Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel nem volt olyan,...

Tegyük fel nem volt olyan, hogy ősrobbanás. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Aki nem kèpes ezt a feltevèst elviselni, ne kommenteljen. (habár ezt hiába írom)

Köszönöm.



2017. aug. 3. 20:48
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Az ősrobbanáson kívül még senki nem tudott jobbat mondani. Ha te tudsz, akkor én szívesen elolvasom.
2017. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
92%
- Jézusmáriaszentjózsef! Végem van! (elvágódik) (ez a nagy reccs)
2017. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
15%
Én sem hiszek az ősrobbanásban. Ahogy a Világegyetem tágulásában sem. Persze a Hold fokozatosan távolodik a Földtől, de a Föld meg fokozatosan közeledik a Naphoz.
2017. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
73%
Ne tegyük fel.
2017. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 Mojjo ***** válasza:
94%

Akkor ide válaszolok, ehelyett:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Oké, tegyük fel. És akkor hogy tovább? Már úgy értem, hogy feltesszük, de mit szeretnénk vizsgálni ezzel a feltevéssel? Milyen célból tesszük fel?


Én magamtól úgy gondolnám, illetve, mivel a tudomány rovatban vagyunk, úgy illenék továbbmenni, hogy megnézzük, hogy az ősrobbanás nélküli kép konzisztens lehet-e a megfigyeléseinkkel. Tehát meg kell tudnunk magyarázni sok olyan megfigyelést, amit eddig az ősrobbanással magyaráztunk. A legtriviálisabb természetesen a világegyetem tágulása. Vagy a tágulást is elvethetjük és a tágulás bizonyítékait kell máshogy magyaráznunk. Tehát egyrészt a távoli objektumok vöröseltolódását, másrészt a távoli Ia típusú szupernovák lefutási görbéjének változását és ennek a változásnak a távolságfüggését.


Másrészt magyaráznunk kell a kozmikus háttérsugárzást is valahogy. Valamint a világegyetemben előforduló elemek arányát.


Ezt mind alternatív módon megmagyarázni nem kis feladat - eddig senkinek sem sikerült. Persze lehet, hogy te mást akarsz kihozni a felvetésből, akkor hallgatlak.


(Jó lenne, ha ez egy jó hangulatú, laza eszemcserés, csevegős topic lenne, és senki nem feszülne be rajta. Őszintén remélem, hogy sikerül ezt megvalósítani.)

2017. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
70%

#3 addig ugye sikerült eljutni, hogy az univerzum kicsit nagyobb, mint a Föld-Hold-Nap hármas?

Tudod ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy nem hiszed el, hogy éheznek Afrikában, mert az előbb ettél egy rántott húsos szendvicset.

Csak rólad árulja el, hogy mennyire ostoba vagy.

2017. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Kerüljük a szemèlyeskedèst.
2017. aug. 3. 21:24
 8/55 anonim ***** válasza:
34%

"Jó lenne, ha ez egy jó hangulatú, laza eszemcserés, csevegős topic lenne, és senki nem feszülne be rajta"


- ez jó ötlet ezen a forró nyári estén, benne vagyok :)


Kérdésem, ha mégis van nagy bumm, akkor az nem hozza logikusan, hogy nagy reccsnek is kell lennie?


"Aminek kezdete van, annak vége is van" - ezt a nagyon logikus mondást Gautama Buddha jegyzi.

2017. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Mojjo ***** válasza:
92%

@8: ez egy jó gondolat! :) És valóban, sokáig két forgatókönyvet tartottak a szakmabeliek lehetségesnek. Az egyik az általad említett nagy reccs, azaz a világegyetem tágulása fokozatosan lassul, majd megáll, és visszafordul, zsugorodni kezd, majd minden egymásba zuhan. És így visszatértünk a kezdetekhez. A másik pedig az örökké való tágulás.


Azt, hogy melyik fog bekövetkezni, az dönti el, hogy mennyire erős az az erő, ami a tágulást képes lenne megállítani, sőt, visszájára fordítani. Ez pedig a gravitáció. És hogy mennyire hatásosan tudja a lassulást kiütni a nyeregből, az attól függ, hogy mekkora az univerzum sűrűsége. Egyelőre úgy néz ki, hogy túl kicsi. Hogy a gravitáció nem lesz képes soha megállítani a tágulást. Más erőről pedig nem tudunk, ami erre alkalmas lenne. Persze, mondhatjuk, hogy ez nem jelent semmit, még felfedezhetünk ilyet - és alapvetően igaz is, de a jelen állás szerint úgy néz ki, hogy örökké tágulni fog a világegyetem.


Ettől persze a mai formájában valóban vége lesz egyszer. Minden el fog távolodni mindentől. Az anyag jó része beleesik fekete lyukakba, a fekete lyukak elpárolognak, a megmaradt anyag könnyen lehet, hogy elbomlik (ez a proton stabilitásától függ) és így semmi más nem lesz a nagyon távoli jövőben az univerzumból, mint fotonok tömkelege, viszont elképesztően távol egymástól a térben. Nyugodtan vehetjük ezt az univerzum végének, legalábbis valamilyen szinten.

2017. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
17%

"semmi más nem lesz a nagyon távoli jövőben az univerzumból, mint fotonok tömkelege, viszont elképesztően távol egymástól a térben. Nyugodtan vehetjük ezt az univerzum végének"

Nem feltétlenül.

Dávid Gyula mutatott be egy részecskét, aminek a kötési energiája akkora, hogy csak ezredfokokat bír ki (abszolút), a mérete pedig nagyobb, mint a jelenlegi világegyetem.

Lehetséges, hogy hasonló részecskék alakulnak majd ki, és újraindul a szerveződés. Kicsit lassú lesz, meg kicsit hideg - de ne feledjük, hogy ez viszonylagos! Ezek a "részecskék" pont ilyen körülmények között működnek jól!

Valahogy úgy, mint amikor annak idején lehűlt a világ pár milliárd fok alá, és megfagyott a kvark-glüon plazma. Ott keletkeztek az atomok. Mármint akkor a hidrogén - de a többi atom is csak ez alatt a hőmérséklet alatt tud létezni, fölötte mind elbomlik.


Amúgy aki azt mondja, hogy nem volt ősrobbanás, annak a #5-ös kérdéseit kell megmagyarázni MIND - és JOBBAN, mint ahogy az ősrobbanás megmagyarázza. Értsd: olyat is mutatnia kell, amit az ősrobbanással jelenleg nem tudunk megmagyarázni.

2017. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!