudom hogy a bal lábamat leveszem a kuplungról belül a müanyag össze karcolja a cipőm ezért a bal lábam baloldalán a cipőm karcos még a másik nem.😊

2017. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Reggel felkelek, felülök a buszra(erre gondoltam, hogy ott hozzáér a busz falához..), de mindig más oldalon ülök, szóval egyszer jobb, egyszer bal, és a busz sem mindig állandó, így az kb. hihetetlen, hogy attól lenne, és ez tényleg piszok, ami mintha attól lenne, hogy már 1 éve nem mostam volna.

Iskolában nem hiszem, hogy bármi lenne.

Utána hazajövök, megint busz, de itt is változó.


Azt vettem észre, hogy az előző cipőmnél is ez volt, csak az fekete volt, és ugye nem úgy látszódott.

De itt tényleg teljesen mocskos, csupa piszok. De csak a bal oldali lábamon lévő.

2017. febr. 20. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Iskolába hogy ülsz? Nem rakod keresztbe a lábad? Esetleg a farmerod vagy amibe vagy megfogja? Vagy piszkos a padod lába a bal oldalon? 😅
2017. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktam keresztbe rakni a lábam, a suli meg az egyetem, így mindig máshol vagyok. A padok lába meg sokszor nem is ér el a cipőm oldalának az aljáig, ahol szintén tiszta retek a cipőm.


Még talán arra tudtam gondolni, hogy a szél így fúj, de az is hülyeség, mert akkor a másiknak is olyannak kéne legyen.

Az meg biztos nem, hogy törve van a lábam, és azon megyek xD Azt-azt hiszem, hogy észrevenném. :D

2017. febr. 20. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem az utca jobb oldalán sétálsz gyakrabban?

Mert pl. lehet, az autók által felvert szutyoktól.

2017. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezzel mondasz valamit, azonban inkább a jobb oldali cipőm van az utca felől, és a nadrágom soha nem olyan, csak a cipőm.
2017. febr. 20. 20:54
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Lehet, hogy túlgondolás, de:

Busszal jársz. Vársz a buszra, arccal az út felé, úttesthez közel, bal cipő bal oldala a forgalom felé. Ami port, koszt, felvert útnedvességet a kocsik szele magával hord, a bal oldalad kapja. Természetesen minél alacsonyabban nézzük, annál többet.

2017. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rjöttem, szimplán két nap kellett hozzá! :)

Az első nap semmit nem vettem észre, mert percenként figyeltem a cipőm oldalának a változását, azonban rájöttem a második napon, hogy mitől is koszolódik be.

Amikor ülök, akkor behajlítom a bal lábam és mintha törökülésben ülnék(olyan pozícióba van), csak ugye a széktől és padlótól mért távolság miatt csak a cipőm oldala érintkezik a padlóval.

Ez okozza a retket, magyarul a cipőm oldalát(ami fehér), felpolírozom vele a padlót.

Szuper, leszokom erről a hülyeségről! :)

2017. febr. 23. 06:22
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Heh...:D

Mindegy, legalább jót morfondíroztunk.

2017. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerelj egy go pro-t a lábadra ami mindig a cipődet figyeli.
2017. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!