Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet az időutazás?

Létezhet az időutazás?

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

"Lehet,hogy van, állítólag van kronovizor is, de szétszedték meg eldugták, mert 1-2 dolog megrengethetné az emberek világképét, mert nem minden pont úgy történt, amiként a fennmaradt írásokban beszámoltak, vagy nemtom"


Én is olvastam régen. Volt is egy film róla, amit nem találok. [link] hogy a vatikán megépítette az időgépet és azt látták, hogy a kora középkor nem is létezett meghamisították csak. Meg hogy Jézus szadizta a tanítványait a szuoer képességeivel és Magda volt a felesége. Ezért bosszúból szétszedték az időgépet, hogy ne leplezzék le a Bibliát és eldugták a világ 7 sarkában a részeit.

2017. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Vree ***** válasza:
52%

Leginkább azért nem, mert egy időben múltbeli állapot nem egy "hely". Az emlékeidben persze ugyanolyan valósnak tűnik a tegnap, mint ami ma körülvesz, és ezért hajlamos lehetsz úgy képzelni, hogy valahol minden korábbi állapot a valóságban is megőrződik, de semmi valós alapja nincs ennek. Ami elmúlt, elmúlt. Az egész univerzumot visszaforgatni egy korábbi állapotba pedig értelemszerűen reménytelen vállalkozás.


Az olyan fajta időutazást, hogy valami lassabban/gyorsabban vagy visszafelé haladjon azidőben, elviekben nem zárja ki a fizika: a fizikai folyamatok képletei oda-vissza is működnek. Nem tudjuk pontosan, hogy mi okozza az idő egy irányba folyását.


Az a fajta filmes időutazás hogy létezhessen, amikor a múlt olyan, mint egy meglátogatható hely - na, ahhoz először fel kéne fedezni, hogy valóban van egy ilyen megőrzött állapot és csak oda kell menni. Addig viszont csak az létezik a valóságban is, amit az emberi emlékek és képzelet rekonstruál.

2017. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

A jövőbe mindenképp, elméleti szinten egyszerű:

Egy szupermasszív-feketelyuk eseményhorizontjától biztonságos távolságban keringesz a feketelyuk körül (közel) fénysebességgel egy űrhajóval.

De akkor is lasabban telik számodra az idő, ha csak állsz egy nagy tömegű akármi mellett.

Vagy akkor is ha nagyon gyorsan mész.

De ha mind kettő teljesül, na az a "tuti"

Elméletileg visszafele is lehet menni. Nyitsz egy féregjáratot, aminek a kiindulási és az érkezési hely közel azonos. Mivel a tér az idővel együtt hajlik, ha (majdnem) azonos helyen van a ki és belépési hely, akkor mehetsz visszafele az időben. A kérdés az: hogyan veszed rá a féregjáratot, hogy a műltba "hajoljon" vissza. Ez egy érdekes kérdés. Minden esetre egy biztos: féregjáratnál az idő is hajlik.

2017. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Persze, én néha teleportálok és időt is utazok:

Zárás előtt a kocsmában bevágok néhány felest, következő pillanatban már reggel kelek az ágyamban.

2017. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
9-10.vagyok, most, hogy újra feljött ez a kérdés, bedobnék ide mégegy dolgot. Érdekes egyébként, én nem tudom, mert én még nem éltem a 80-as években, de nem olyan rég olvastam egy cikket, és megemlítettek benne egy Mandela-effektus-nevű dolgot, ami arról szól, hogy volt egy Mandela nevű elnök, akinek a temetésére sokan úgy emlékeznek, hogy a 80-as években történt, pedig az emberke 2000 után hunyt el. Ezt csak bedobnám még érdekesség képpen, mert szerintem ez tök izgalmas, ha van ilyen tényleg.
2017. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*na jó ezt még leírom, van olyan elmélet is, amely szerint meg nem rég megsemmisült a Föld, de létrejött ilyen "isteni biztonsági mentésként" egy párhuzamos univerzum , párhuzamos Földdel, és akkor mi átkerültünk ide, és akkor abban tudunk létezni. Amúgy erről szólt a cikk , hogy van egy srácnak ilyen elmélete, és a tudósok is látnak benne rációt. Még az előzőhöz
2017. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*Ja és abban a cikkben volt mind a kettő dolog
2017. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A Mandela-effektusnak semmi köze az időutazáshoz és nincs benne semmi misztikum. A másik, amit leírtál, értelmetlen katyvasz.
2017. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!