Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan ered a pókoktól való...

Honnan ered a pókoktól való félelem?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy pl. egy skorpió látványa, közelsége nem váltja ki ugyanazt az iszonyatot belőlem, mint egy póké?

2017. okt. 21. 09:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem a kérdést, miszerint "Látta valaki minden másodpercét az életének?"
2017. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:

#5-nek!

"Az is ostobaság, hogy a macskák félnek az uborkától meg a kigyótól. A mi macskáink akárhányszor jártak a kertben az uborka között, ügyet sem vetettek rá. A kigyót, gyikot, efféléket meg megeszi a macska, kedves EagleHun."


Én sem azt írtam hogy félnek a macskák az uborkától kedves 5-ös! Hanem hogy meg tud ijedni tőle, ha hirtelen veszi észre.

Itt fontos hogy hirtelen legyen és ne legyen ideje megnézni rendesen mi is az.

Hosszú és zöld tárgyakat ha nem tudja rendesen megnézni megijedhet. Attól még ugyanúgy fog sétálgatni az uborkaföldön, mert ott ez a szituáció nem áll fent. (Meg tudja nézni rendesen hogy az nem az és nem veszélyes!)

A kígyót kötve hiszem hogy megette a macskád, az max sikló lehetett. A gyík meg kevésbé hasonlít arra amiről szó volt.

Légy szíves máskor olvass a sorok között is, és ne csak nagy vonalakban fusd át a válaszaim! Nálam minden szónak jelentősége van, még ha külön nem is magyarázom el miért!

2017. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ez volt a videón is, van amelyik megijedt az uborkától és van, amelyik meg nem.
2017. okt. 23. 20:26
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

Ez a pók dolog lehet, hogy még mókuscickány korunkból maradt meg.

Akkoriban még mérethelyes veszély volt egy pók.

Meg persze skorpió is.

Én spec egyformán irtózom mindkettőtől.

Csak persze a skorpiófóbiám ritkábban frissül, lévén azzal nem találkozok úton-útfélen.

2017. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!