Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel nem volt olyan,...

Tegyük fel nem volt olyan, hogy ősrobbanás. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Aki nem kèpes ezt a feltevèst elviselni, ne kommenteljen. (habár ezt hiába írom)

Köszönöm.



2017. aug. 3. 20:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 Wadmalac ***** válasza:
62%

" #27 "nem kötözködés, de ezredszer..."

Dehogynem.

És egy pszichológus jól el tudna csámcsogni ezen, hogy miért érzi valaki kötelességének, hogy itt rettegjen ezektől a kérdésektől"

Nem rettegés, mit szólnál, benyomnám neked ezredszer a despacitót? :D


"hogy miért lesz 1 másodperc alatt 0%, ha valaki nem materialista hozzászólást ír, netán ókori görög bölcselőt idéz..."

A tudomány fizika, csillagászat stb. része egy materialista tudományág, ha ez nem tetszik ,akkor minek jössz ide egyáltalán? És az ősrobbanást görög bölcselő mondatával támadni meg igazolni is ordenáré tudománytalan és alaptalan.


"Érdekes szimptóma ez"

Mármint az, hogy valaki nem bírja magában tartani az ezoterikus, vallásos, misztikus hevületét, vagy a blikktudását és nekiáll ezekkel világot cáfolni? Valóban érdekes.

Én csak tettem egy felvetést, ami mindenkinek fölös energia-kidobást spórolna, de a fanatikusoknak ez nem passzol.


"Van akinek rendben van a tudatállapota"

Hurrá még egy f... mindegy, akinek mindenki dilis, aki nem ért vele egyet.

" - és ilyet tud írni- én ezzel az #5-tel értettem egyet."


Mojjo türelme végtelen és képes (az egyébként helyes) válaszait ezredszer leírni. Csak ez a dühítő, hogy ezredszer is le kell írni.

Új felvetés a témában, az teljesen oké. De ezért írtam, hogy akinek ebben a témában nem új felvetése van, hanem ugyanazt a vackot papagájkodja, annak csak egy linket a régiekhez és kész.


Felfogtad?

2017. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Wadmalac ***** válasza:
67%

"De már késő, beindult a veszekedés-alázás-gyalázás-pontozás"

Ti kezditek, én tettem egy időspóroló felvetést, erre leelmebetegezel, na akkor ki gyalázkodik?


"úgyhogy jobb ha távozunk innen."

Grat, idexartok aztán mentek.

Trolling rulez.

2017. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 Wadmalac ***** válasza:
64%

"Elmebetegek járnak ide pontozni, vagy mi történt?"

Nem ,csak a pontozás nem objektív, alapja, hogy SZERINTE a válasz hasznos-e.

Én spec nem szoktam pirosat nyomkodni, csak zöldet arra, amit jónak tartok.

2017. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
39%

Fogd vissza magad, légyszíves. Nem "elmebetegeztem le" senkit. És hadd menjek már el a dolgomra, ahol ilyen rossz a hangulat. Meg tetszik engedni az uraságnak? Alázattal köszönöm, ha igen.


"És az ősrobbanást görög bölcselő mondatával támadni meg igazolni is ordenáré tudománytalan és alaptalan. "


Nem sikerült megértened, mit írtam, miért idéztem Hérakleitoszt.

Nem támadtam, és elfogadom az "ősrobbanás elméletet".


Az ilyen jellegű támadásokat viszont nem, az egész csak arra volt jó, hogy tönkretedd a napomat.

Sikeres vagy, gratulálok és távozom.

2017. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Wadmalac ***** válasza:
45%

"Az ilyen jellegű támadásokat viszont nem"

Te kötöttél belém.


Kérdező:

Itt egy érdekes hipotézis, semmiképpen sem cáfolata az ősrobbanásnak, viszont talán nem elvetendő alternatíva:

[link]

2017. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 Mojjo ***** válasza:
100%
@35: ha a tömeg növekedne, akkor minden elemi kölcsönhatásnak változnia kellene, hogy az atomoktól a galaxisokig minden egyben maradhasson.
2017. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 Wadmalac ***** válasza:
26%

"ha a tömeg növekedne, akkor minden elemi kölcsönhatásnak változnia kellene, hogy az atomoktól a galaxisokig minden egyben maradhasson."


Vagy a sötét anyagnak ,energiának kéne folyamatosan változó befolyást tennie, ami kompenzálja az eltérést.

Mondjuk egy sötét anyag - sötét energia egymásba alakulás révén.


Az biztos, hogy ha minden kehéjére magyarázatot próbálunk kreálni, hogy konzisztens legyen, az eredmény egy bonyolultabb teória lesz, mint az ősrobbanás.

2017. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Mojjo ***** válasza:
100%
Akkor most borotválkozzunk. Occam módra.
2017. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Emlèkeztek, hogy ez egy laza okfejtegetès?
2017. aug. 4. 12:15
 40/55 Wadmalac ***** válasza:
52%

"Akkor most borotválkozzunk. Occam módra."


Hmm, nem komálom azt a stratégiát. Van ,akinek a legegyszerűbb magyarázat a határtalan teremtő lélek és minden más bonyolultabb. Még Occam borotvája is veszélyes fegyver a kezükben.

Emlékszem, a régi jó Kapcsoalt sci-fivel is az volt az egyetlen bajom, hogy Occam borotváját félremagyarázva és rosszul alkalmazták benne.


De az tény, hogy ha egy teóriának minden sántítására új kiegészítő teóriát kell gyártani ,akkor az eléggé vérzik.

2017. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!