Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Föld hogy lehet lapos?

A Föld hogy lehet lapos?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint a Föld nem geoid,hanem lapod és minden körülözte forog. Ennyi erővel a többi bolygó is lapos lehetne...

Azt hittem már pár évszázada lezártuk ezt. De egyre többen vannak a laposföld-hívők és még érvelnek is mellette.



2017. okt. 24. 19:12
1 2 3 4 5
 11/48 Mojjo ***** válasza:
80%

@9: Az iskolában csak felprogramozzák a gyerekeket, hogy azt ismételgessék, amit a hatalom el akar velük hitetni. Látom, téged is jól sikerült felprogramozniuk. Ha egy kicsit gondolkozunk azonban, egyből láthatjuk, hogy a gömb modellel nagy bajok vannak.


Gondolkodj már, a gömbösök szerint Föld 24 óránként megfordul a saját tengelye körül. Ez azt jelenti, hogy minden 24. órában ugyanarra néz. De közben a Föld állítólag (na persze!) kering a Nap körül, így mindig másmikor kellene, hogy legyen a nappal és az éjszaka. Konkrétan 6 hónap elteltével a Föld a Nap túloldalán kéne, hogy legyen, így amikor eredetileg éjszaka volt, mert a Nap másik oldalán elfelé nézett a Föld a Naptól, most már nappalnak kellene lennie. Tudom, kell egy kicsit gondolkozni hozzá, hogy megértse az ember, de tessék, itt egy szemléltető ábra, hogy megértsd:

[link]


Na, erre mit mondasz, gömbike? :D Erre nem is gondoltál, mi?


Egyébként tipikus, hogy csak agresszívoskodni tudtok, amikor valaki ki akarja nyitni a szemetek.... jön a kognitív disszonancia, aztán csak így tudjátok levezetni!

2017. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
86%
Kár magyarázni, a lapos Föld hívők nem az eszükről híresek.
2017. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
96%
#11! Ez nagyon jó! :D A sziderikus idővel így megszívatni a gyanútlanokat, áááá!!! XD
2017. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Na és akkor mi van ha érvelnek mellette? De most komolyan? Megáll a Föld forgása ez miatt?

Én meg azt mondom hogy a Föld nem lapos! Sőt egyenesen állítom hogy a Föld bolygó az nem lapos! Ennyi erővel pedig nem lehetne lapos a többi bolygó mert akkor nem bolygónak neveznék őket! Na mind1!

- A javaslatom az hogy ne foglalkozz a lapos - Föld hívőkkel!

2017. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Mojjo ***** válasza:
81%

@13: Hát pont ez az, hogy nem a sziderikus nap a 24 óra :) És annyival tér el a 24 órától - 23 perc 56 másodperc és még vmennyi, aki akarja googlezza ki -, hogy fél év alatt pöccre 12 óra legyen a különbség :)


És egyébként ez csak az egyik ravasz trükk, amivel úgy tehetünk, mintha baj lenne a gömbfölddel. Van még bőven, nagyon bőven. Azt gondoltam, hogy jobban ráharapnak az emberek és elkezdenek érvelgetni, meg támadni, és kíváncsi lettem volna, mennyire tudom megvédeni és hamis, de jól hangzó és hihető érvekkel alátámasztani a laposföldes marhaságot. De sajna nem jött össze, viszonylagos érdektelenségbe fulladt :/ Kár érte, pedig érdekes érzés a retardált oldalra állni egy kis időre :D

2017. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
63%

Persze hogy lapos a Föld.

Köztudomású, hogy ha egy kemény és egy puha tárgy összetapad, akkor a puha felveszi a másik alakját.

Tehát, ha kiugrasz magasan, ejtőernyő nélkül egy repülőből, egy betonplacc felett, amikor leérsz, felveszed a föld alakját, lapos leszel, kilapulsz.

Még sose hallottam, hogy valaki gömbölyű alakot vett volna fel!

De ne higgy nekem, próbáld ki magad! :D

2017. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mojjo és Süttürüttü szarkazmusa gyakran okoz nálam vidám perceket. :D

De vigyázat, sokan el is hitték.


Múltkor a szomszéd bácsi sem hitte el nekem, hogy a bringája kereke lapos, meg is szívta.

2017. okt. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

A lapos földet a korábban emlegetett cionista gyíkemberek találták ki, hogy a belső földről így magukról eltereljék a figyelmet.

Évezredek óra ezt csinálják: "oszd meg és uralkodj".

2017. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
Egyszer egy hètvègi buli után egy fehèr törpe nagyon rèszeg lett ès le kellett ülnie. Ezèrt lett lapos a föld.
2017. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Legalább használtátok volna ezt:

[link]

2017. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!