Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek az univerzumnak...

Szerintetek az univerzumnak van vége? Illetve a feketelyukak tényleg féregjáratok?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud olyan kisfilmet ami ezekről szól azt meg köszönném! És érdekelnek a ti véleményeitek erről!

2017. máj. 29. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Őszintén szólva a kérdésednek semmi értelme nincsen, és a kategória is rossz, amelyikben feltetted. A youtube-on egyébként vannak ilyen filmek, írd be, hogy "világegyetem" (van egy ilyen sorozat), ott biztos vannak részek, amik ezekkel foglalkoznak.
2017. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:

Az univerzumnak lehet hogy van véges kiterjedése, amennyiben az eddigi elméletek helytállóak.

De meglátni és így bebízonyítani sem fogja tudni senki sem, mert ezen elméletek szerint fénysebességgel távolodik.

Örökké elméleti kérdés fog maradni.


A fekete lyukakra bár született olyan hivatalos elmélet is ami azt feltételezi hogy akár féregjárat is lehet, a valószínűbb hogy az egyszerűen csak egy fekete lyuk.

Amiről megint csak nem fogunk megtudni semmit hogy mi van odabent, mert onnan még nem jött ki semmi, és valószínű nem is fog.

Tehát ha akad is bátor vállalkozó bemenni, és valóban átjutna egy másik fekete lyukba a kettő közti járaton, többé nem jönne ki elmondani hogy mi volt vagy hova került.

De ennél valószínűbb hogy bemenetelkor spagettizálódna, majd atomjaira és atomtöredékeire esne...


Szóval Nem és Nem a válaszok.

A világegyetem is jó, de már jó régi.

A legújabbak az "Így működik a világegyetem" vagy a "A világűr ezer arca" című sorozatok!

2017. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) valóban elrontottam a kategóriát.
2017. máj. 29. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el a kategóriát, hacsak nem meseszinten akarsz a kérdéssel foglalkozni.


Kérdésedre egyébként tapasztalati alapon nincs válasz, és valóban nem is lesz. Elméleti alapon pedig az a válasz, hogy az univerzum végtelen azon oknál fogva, hogy ez a modell nem ellentmondásos, és nem vet fel megválaszolhatatlan kérdéseket, miközben a véges univerzum modellje ezernyi ellentmondást és problémát tartalmaz. A második kérdésre sincs tapasztalati eredmény, elméleti modell pedig több is lehet, mert nincs annyi ismeret, hogy csak egy maradjon, a többi cáfolható lenne.

2017. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!