Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a végtelen?...

Szerintetek mi a végtelen? Van vége?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok,van vége vagy nincs, mindenki máshogy gondolja,nekem is megvan a véleményem. Nektek mi?
2017. jún. 5. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A végtelennek nincs vége.

Hogy aztán a valóságban milyen... mindegyik más.

Konkrétan mi érdekel?

2017. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Ha valami végtelen – ahogy a nevében is benne van – attól végtelen, hogy nincs vége. Ha az adott dolognak lenne vége, akkor nem hívnánk végtelennek, hanem végesnek.


Hogy ki hogy képzeli el, az az ő dolga. De matematikai értelemben elég jól tárgyalt témáról van szó. Az más kérdés, hogy ezt valaki ismeri-e, meg akarja-e ismerni, illetve tud-e magában valami absztrakt képet kialakítani erről.

2017. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
a kábszi rossz, szokjál le róla
2017. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs. A körnek sincs, a végtelen jelnek sincs, a számoknak sincs...
2017. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell csak vigyázni, hogy a végtelen nem azonos a határtalannal. A körvonal hossza véges, bár valóban nincs vége.

:)

2017. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Végtelen:

while(true);

2017. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1

Én konkréten mások véleményére vagyok kíváncsi :)


#3

Parancsolsz? Nem egészen értem mit akarsz mondani....


Úgy látom eléggé más véleményen vagyunk :D

2017. jún. 7. 18:37
 8/11 2*Sü ***** válasza:

> Úgy látom eléggé más véleményen vagyunk


Hát így nem ismervén a te véleményed, ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudjuk.

2017. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az ÉN véleményem az hogy igenis van vége,nem igazán hiszek a tudósoknak... Stephen Hawking nem egészen normális(finoman szólva),senki ne értse félre én nagyon sajnálom nem lehet egyszerű így élni, de ettől függetlenül nem kéne baromságokat mondani... Einstein...neki mindent a szájába rágtak,és a többi amerikai tudós...szerintem mind idióták :D

De ez az ÉN véleményem nem kell megkövezni!

2017. jún. 11. 10:57
 10/11 2*Sü ***** válasza:

> Az ÉN véleményem az hogy igenis van vége,nem igazán hiszek a tudósoknak


Az a probléma, hogy itt kevered a szezont a fazonnal. A végtelen az egy absztrakt, matematikai, elméleti fogalom. Az egy egészen más kérdés, hogy az Univerzum végtelen-e, vagy sem. De ez a kérdés szóba sem került. Te nem ezt a kérdést tetted fel, hanem azt, hogy a végtelennek van-e vége, vagy sem.


> Stephen Hawking nem egészen normális […] Einstein...neki mindent a szájába rágtak.


Ohh… Boldog tudatlanság. Tehát ők, akik évtizedeket áldoztak az életükből arról, hogy a világot megismerjék, ők hozzád képest mind ostobák, legalábbis ostobábbak, mint te, akinek még azt sem sikerült értelmesen megfogalmaznia, hogy mit akar kérdezni… Éééértem…


(Persze jóval nagyobb az esély, hogy nagyon is pontosan tudtad, mit akarsz kérdezni, és egy troll kérdésről van szó. Ez sem mond sok jót az értelmi képességeidről, ha ennél színvonalasabb szórakozást nem sikerült találnod.)


> De ez az ÉN véleményem nem kell megkövezni!


Megkövezni nem fogunk, de a kommentedet szét fogják itt cincálni. És teljesen jogosan. Mivelhogy egyetlen érvet sem hoztál fel, ami cáfolná azt, amit Hawking, vagy Einstein !szerinted! állított. Nem írtad le, hogy milyen mérési eredményekre támaszkodva, hogyan vezetted le azt, hogy a Világegyetem márpedig véges. Amit sikerült érv gyanánt felhoznod, az meg egy akkora sületlenség, amilyet rég láttam. Viccnek még elmegy, hogy Einstein csak azt írta le, amit a tudóstársai a szájába rágtak, de ez viccnek is eléggé gyenge. (Nota bene Einstein általános relativitáselmélete beszél ugyan a tér görbületéről, de a topológiájáról nem állít semmit. Einstenből önmagában nem vezethető le, sem az, hogy az Univerzum határos vagy véges mértékű, sem az, hogy határtalan vagy végtelen mértékű.)

2017. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!