Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel nem volt olyan,...

Tegyük fel nem volt olyan, hogy ősrobbanás. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Aki nem kèpes ezt a feltevèst elviselni, ne kommenteljen. (habár ezt hiába írom)

Köszönöm.



2017. aug. 3. 20:48
1 2 3 4 5 6
 41/55 Mojjo ***** válasza:
@40: az utolsó mondatod a lényeg, valami ilyesmire akartam utalni. A Kapcsolatnál gondolom a mozifilmre gondolsz. Olvasd el a könyvet. Ezerszer jobb és több a filmnél.
2017. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
56%

#3


A Föld a gravitáció miatt közeledik a Naphoz, illetve meg mert a Nap közben fúvódik is fel! A Hold pedig az árapályerők miatt távolodik a Földtől! Ennek a közeledésnek és távolodásnak pedig semmi köze a világűr tágulásához, ami BIZONYÍTOTTAN tágul! Nem elméletileg, hanem bizonyítottan tágul!


[link]

2017. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Wadmalac ***** válasza:
62%

"Olvasd el a könyvet. Ezerszer jobb és több a filmnél."

A film után tettem meg. Bizony. Ott nincs is elcheszve.

Ennek ellenére egyik legjobb sci-fi.

A vallás nevében a tudományt támadóknak erősen javasolnám, a filmben felvetett tudósnő-pap konfliktus az a terület, ahol a vallás NEM vesztes és nem is támadó, sőt, erősen megmutatja azt a valóságot, ahol a kettő közt nincs, nem is lehet harc.

Tanulságos hívőknek és ateistáknak is.

2017. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Mojjo ***** válasza:
@43: én a könyvet olvastam, méghozzá jóval hamarabb. A film teljességgel nézhetetlen volt utána. Konkrétan nem voltam képes végignézni, olyan szörnyen rosszak tűnt. Kb a könyv meggyalázásának. (Szerencsére nem moziban néztem, így nem kellett végigszenvednem.)
2017. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Wadmalac ***** válasza:
54%

Talán a fordított sorrend miatt vagyok vele toleránsabb. De tényleg, volt mondanivalója, sok szempontból, még így megnyirbálva is.


Hú de elmentünk offba.


Vissza az ősrobbanás alternatívákhoz.


A feljebb linkelt Wetterich teória általam linkelt változata legalább annyira megnyirbált, mint a Kapcsolat film.

Itt teljesebb és logikusabb:

[link]


És kiemelnék egy sort:

"Wetterich modellje nem vonja kétségbe az ősrobbanás megtörténtét, sem az úgynevezett inflációs fázis alatti óriási mértékű tágulást, azonban azt már megkérdőjelezi, hogy a világegyetem a születése pillanatában egy gravitációs szingularitást tartalmazott volna, vagyis hogy kezdetben a sűrűség és a téridő görbülete végtelen volt."


Meg persze a mai tágulás elmélete helyett vet fel egy (Mojjo által kiemelt) lehetőséget a vöröseltolódás más magyarázatára, statius világegyetem esetére.


A cikk befejezése a fontos. Wetterich nem cáfolni akarja az ősrobbanást, csupán fel akarja vetni ,hogy jól működő elméleti modell esetén se feledkezzünk el az alternatív hipotézisek vizsgálatáról. És ez teljesen jogos.

2017. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Vree ***** válasza:
100%

#38/40 Na kösz, mehetek Wikipédiát szerkeszteni. :D

(Bár a magyar wikit javítani olyan, mint a bűzt próbálni kiszedni egy kapal &@>ból :D

Tekintve, hogy első csekkre oda is beírta hibásan valaki.


Az Occam-elvvel az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy tudják, hogy azt jelenti, hogy:

"Két magyarázat közül az a jobb, ami egyszerűbb."

ami oltári baromság :D (és barom választásokat is kapsz vele)

amikor pedig a valódi elv így hangzik:

"Két magyarázat közül az a jobb, amelyikhez KEVESEBB PLUSZ FELTEVÉS SZÜKSÉGES."


Tehát ha a napra kitett kő azért melegszik fel, mert a napfény meleget biztosít a tündéreknek, és a tündérek felhevítik a követ, és tündér jelét soha nem észleltük, akkor nyugodtan kivághatjuk a modellből, hiszen csak felelslegesen bonyolítjuk a képet vele.


Az Occam borotvája nem kifogás arra, hogy figyelmen kívül hagyjon az ember létező dolgokat az "egyszerűsítés" jegyében. :p

2017. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Vree ***** válasza:

^Vagy hogy még jobban egyszerűsítsűk: az Occam-elv azokra a részekre vonakozik, amiket MI TALÁLUNK KI, nem azokra, amik már adottak.

Az összes megfigyelt tényt figyelembe vevő magyarázat sokszor nagyon bonyolult.

Az Occam-elv csak annyira figyelmeztet, hogy ügyelj arra, hogy mi az, amit te "költesz" hozzá egy magyarázathoz megfelelő alap nélkül. A megalapozott, tények által kikényszerített bonyolításokra azt mondja, hogy persze, csak rajta.

2017. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Na tegyük fel, hogy nem volt ősrobbanás.

És most akkor...?

2017. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"És most akkor...?"

A kérdés inkább az, hogy mi volt. :D


"Aki nem kèpes ezt a feltevèst elviselni, ne kommenteljen."


Nem a feltevéssel van a probléma. Hanem, hogy nem hoztál fel semmit.


Mi volt akkor? Vagy nem volt semmi? stb...

Legalább valami kezdő lökést adhatnál, hogy szerinted mi volt. + Ha nem is bizonyítékokat, de legalább logikus magyarázatot adjál a feltevésedre. És ha értelmesnek találjuk, akkor kivesézhetjük.

2017. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim válasza:
44%
Köszönöm mindazoknak kik hozzászóltak, a tér el tud -e görbülni kérdésemhez. Azt vettem észre,hogy mindenki másról beszélt! Amikor a térről beszélek arra a VÉGTELENRE gondolok amibe nincs semmi! Nincs fény. nincs mágneses mező,gravitáció. semmilyen anyagi részecske.Ott áll magában teljes ürességében! S mivel nincs benne semmi, nyugodtan mozdulatlanul! Nem tudna mozdulni semerre ha akarna se,mert mindenhol ő áll,és minden ellenállás nélkül be enged magába bármit,anyagot,fényt bármilyen hullámokat,gravitációt hagyja,hogy fizikai törvények uralkodjanak benne,de nem rajta, mert rajta semmi sem tud uralkodni! Ő csak helyet ad ennek az egész színjátéknak,nevezzük ősrobbanásnak! Ő nem tágul mert ott van mindenhol! Lehet robbant valami valamikor,de csak az anyagi "részecskék"röpülnek szanaszét,távolodnak egymástól!a tér mozdulatlan,és VÉGTELEN !egy hozzászóló Buddhára hivatkozott Ő mondta aminek van kezdete annak van vége! De nem a térnek, időnek és a számoknak, mert ezek a végtelenből jöttek és a végtelenbe tartanak! így ezt megteremteni sem lehetett!
2017. aug. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!