Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ikerparadoxon esetén...

Az ikerparadoxon esetén valójában időutazás történik, vagy sem?

Figyelt kérdés
Lehet, nagyon együgyű a kérdésem, de ezen filózom most, hogy atól hogy számomra relatíve lassabban telt el ugyanaz az időtartam, ettől most akkor kijelenthetném hogy a jövőbe utaztam? Vagy egyszerűen csak lassabban öregedtem ugyanannyi idő alatt?
2017. jún. 18. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ja, valahogy úgy. De csak előre működik a dolog, és inkább idő lassulásnak kéne nevezni.
2017. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem ugyanaz, ha lassabbnak ÉRZED az idő múlását, vagy ténylegesen lassabban is telik. Repülőgépen utazva valóban lassabban telik az idő, mint a földön állva. Ez esetben lassabban is öregszel, és igen, a földön lévő emberek jövőjébe utazol. De annyira kevés idővel ( a másodperc tört része), hogy senki sem veszi észre, és elhanyagolható az egész. sajnos nem tudom, hogy kell linket bemásolni, de nagyon jó műsorok vannak a jutubon a következő témákban : Időutazás, relativitás, Einstein. Javaslom megtekintésre! Én teljesen laikus vagyok, de tökéletesen megértettem a dolgokat ezek után a filmek után.
2017. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Ilyenkor nem csak neked telik másképp az idő, hanem mindenkinek, és még az atomórának is. Ezért lehet kimérni.

Igen, ez időutazás... de visszafelé nem megy.

2017. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%

Nem passzolnak össze a fogalmak. Az "időutazás" elképzelés abból indult ki, hogy van egy abszolút idő, ami az egész világ számára egyforma és állandó sebességgel telik. Ha visszamennél X időt, akkor ott lenne mindennek a pontosan X idővel fiatalabb változata. Ebben a felfogásban a múlt minden pillanata egy másik "hely", egy teljes világ, amit az X idővel előtti tárgyak töltenek ki. Minden időpontban minden tárgyból lesz egy, és csak egy.


De ugye a relativitásban ez nem gy néz ki, hanem minden tárgy a saját idejét követi, ami haladhat a többihez képest lassabban vagy gyorsabban, a sebesség és a gravitáció arányában. Namost ha egy tárgy számára 3szor annyi idő telik el, mint egyidőben egy másiknak, akkor ez az 1 db közös "múlt" nem működik igazán. Akkor most az egyik tárgy 3 múltbeli pillanatból csak 1ben lesz benne? Vagy 3 lesz belőle egyszerre jelen 1 múltban? Érted...Hogyan definiálod ilyenkor az "idő"utazást? Egyetlen közös "időben" nem tudsz többé utazni, mert az értelmetlen világkép lett. Ha a régi definíciónkhoz ragaszkodunk, akkor minden folyamatosan "idő"utazik, hiszen az ideje a többihez képest máshogy telik.


Ugye ez azért sem valódi időutazás, mert az időt igazából nem tudtam befolyásolni. Nem tudtam rávenni, hogy visszafelé folyjon, vagy átugrani, de még csak arra se rávenni, hogy gyorsabban menjen. Minden tárgy saját ideje ugyanúgy bejárta a rendes utat a saját idejében.


Röviden, a kérdésednek nincs értelme, mert nincs olyan, hogy "a jövő" (egyetlen egységes "hely").

2017. jún. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!