Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Föld hogy lehet lapos?

A Föld hogy lehet lapos?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint a Föld nem geoid,hanem lapod és minden körülözte forog. Ennyi erővel a többi bolygó is lapos lehetne...

Azt hittem már pár évszázada lezártuk ezt. De egyre többen vannak a laposföld-hívők és még érvelnek is mellette.



2017. okt. 24. 19:12
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
nem lapos hanem ződ
2017. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Mojjo ***** válasza:
70%
@20: Van amit még én sem merek meglépni :D
2017. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Mojjo, ba..ki annyira jól toltad hogy először röhögtem, de 11-nél már kezdtem aggódni hogy komolyan gondolod. :'D
2017. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 Wadmalac ***** válasza:
Kipróbáltam a debilizátort, aztaq, mennyi ilyen komment van rásegítés nélkül. :D
2017. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Mojjo ***** válasza:
100%
@23: Hehe, kösz, igyekeztem :D De tudod a szomorú helyzet az, hogy minden egyes dolog, amit írtam, olyasmi volt, amit teljesen komolyan szoktak hangoztatni egyes emberek - valódi, hús-vér laposföldhívők. A búra, a búrára vetített bolygók, az, hogy az embereket rettegésben akarják tartani ezzel, a felprogramozás az iskolákban, de még a kognitív disszonancia is mind mind olyasmi, amit a laposföldesek konkrétan elő szoktak rángatni a tarsolyukból. Szóval 100%-ban lopott anyagból dolgoztam, olyanból, amit egyes emberek komolyan gondolnak. És ez az igazán tragikus.
2017. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy hívja fel egy Los Angeles-i vagy Tokio-i ismerősét, és kérdezze meg, hány óra van ott, vagy hogy reggel van-e vagy este. De körbe is hívhatja a teljes bolygót.


Ha lapos Földön élnénk, akkor mindenhol ugyanolyan szögben sütne a nap, és nem lennének időzónák sem.

2017. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Mojjo ***** válasza:
100%

@26: Szerintük a Nap az olyasmi, mint egy lámpa, ami körbe-körbe kering a laposföld felett és mindig csak egy részét világítja be. Egész pontosan így képzelik el:


[link]

2017. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Ez okés, de amikor Japánban nappal van, akkor Brazíliából miért nem látszik a Nap, mi takarja el?

És akkor ott vannak még a holdfázisok...

:)

2017. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

A gif azt sem magyarázza meg, hogy hogy látszik adott helyen a horizonton a Nap, máshol meg épp delel. Ha valahol delel, akkor másutt nem mehet le éppen.

Meg egyáltalán, mi az, hogy csak egy részét világítja meg? Mire föl? :))

2017. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Mojjo ***** válasza:

@28: Mindenre én sem tudom a választ :D Mindenesetre a laposföldes holdfázis-magyarázatot kikerestem neked:

[link]

2017. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!