Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a világegyetem 15 milliárd...

Ha a világegyetem 15 milliárd fényév átmérőjű, akkor elméletben mennyi idő alatt érne el a mai legkorszerűbb űrhajó az egyik végéből a másikba?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy a világegyetem tágul, tehát az átmérője időközben növekszik,növekedne.

2017. okt. 13. 14:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondata a kedves elöttem szólónak, elèggè helyènvaló.
2017. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Mojjo ***** válasza:

@10: Értem, akkor a részecskék összetételét szerinted mikroszkóppal szokták vizsgálni? És nanométer mikroszkóp kell, hogy megmondjuk, miből állnak a hadronok, ami egy új dolog, szóval max mostanában tudhatjuk meg?


Nagyon érdekes dolgokat mondasz, kedves Dr. Bubo :D


De azért elárulom, a részecskék összetételét nem mikroszkóp alatt, hanem gyorsítókban vizsgálják, a hadronok pedig véletlen pont kvarkokból állnak, amit sok évtizede tudunk.

2017. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mojjo ***** válasza:
@11: Ez igaz. De hát vak tyúk is talál szemet néha :)
2017. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Viszont nyitottnak lenni eredmènyesebb, mint vaknak. Ami azt illeti, egy irányból törtènő megközelítèse valaminek, nem eredmènyez róla reális ismeretet. Mindent körbe lehet járni ès megismerni minden "arcát". Ha xy dühös mikor találkoztok nem mondod azt, hogy igen. Xy egy dühös ember. A problèma a nyitottság hiányából következik.
2017. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!