Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A valóságról vannak-e pontos...

A valóságról vannak-e pontos emlékeink?

Figyelt kérdés
Nem feljegyzèsekre vagy videókra gondolok. Szerintem nincsenek. Ha valaki ezèrt megtámad elmagyarázom, de kíváncsi vagyok az èrvekre.

2017. okt. 23. 20:09
1 2 3 4
 11/31 Wadmalac ***** válasza:

A zagy a valóságról kapott érzékszervi adataiból épít fel egy modellt, ami a valóságnak annyira felel meg, hogy engedte túlélni az evolúciót.

Erre tudományunkkal, technikánkkal raktunk rá pár plusz lapáttal.

De továbbra is csak az érzékelési irányaink és pontosságuk mértékében lehet jó a modellünk.

Ez mindig is így lesz. A tökéletes valóság-megismerés tökéletes mindentudást, tökéletes, mindenre kiterjedő tapasztalást feltételez.

Az meg legfeljebb közelíthető.


Ezt nem nevezném feltétlenül szubjektív valóság-leképezésnek (bár tény, hogy agyunk bizonyos esetekben ilyen "dezinformációkkal" besegít), csupán hiányosnak.

2017. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Wadmalac ***** válasza:
39%

"Az ember is része a valóságnak és ezért képtelenség, hogy megértse azt teljes valójában."

Számomra továbbra is kérdéses ennek az oknak a jogossága.


Elcsépelt példám a többdimenziós matematika, ami jócskán túlmutat az ismert, megtapasztalható anyagi világunkon.

2017. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ezèrt javaslom a kísèrletet. Semmi rosszat nem akarok vele. Egy ève mèg pont olyan szkeptikus voltam a tèmában, mint most ti.
2017. okt. 24. 12:35
 14/31 Wadmalac ***** válasza:

Nem teljesen értelmezhető számomra, miről szólna a kísérlet és hogyan kivitelezhető.

És hogy mitől lesz az objektív. Mert ugyebár szubjektívnek nincs értelme.

2017. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Párhuzamosan zajlanak a dolgok. Èrelmi mentális ès fizikai realitásban egyszerre. A megfigyelt jelensèg kettő lehetsèges állapotba fordulhat át. Ha a megfigyelő azzal az elkèpzelèssel azonosul, hogy (a) lehetősègbe fog átfordulni, akkor azt az elkèpzelèst fogja èrzèsekkel tölteni. Ha azzal az elkèpzelèssel azonosul, hogy (b) lehetősègbe fog átfordulni akkor pedig azt az elkèpzelèst fogja èrzèsekkel tölteni.

Ez pedig megváltoztatja az eredmènyt. Ezt hívják szemmel verèsnek más felfogásból. Pèldául èn álandóan a fellegekben járok èrzelmileg ès hát az èletem ezt rendesen támogatja is, de elöbb kezdtem èrezni, mint támogatta volna. Ezer ès ezer pèldát tudnèk. Az első leíráshoz is írtam egy pèldát.

2017. okt. 24. 12:59
 16/31 Wadmalac ***** válasza:
46%

Ez valami "a tudat megváltoztatja a valóságot" dolog akar lenni?

Mert semmi ilyesmire nincs gyakorlati példa vagy bizonyíték, persze leszámítva az ezo rovatot.

2017. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Azèrt írtam le a kísèrletet, hogy legyen rá gyakorlati pèlda.
2017. okt. 24. 13:05
 18/31 Wadmalac ***** válasza:
46%

Voltak ilyen kísérletek, nem is kevés.

Az ötvenes-hatvanas években, a hidegháború legkeményebb időszakában még az USA és a SzU is kísérletezett "paranormális" képességű személyek fegyverként való használatával.

A többi terület (mint jövőbe látás, clearvoyance, telepátia, telekinézis stb.) ott voltak olyan kísérletek is, amelyekben akarattal a fizikai világra való ráhatásokat próbáltak találni (végülis a telekinézis is ide tartozik).


Egy dolog egyezik minden ilyen kutatásban.

Az, hogy hosszú kísérletsorozatokkal sem sikerült hiteles pozitív eredményt elérni, ezért leálltak.


Persze erről megint csak mást állít az ezo rovat közönsége.

2017. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Én már csak azt szeretném tudni hogy a nemi erőszak áldozatai mikor akartak azzá válni, a cukorbetegek mikor döntötték el hogy olyan betegséggel bűnhődnek ami esetleg meg sem fordult a fejükben, illetve a kábítószeres aki kiugrik az ablakon miért zuhan le mikor azt hiszi hogy tud repülni?


És még végtelenségig sorolhatnám azokat a dolgokat ahol a gaz valóság ellentmond az elképzeléseinknek...

2017. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Utolsó neked válaszolok elsőnek mert látom te máshogyan kèpzeled el ezt az egèszet, mint ahogy van. A fizikai törvènyek valósak, az a fejlettsègi szint nagyon nagyon magas aminèl èlrtelmèt veszítik. Az már közel sem emberi tudatállapot de ebbe ne menjünk bele. Az áldozatokra gondolsz akik egèsz èletükben áldozatnak èrzik magukat ès ezt erősítik. A negatív èrzèsek alacsony energiák. Rengetegszer fel kell idèződjön a kiváltó elkèpzelès, hogy olyan ereje legyen ami már hatással van. A legvadabb öröm emelkedett állapotát erősítő elkèpzelèsek viszont szinte azonnal reakciót váltanak ki a környezetből. Azèrt nem èrtek el eredmènyeket mert eredmènyekből indultak ki. Amire rájöttek az nem a valóságra gyakorolt hatás hanem ennek a "kèpessègnek" a blokkolhatósága . Az a kis mirigy ha túl sok C12H16N2 termel, akkor kialakul a 6. èrzèk. Ez a belső látás kèpessège (mindent látó szem) azèrt lát mindent mert a lelki síkot is èrzèkelhetjük általa. Vizuális információkènt ès hangokkènt is. Ezek nem azonosak a fizikai valóságról szerzett 5 èrzèkszerv általi fordítás eredmènyeivel. Nem omlik tőle össze a tudat ès nem hasad meg. Ezek tèvhitek. Arra is rájöttek a kedves kísèrletezők, hogy milyen anyagokkal szabályozhatják ennek a mirigynek a működèsèt. Kapóra jött a tudomány. Hitler bácsi konkrètan ;)

Szóval szerintem lenne mit vizsgálni ebben az irányban is. Ne a netes hivatalosan is elismert anyagokat higgyètek el ebben a tèmában, mert nyilvánvaló, hogy mèg távoli rokonságban sincsenek a kísèrletek kèzzel írott jegyzeteivel.

2017. okt. 24. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!